Cправа № 2а-3309/10/0770
Ряд стат. звіту № 9.2.1
Код - 07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2011 року місто Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді - Калинич Я.М.
при секретарі судового засідання Красновій О.Р.
за участю сторін:
позивача: представник Коцай Г.Л.
відповідача: представник Кабацій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства “Закарпатнафтопродукт Мукачево” до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про скасування рішення №00016922343 від 18.05.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 03 березня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 09 березня 2011 року.
Позивач - Відкрите акціонерне товариство “Закарпатнафтопродукт Мукачево” звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до суб'єкта владних повноважень Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування рішення №00016922343 від 18.05.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги за обставин, викладених у позовній заяві, підтримав повністю, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та просив відмовити в задоволенні позову з підстав, наведених в письмових запереченнях.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши у судовому засіданні пояснення представників сторін та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що працівниками ДПА в Київській області на підставі направлень на перевірку від 20 квітня 2010 року №3122, 3123 проведено перевірку (акт перевірки від 20 квітня 2010 року №0190/07/09/23/03481371 001540) господарської одиниці магазину АЗС, який знаходиться за адресою: Бориспільський район, с. Щасливе, вул. Харківське шосе, 1, що належить ВАТ “Закарпатнафтопродукт - Мукачево”. Перевіркою встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків (4441,2 грн.) сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій (4445,98 грн.), яка склала 4,78 грн. Крім цього, перевіркою встановлено, що з початку робочого дня 20 квітня 2010 року згідно денного “X” звіту від 20 квітня 2010 року №0047 реалізовано товару на загальну суму 4245,98 грн. з видачею документів не встановленої форми (фіскальних звітних чеків), надрукованих на реєстраторі розрахункових операцій Г&Т Р08.10 заводський №ТН 01110025. фіскальний №0702003562. у фіскальному чеку від 20 квітня 2010 року №0044 та денному “Х” звіті від 20 квітня 2010 року №0047 відсутня назва господарської одиниці ВАТ “Закарпатнафтопродукт Мукачево”, а саме АЗС (як вказано в реєстраційному посвідченні від 29 березня 2007 року №0702003562). Фіскальний чек від 20 квітня 2010 року №0044 містить назву суб'єкта господарської діяльності - ВАТ “Закарпатнафтопродук.-Мук”, назва господарської одиниці відсутня.
Згідно реєстраційного посвідчення від 29 березня 2007 року №0702003562 Мукачівською ОДПІ здійснено реєстрацію реєстратора розрахункових операцій Т&Т РО5.10 заводський №ТН 01110025, фіскальний №0702003562, що належить ВАТ “Закарпатнафтопродукт Мукачево” (код за ЄДРПОУ 03481371) та призначений для використання в господарській одиниці: назва господарської одиниці АЗС, адреса господарської одиниці Бориспільський район, с. Щасливе, вул. Харківське шосе, 1, За результатами перевірки рішенням Мукачівської ОДПІ від 18 травня 2010 року рішення №0001692343 застосовано до ВАТ “Закарпатнафтопродукт Мукачево” штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 21253,8 грн. у тому числі 23,9 грн. (4.78 грн. х 5) за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті. 21229,9 грн. (4245,98 грн. х 5) на не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Відповідно з ст. ст. 8, 9, 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” із змінами та доповненнями, визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають відповідно до закону, торгових патентів. Пунктом 2 статті 11 зазначеного Закону передбачено, що органи державної податкової служби в установленому порядку мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів. Статтями 15, 16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок. Планові або позапланові перевірки осіб, які використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки, книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно ст. 2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, передбачено, що місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Відповідно до п. 1, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено, що субєкта підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені; фіскальний режим роботи реєстратори розрахунковій операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно п. 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів (затверджене наказом ДПА України від 01.12.2000 р. №614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 р. за №105/5296) у Положенні терміни вживаються у такому значенні: господарська одиниця - стаціонарний або пересувний обєкт, у т. ч. транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
Згідно п. 2.1 Положення про форму та зміст розрахункових документів визначено, що установлені в даному Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не с розрахунковим. Назва господарської одиниці - назва, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності або користування господарською одиницею).
Відповідно до п.п. 3.1. 3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги); касовий чек повинен містити обов'язкові реквізити, зокрема, назву господарської одиниці, адресу господарської одиниці.
Згідно з п. 1 ст. 17 зазначеного Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), па які виявлено невідповідність, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно з ст. 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у ефірі торгівлі, громадського харчування та послуг” зі змінами та доповненнями, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі наведеного, суд приходить до переконання про відмову у задоволенні позовних вимог.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства “Закарпатнафтопродукт Мукачево” до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про скасування рішення №00016922343 від 18.05.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій відмовити повністю.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Калинич Я. М.