Єдиний державний реєстр судових рішень
копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2011 р. Справа № 2а-7844/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В. М. при секретаріЛоба Е.Г. за участю: позивача представників відповідача ОСОБА_3 Лісового А.В., Алієва М.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Криничанської міжрайонної державної податкової інспекціі Дніпропетровської області про скасування рішення, - ВСТАНОВИВ: 02 липня 2010 року фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції, в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції № 0000032303 від 20.03.2010 року. В обґрунтування позову позивач зазначив, що Криничанською міжрайонною державною податковою інспекцією прийнято рішення від 20 березня 2010 року №0000032303 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 620,00 грн. за проведення розрахункових операції без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО). Позивач вважає застосовувані штрафні (фінансові) санкції неправомірними.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити в повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечували та зазначили, що працівниками Криничанської міжрайонної міжрайонною державною податковою інспекцією проведено перевірку магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, в якому здійснює діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_3 Перевіркою встановлено проведення розрахункової операцій при продажу пально-мастильних матеріалів без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа на загальну суму 124,00 грн., згідно квитанції до прибуткового касового ордера №2 від 10.03.2010 року. Таким чином, Криничанською міжрайонною ДПІ, з посиланням на пункт 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95-ВР, прийнято рішення від 20 березня 2010 року №0000032303 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 620,00 грн. (124,00 грн. х 5) - за проведення розрахункових операції без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО).
Заслухавши позивача, представників відповідача, дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, суд доходить висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 12 березня 2010 року Криничанською міжрайонною міжрайонною державною податковою інспекцією проведено перевірку магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, в якому здійснює діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_3, за результати якої складено акт перевірки від №001646.
Перевіркою встановлено проведення розрахункової операції при продажу пально-мастильних матеріалів (5 л. тосолу А-40 "ВАМП" та гальмівна рідина "Нева") без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа на загальну суму 124,00 грн., згідно квитанції до прибуткового касового ордера №2 від 10.03.2010 року.
За результатами розгляду акту перевірки від 12 березня 2010 року №001646 Криничанською міжрайонною ДПІ, з посиланням на пункт 1 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06 липня 1995 року №265/95-ВР, прийнято рішення від 20 березня 2010 року №0000032303 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 620,00 грн. (124,00 грн. х 5) - за проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО).
Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року №727/98, із змінами та доповненнями, встановлено, що суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат і касову книгу. Суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.
Водночас, статтею 7 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", передбачено, що дія цього Указу не поширюється, зокрема, на фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами.
Таким чином, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю пально-мастильними матеріалами, не можуть провадити свою діяльність за спрощеною системою оподаткування шляхом сплати єдиного податку, згідно листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 05.09.2001 року №1-221/5477.
Відповідно до листа Українського науково-дослідного інституту стандартизації, сертифікації та інформатики від 21.01.2002 року №18/7-207, пально-мастильні матеріали взагалі - це матеріали (пальне для двигунів, масла, мастила), що призначені для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки. Застосування пально-мастильних матеріалів передбачає, як зменшення тертя так і консервацію виробів, і герметизацію ущільнень.
Визначення терміну масла та мастила дано в наказі Міністерства статистики України від 17.08.1995 року №213, а саме, масла та мастила - в'язкі вуглеводні, що мають великий вміст парафіну і дистилюються при температурі від 380°С до 500°С при вакуумній перегонці нафтових залишків після атмосферної перегонки нафти. Сюди включаються всі сорти масел, в тому числі консистентні мастила, мастила немінерального походження, регенеровані масла відновлені на нафтопереробних підприємствах.
Відповідно до Гармонізованої системи опису та кодування товарів паливо, масла та мастила відносяться до групи 27 "топливо мінеральне, нафта і продукти її перегонки; бітумінозні матеріали; віск мінеральний" - код 27.07.00, 27.10.00, при цьому деякі речовини належать також і до групи 38 "інші хімічні продукти" - код 38.11.00, код 38.17.00, код 38.19.00, код 38.20.
В ході перевірки позивача встановлено реалізацію:
- 5 л. тосолу А-40 "ВАМП" (виробник ПП "ЛЮМО", м. Черкаси, вул. Енгельса, 118), який відповідно до копії сертифікату відповідності (зареєстрований в Реєстрі за UA1.145.0106906-07) відповідає вимогам ТУ У 24.6-14215951-001-2002 "Рідини охолоджуючі низькозамерзаючі. Технічні умови." та з урахуванням УКЗЗЕД відповідає коду 38.20.00.00.90 і трактуються: Антифризні препарати та готові рідкі протиобліднювальні суміші, що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів, інші;
- гальмівної рідини "Нева" (виробник ПП "ЛЮМО", м. Черкаси, вул. Енгельса, 118), яка відповідно до копії сертифікату відповідності (зареєстрований в Реєстрі за № UA1.145.0106910-07) відповідає вимогам ТУ У 24.6-14215951-002-2002 "Рідини гальмівні, Технічні умови." та з урахуванням УКТЗЕД відповідає коду 38.19.00.00.90 і трактуються: Гальмівні рідини гідравлічні та інші готові рідкі суміші для гідравлічних трансмісій, без вмісту нафти або нафтопродуктів, одержаних із бітумінозних мінералів, або із вмістом нафти чи нафтопродуктів менш як 70 мас.%, що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів, інші.
Враховуючи вищезазначене, в ході перевірки було встановлено здійснення позивачем реалізації пально-мастильних матеріалів.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» громадського харчування та послуг від 06.07.1995р. №265/95-BP, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 14 лютого 2011 року.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно.
Суддя
Постанова не набрала законної сили
14 лютого 2011 року.
СуддяВ.М. Олійник
В.М. Олійник
В.М. Олійник