Cправа № 2а-4485/10/0770
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код - 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Скуба В.І.
за участю сторін:
представника позивача Вередюк Віти Михайлівни;
представника відповідача не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Комунального підприємства «Лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця»Закарпатської обласної ради»про стягнення податкового боргу у розмірі 2720 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 09 березня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 11 березня 2011 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Мукачівська обєднана державна податкова інспекція Закарпатської області з позовною заявою до Комунального підприємства «Лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця»Закарпатської обласної ради», якою просить, стягнути з Комунального підприємства «Лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця»Закарпатської обласної ради»в дохід Державного бюджету України суму податкового боргу по податку на прибуток у розмірі 2720 грн..
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що Комунальним підприємством «Лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця»Закарпатської обласної ради»не сплачено в належні строки заборгованість по податку на прибуток підприємств в розмірі 2720 грн., що виникла на підставі податкових повідомлень-рішень № 0007421540/0 від 13 листопада 2009 року та № 6204641540/0 від 14 вересня 2010 року.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, що наведені в позовній заяві.
В судові засідання, що проходили 19 січня 2011 року та 09 березня 2011 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідачем не надано суду заперечень проти позову та інших доказів, які у нього є.
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Комунальне підприємство «Лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця»Закарпатської обласної ради»було зареєстроване 19 грудня 2006 року у виконавчому комітеті Мукачівської міської ради Закарпатської області, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 611203 (а.с. 8). Місцезнаходженням відповідача є: 89600, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Духновича, 93.
Відповідно до акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 23 жовтня 2009 року (а.с. 15) перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларації по податку на прибуток за 12 податкових періодів.
На підставі вказаного акта позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007421540/0 від 13 листопада 2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 2040 грн. (а.с. 14).
Відповідачеві надсилались перша та друга податкові вимоги № 1/1037 та № 2/278, однак у звязку з незнаходженням фактичного місцезнаходження відповідача були розміщені на дошці податкових оголошень.
Відповідно до акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 06 вересня 2010 року (а.с. 12) перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларації по податку на прибуток за 4 податкові періодів.
На підставі вказаного акта позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 6204641540/0 від 14 вересня 2010 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 680 грн. (а.с. 11).
Отже загальна сума податкового боргу по податку на прибуток підприємств становить 2720 грн. (2040+680).
Податковий борг в розмірі 2720 грн. підтверджується також довідкою про суму податкового боргу та обліковою карткою платника (а.с.а.с. 17, 27).
Відповідно до статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III, який діяв на час виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 2181-III) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»-«в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до статті 5 пункту 5.2. підпункту до 5.2.1. Закону України № 2181-III податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4 підпункту 5.4.1 Закону України № 2181- II узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 6 пункту 6.2. підпункту 6.2.4. Закону України № 2181-III податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Оскільки відповідачем порушено встановлені законодавством граничні терміни подання декларацій з податку на прибуток, зважаючи на вказані норми Закону України № 2181-III, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Комунального підприємства «Лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця»Закарпатської обласної ради»задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця»Закарпатської обласної ради»(Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Духновича, будинок 93, ідентифікаційний код 34563649) до Державного бюджету України податковий борг у розмірі 2720 (двох тисяч семисот двадцяти) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
ГоловуючийГаврилко С.Є.