УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2010 року № 2а-6308/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Музиченко А.В., при секретарі судового засідання Коваленко О.О., за участю представників
позивача: - Харченко С.В., відповідача: - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Кагарлицької обєднаної державної податкової інспекції у Київській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
У липні 2010 року до Київського окружного адміністративного суду звернулася Кагарлицька обєднана державна податкова інспекція у Київській області з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_3, про стягнення заборгованості в сумі 6 279 (шість тисяч двісті сімдесят девять) гривень 00 копійок.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у звязку з порушенням відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з відповідача підлягає стягненню сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 6 279 (шість тисяч двісті сімдесят девять) гривень 00 копійок.
В призначений день та час до суду зявилися представники позивача та відповідача.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував, повні вимоги не визнав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно та обєктивно дослідивши всі фактичні обставини справи, та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач ОСОБА_3, 18 вересня 2009 року зареєстрована Кагарлицькою районною державною адміністрацією Київської області як фізична особа підприємець (місце проживання: 09210, АДРЕСА_1, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи підприємця від 18 вересня 2009 року Серії НОМЕР_5, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, про що зроблено запис про включення відомостей про фізичну особу підприємця до Єдиного державного реєстру за № 23380000000001925).
25 лютого 2010 року Державною податковою адміністрацією в Київській області, відповідно до направлення № 0899 та № 0900 від 5 лютого 2010 року, згідно плану перевірок, затвердженого Головою Державної податкової адміністрації в Київській області від 30 січня 2010 року, було проведено перевірку магазину, який належить відповідачу, з питань дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки було виявлено порушення пунктів 1, 2, 9, 11, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР.
Статтею 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 25 лютого 2010 року за № 0699/1000/23/НОМЕР_1, відповідно до якого було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000462307 від 10 березня 2010 року на суму 6 734 (шість тисяч сімсот тридцять чотири) гривні 00 копійок. Копія Акту отримана відповідачем 26 лютого 2010 року, про що свідчить підпис про отримання в лівому нижньому куті другої сторінки Акту.
Відповідно до Рішення про результати розгляду скарги відповідача від 28 квітня 2010 року № 161/Ж/25-017/63-354, Державною податковою адміністрацією в Київській області скасовано рішення Кагарлицької обєднаної державної податкової інспекції у Київській області № 0000462307 від 10 березня 2010 року та зобовязано Кагарлицьку обєднану державну податкову інспекцію у Київській області за Актом перевірки від 25 лютого 2010 року за № 0699/1000/23/НОМЕР_1 прийняти та надіслати відповідачу окремі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у відповідності до чинного законодавства (Закон України № 265/95 ВР та Указу Президента України № 436) згідно з вимогами пункту 7.2 розділу 7 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
На виконання рішення Державної податкової адміністрації в Київській області від 28 квітня 2010 року № 161/Ж/25-017/63-354, Кагарлицькою обєднаною державною податковою інспекцією у Київській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 застосовано штрафні (фінансові) санкції, відповідно до рішення № 0000872307 від 5 травня 2010 року на суму 6 279 (шість тисяч двісті сімдесят девять) гривень 00 копійок та рішення № 0000862307 від 5 травня 2010 року на суму 475 (чотириста сімдесят пять) гривень 00 копійок.
У добровільному порядку відповідачем частково сплачено штрафні (фінансові) санкції на суму 475 (чотириста сімдесят пять) гривень 00 копійок, відповідно до рішення № 0000862307 від 5 травня 2010 року.
Надаючи правової оцінки відносинам, що виникли між позивачем та відповідачем, суд виходить з наступних положень законодавчих актів.
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно господарські санкції, тобто заходи організаційно правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
В статті 250 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Згідно з пунктами 1, 2, 9, 11, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (пункт 1 статті 17).
Згідно наявних в матеріалах справи доказів, а саме Акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 25 лютого 2010 року за № 0699/1000/23/НОМЕР_1 встановлено, наступне:
- в магазині відповідача при продажу товару на суму 5 (пять) гривень 50 копійок не проведено розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій (далі РРО), відповідний розрахунковий документ (чек) не роздруковано та споживачу не видано, чим порушено пункти 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР;
- фіскальні звітні чеки друкувалися на РРО не щоденно, (зазначений чек не було роздруковано 28 січня 2010 року), чим порушено пункт 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР;
- розрахункові операції проводились через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості, чим порушено пункт 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР;
- не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті РРО (надлишок складає 4 (чотири) гривні 50 копійок), чим порушено пункт 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР;
- на підставі фіскальних звітних чеків №№ 0001 0018 не здійснено обліку готівкових коштів в сумі 1255 (одна тисяча двісті пятдесят пять) гривень 80 копійок в книгу обліку розрахункових операцій (далі КОРО), чим порушено пункт 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі Положення), затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 (зі змінами та доповненнями).
У звязку з цим за порушення пунктів 1, 2 статті 3 у відповідності до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, відповідачу нарахована фінансова санкція в пятикратному розмірі вартості проданих товарів, що становить 27 (двадцять сім) гривень 50 копійок.
За порушення пункту 9 статті 3 у відповідності до пункту 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, за невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 340 (триста сорок) гривень 00 копійок.
За порушення пункту 11 статті 3 у відповідності до пункту 6 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, за проведення розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування РРО у розмірі пяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят пять) гривень 00 копійок.
За порушення пункту 13 статті 3, відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, тобто 22 (двадцять дві) гривні 50 копійок.
В ході перевірки, згідно Акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 25 лютого 2010 року за № 0699/1000/23/НОМЕР_1 встановлено, що невідповідність сум готівкових коштів становить 1255 (одна тисяча двісті пятдесят пять) гривень 80 копійок.
Згідно зі статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, у звязку з цим фінансова санкція, на яку виявлена невідповідність по даній справі становить 6 279 (шість тисяч двісті сімдесят девять) гривень 00 копійок .
Таким чином, загальна сума штрафних (фінансових) санкцій становить 6 279 (шість тисяч двісті сімдесят девять) гривень 00 копійок .
З огляду на вказане, суд дійшов висновку про правомірність застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій, отже, позов є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (09210, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) заборгованість по фінансових санкціях у сумі 6279 (шість тисяч двісті сімдесят девять) гривень 00 копійок на користь Державного бюджету України р/р 31117104700324, ГУДКУ в Київській області, код 24074109, МФО 821018.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подасться до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Згідно ч частиною другою статі 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.В. Музиченко
Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 листопада 2010 року.