ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2a-1670/544/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гіглави О.В.,
при секретарі Дрижирук М.І.,
за участю:
представника позивача - Білецької М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського міського центру зайнятостідо ОСОБА_2про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
17 січня 2011 року Полтавський міський центр зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2про стягнення коштів.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що проведеною Полтавським міським центром зайнятості перевіркою було встановлено, що громадянин ОСОБА_2 в порушення вимог Закону України “Про зайнятість населення”, Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” під час перебування на обліку в центрі зайнятості був субєктом підприємницької діяльності. У звязку із цим, відповідачем незаконно отримано допомогу по безробіттю в сумі 121,78 грн. В добровільному порядку вказана сума відповідачем не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився. Судові повістки, направлені судом на адресу відповідача: АДРЕСА_1, повернулася до суду з поштовою відміткою “за закінченням терміну зберігання”. Однак, згідно наявної в матеріалах справи довідки з адресно-довідкового відділу УГІРФО ГУМВС України в Полтавській області відповідач зареєстрований саме за цією адресою.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою сторін та на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази у їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Як свідчать матеріали справи, 18.12.2006 року ОСОБА_2 звернувся до Полтавського міського центру зайнятості як такий, що шукає роботу. У поданій заяві відповідач зазначив, що не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує.
Наказом Полтавського міського центру зайнятості від 18.12.2006 року №НТ061218 відповідачу було надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності".
На підставі наказу від 04.05.2007 року № НТ070504 відповідача знято з обліку у Полтавському міському центрі зайнятості з 29.04.2007 року.
Відповідно до статті 12 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду. Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.
На запит Полтавського міського центру зайнятості Управлінням з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців було надано довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, з якої вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець 13.03.2007 року.
Відповідно до пункту 3 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" в Україні до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".
Згідно статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Відповідно до частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Однак, всупереч вказаної норми Закону відповідач не повідомив Полтавський міський центр зайнятості про те, що він в період з 13.03.2007 року по 29.04.2007 року, перебуваючи на обліку в Полтавському міському центрі зайнятості, одночасно був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності.
Згідно довідки Полтавського міського центру зайнятості № 165010971 від 17.08.2010 року дохід відповідача за період з 13.03.2007 року по 28.04.2007 року становить 121,78 грн.
Отже, матеріальне забезпечення по безробіттю в сумі 121,78 грн. було отримане відповідачем незаконно, оскільки було виплачено на підставі відомостей, що не відповідають дійсності.
У звязку із виявленим порушенням відповідачем вимог закону, 17.08.2010 року Полтавським міським центром зайнятості було видано наказ №184 про повернення допомоги по безробіттю ОСОБА_2 в сумі 121,78 грн.
Даний наказ разом із вимогою про повернення коштів отриманий відповідачем 30.08.2010 року, про що свідчить підпис на зворотному повідомлення про вручення поштового відправлення.
Згідно частини 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу в сумі 121,78 грн. суду не надав.
Суд перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Полтавського міського центру зайнятості (р/р 37176165603202, банк: УДК в Полтавській області м. Полтава, МФО 831019, ЗКПО 22534038) суму допомоги по безробіттю в розмірі 121 грн. 78 коп. (сто двадцять одна гривня 78 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 18 березня 2011 року.
СуддяО.В. Гіглава