ц
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-13728/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфанової О.В.
при секретарі Попович Н.М.
за участю прокурора Тараненко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська
до Приватного підприємства виробничо-комерційна фірма Уліс
про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства виробничо-комерційна фірма Уліс, в якому позивач з просить стягнути з Приватного підприємства виробничо-комерційної фірми Улісподатковий борг у сумі 90369,75грн, а саме: по податку на прибуток - 68290,07 грн., по податку на додану вартість - 22079,68грн. на користь Держави.
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що станом на 14 жовтня 2009 року Приватне підприємство ВКФ Улісмає податковий борг в сумі 90369,75 грн., у т.ч. по податку на прибуток - 68290,07 грн., по податку на додану вартість - 22079,68грн., яка виникла у зв'язку з несплатою суми донарахованої згідно ст. 17 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами№2181-ІІІ (далі –Закон - №2181).
У судове засідання з’явився представник прокуратури, який позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Однак на адресу суду повернувся конверт з потовою відміткою за зазначеною адресою не проживає. Частиною 1 ст. 18 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємцівпередбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Крім того, згідно цього ж Закону на юридичну та фізичну особу –підприємця покладено обов’язок вносити зміни до Єдиного державного реєстру підприємців установ та організацій України у разі зміни місця проживання, місцезнаходження фізичної особи –підприємця або юридичної особи відповідно. Тому суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.
Таким чином, за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків
В судовому засіданні встановлено матеріалами справи підтверджено, що Приватне підприємство виробничо-комерційна фірма Улісзареєстроване виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 28.07.1999р. та включене до ЄДРПОУ. Приватне підприємство виробничо-комерційна фірма Улісзареєстровано платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100000462.
Станом на 14.10.09 ПП ВКФ Улісмає податковий борг в сумі 90369,75 грн., а саме:
- по податку на прибуток - 68290,07грн.,(акт перевірки)
- по податку на додану вартість - 22079,68грн., яка виникла у зв'язку з несплатою суми донарахованої згідно ст. 17 Закону №2181- (несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов'язання).
Згідно із ст. ст. 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку і у розмірах, встановлених законодавством, неухильно додержуватись Конституції та законів України.
На підставі цього, згідно ст.6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами відповідачу сформовано першу вимогу №1/383 від 02.04.09р. та другу вимогу №2/481 від 07.05.09р., які розміщено на дошці оголошень, тому що ППВКФ Улісза юридичною адресою не знаходиться (підтверджено відомостями з ЄДР) та актом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська про результати перевірки місцезнаходження підприємства №73/23-2-26 від 11.04.09р.
Статями 4, 9 Закону України Про систему оподаткуваннявстановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких покладено обов'язок їх сплачувати у встановлені законами терміни.
Пункт 1.1 ст. 1 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами№2181-ІІІ від 21.12.2000р. (далі Закон №2181) передбачає, що платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких, згідно із законами України, покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
Відповідно до п. 5.1, п.п. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону №2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені вказаною статтею, вважаються сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня на суму такого податкового зобов'язання.
При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України Про державну податкову службу в Україніпередбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю; за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиорганами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно відповідей КП Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації, ДП Центр державного земельного кадастру, Інспекції державного технічного нагляду рухоме та нерухоме майно, на яке можливо звернути стягнення відсутнє, податкову звітність підприємством до Податкової інспекції по податку на прибуток надано за 1 півріччя 2009 року, по ПДВ - не подається з липня 2009р., торгові об'єкти та касові апарати відсутні, активи не встановлено.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.
Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування № 1251-XII від 25.06.1991р., платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Системний аналіз змісту зазначених норм права свідчить про те, що органи Державної податкової адміністрації України є органами виконавчої влади, їм надано право здійснювати контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів та здійснювати заходи погашення податкового боргу, зокрема, примусово шляхом звернення до суду.
Суд також доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість Приватного підприємства виробничо-комерційна фірма Улісперед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.
З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог податкової інспекції.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства виробничо-комерційної фірми Улісподатковий борг у сумі 90369,75грн, а саме:
- по податку на прибуток - 68290,07грн. на користь Держави на р/р№31112009700008 (державний бюджет), код платежу 11021000, Красногвардійського ВДК, код ОКПО 24244847, банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 305012;
- по податку на додану вартість - 22079,68грн. на користь Держави на р/р№31114029700008 (державний бюджет), код платежу 14010100, Красногвардійського ВДК, код ОКПО 24244847, банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України –з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена в повному обсязі 01.02.2010 року.
Суддя (підпис) О.В. Єфанова
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Єфанова