Постанова № 14318839, 14.03.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2011
Номер справи
2а-4275/10/0470
Номер документу
14318839
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2010 р. Справа № 2а-4275/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В. при секретаріМанько К.А. за участю: представник позивача Казанцева В.Л. представник відповідача Москаленко Н.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Таврія» про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: До суду надійшов адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить стягнути заборгованість перед бюджетом приватного підприємства «Таврія». В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач знаходиться на обліку Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції як платник податків. Відповідач має заборгованість по сплаті податку з доходів фізичних осіб у сумі 393142,97грн. Вказана заборгованість до цього часу відповідачем не сплачена. У звязку з чим позивач звернувся до суду про стягнення заборгованості з відповідача. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Відповідач позовні вимоги не визнав, надав заперечення проти позову, свої заперечення обґрунтовує тим, що не отримав податкові вимоги, які позивач повинний був йому направити, тому, на погляд відповідача, в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Нікопольською ОДПІ було проведено планову документальну перевірку правильності обчислення та повноти і своєчасності внесення до бюджету податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ПП «Таврія» за період діяльності з 01.10.2006р. по 30.09.2009р., про що складено Довідку № 9/172.32616850 від 01.02.2010р.

Згідно з пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003р. податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Вказаною перевіркою встановлено, що в порушення зазначеної норми ПП «Таврія» не забезпечило своєчасну сплату (перерахування) до бюджету суми податку з доходів фізичних осіб, а саме перевіркою встановлено кредитове сальдо по податку з доходів фізичних осіб станом на 01.10.2009 р у сумі 393 142,97 грн., у т.ч.:

на виплачену заробітну плату - 61 164,35 гри. (січень 2007 р. - 30,00 грн., лютий 2007 р. -30,00 грн., березень 2007 р. - 5,38 грн., січень 2008 р. - 39,37 грн., серпень 2008 р. - 11,60 грн., вересень 2008 р. - 21 307,02 грн., жовтень 2008 р. - 29 542,60 грн., листопад 2008 р. - 10 198,38 грн.);на невиплачену заробітну плату по терміну сплати для місячного податкового періоду -25304,51 грн.(вересень 2009 р.); паї в сумі 306 674,11 грн. (2008 р. - 96 544,79 грн., 2009 р. - 210 129,32 грн.)

Сума заборгованості підтверджується Розрахунком повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб, який підписаний посадовими особами ПП «Таврія» та наявний в матеріалах справи.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України. Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.

Згідно з пп.3.2.1 п.3.2 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 -III від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181 -III) у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Відповідно до пп.16.3.5 п.16.3 ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р., платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Підпунктом 5.4.1, 5.4 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що узгоджена сума зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Вирішуючи спір по суті, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки сума позову є узгодженою відповідно до розрахунку повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб. Даних щодо сплати відповідачем суми боргу суду не надано.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Таврія» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Таврія» (ідентифікаційний код 32616850, Дніпропетровська область, Нікопольський район, с. Новософіївка, вул. Леніна,20) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 393142,97 грн. до місцевого бюджету (р/р 33213800700182, код платежу 11010101, отримувач відділення ДКУ у Нікопольському районі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст. 186 України.

Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 25.08.2010 року.

Суддя О.В. Врона