Cправа № 2а-4505/10/0770
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код - 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Скуба В.І.
за участю сторін:
представника позивача Вередюк Віти Михайлівни;
представника відповідача не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Приватного підприємства «Фрахт-сервіс»про стягнення податкового боргу у розмірі 2259,93 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 09 березня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 14 березня 2011 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Мукачівська обєднана державна податкова інспекція Закарпатської області з позовною заявою до Приватного підприємства «Фрахт-сервіс», якою просить, стягнути з Приватного підприємства «Фрахт-сервіс» податковий борг в розмірі 2259,93 грн..
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що Приватним підприємством «Фрахт-сервіс» не сплачено в належні строки податковий борг з податку на прибуток у розмірі 2259,93 грн., чим порушено статтю 9 Закону України «Про систему оподаткування».
Під час судового розгляду даної справи представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, які викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
В судові засідання, що проходили 19 січня 2011 року та 09 березня 2011 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до Глави 3 Розділу 2 КАС України. Відповідачем не надано суду заперечень проти позову та інших доказів, які у нього є.
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Приватне підприємство «Фрахт-сервіс»було зареєстроване 14 жовтня 2003 року Мукачівською районною державною адміністрацією Закарпатської області, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи та довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організаційній України (а.с.а.с. 24, 25). Місцезнаходженням відповідача є: 89636, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Кендерешів, 6.
Відповідно до акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 124/15-01 від 19 березня 2008 року (а.с. 8) перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларації по податку на прибуток за 7 податкових періодів.
На підставі вказаного акта позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001781540/0 від 27 березня 2008 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 1190 грн. (а.с. 7).
Відповідно до акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 270/15-40 від 12 червня 2008 року (а.с. 17) перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларації по податку на прибуток за І квартал 2008 року.
На підставі вказаного акта позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000041540/0 від 23 червня 2008 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 170 грн. (а.с. 16).
Відповідно до акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 397/15-40 від 17 вересня 2008 року (а.с. 15) перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларації по податку на прибуток за І півріччя 2008 року.
На підставі вказаного акта позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006551540/0 від 26 вересня 2008 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 170 грн. (а.с. 14).
Відповідно до акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 684/15-40/32651331 від 02 квітня 2009 року (а.с. 13) перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларації по податку на прибуток за 3 податкові періоди.
На підставі вказаного акта позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002521540/0 від 02 квітня 2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 510 грн. (а.с. 12).
Відповідно до акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 1115/15-40/32651331 від 27 травня 2009 року (а.с. 11) перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларації по податку на прибуток за І квартал 2009 року.
На підставі вказаного акта позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003581540/0 від 27 травня 2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 170 грн. (а.с. 10).
Також відповідачем було подано до Мукачівської ОДПІ декларації з податку на прибуток підприємства за 2007 рік № 99019 (а.с. 19), якою відповідач самостійно визначив суму податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 25 грн. Відповідно до облікової картки платника у відповідача рахувалася переплата у розмірі 0,07 грн., у звязку з чим сума податкового боргу з податку на прибуток становить 24,93 грн. (а.с. 39).
Відповідно до декларації з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2009 року № 58233 (а.с. 18), що подана відповідачем до Мукачівської ОДПІ Закарпатської області, відповідач самостійно визначив суму податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 25 грн..
Таким чином загальна сума непогашеного податкового боргу становить 2259,93 грн. (1190+170+170+510+170+24,93+25), що підтверджується також довідкою про суми податкового боргу та обліковою карткою платника (а.с. 6, 39).
Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III, який діяв на час виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 2181-III) податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4 Закону України № 2181-III податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Відповідно до статті 5 пункту 5.1. цього Закону податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»-«в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до статті 5 пункту 5.2. підпункту до 5.2.1. Закону України № 2181-III податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4 підпункту 5.4.1 Закону України № 2181- II узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Зважаючи на вказані норми Закону України № 2181, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Приватного підприємства «Фрахт-сервіс»задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Фрахт-сервіс»(Закарпатська область, Мукачівський район, с. Кендерешів, будинок 6, ідентифікаційний код 32651331) до Державного бюджету України податковий борг у розмірі 2259,93 (двох тисяч двохсот пятдесяти девяти грн. 93 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
ГоловуючийГаврилко С.Є.