Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
10.03.11Справа №2а-661/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Севастопольського міського центру зайнятості до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та пені в розмірі 60,19 грн.,
в с т а н о в и в:
Севастопольський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду м. Севастополя із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та пені в розмірі 60,19 грн. Вказує, що зі змісту акту № 372 від 22.11.2010 року складеного Севастопольським міським центром зайнятості, вбачається, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 має заборгованість в розмірі 60,19 грн. НА підставі вказаного акту керівництвом позивача відносно ФОП ОСОБА_1 було внесено рішення Севастопольським міським центром зайнятості № 5 від 22.12.2010 року про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 40,76 грн. та пені в розмірі 19,43 грн., на загальну суму 60,19 грн. В добровільному порядку відповідачем вказана сума погашена не була.
Позивач просить стягнути заборгованість по сплаті страхових внесків та пені в розмірі 60,19 грн.
Ухвалою від 24 лютого 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 24 лютого 2011 року закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу до судового розгляду.
Представник позивача до початку судового засідання надала клопотання про розгляд справи за її відсутністю в порядку письмового провадження (а.с.25).
Відповідач, явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується підписом останнього на поштовому повідомленні (а.с.23), про причини неявки суду не повідомив.
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Статтею 18 Закону України «Про зайнятість населення»встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно з ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»містить спеціальні норми щодо порядку сплати, стягнення та застосування фінансових санкцій за порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, і загальні, що стосуються вирішення у суді спорів, що виникають із правовідносин за цим Законом.
Згідно з п. 2 Положення про Севастопольський міський центр зайнятості, затвердженого директором Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України 15.10.1998 року, основним завданням позивача є реалізація державної політики зайнятості населення. Здійснення контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності.
Таким чином, позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення суми виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг.
Враховуючи субєктивний склад сторін, вимоги ст. 17, 18 Кодексу адміністративного судочинства України, даний спір є справою адміністративної юрисдикції та повинен розглядатися Окружним адміністративним судом міста Севастополя.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено наступне. Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 як роботодавець, зареєстровано в якості платника внесків у виконавчій дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття її робочому органі Севастопольському міському центрі зайнятості під № 270156005 09.09.2002 року та згідно з п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»зобовязано вчасно та у повному обсязі сплачувати страхові внески.
Відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 року № 1533-III (далі Закон № 1533) роботодавець зобов'язаний: 1) під час перевірки правильності використання коштів Фонду та достовірності поданих роботодавцем даних, зазначених у пункті 2 цієї частини, надавати посадовим особам органів Фонду необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірки; 2) подавати виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: прийняття на роботу працівників; розмір заробітної плати, використання робочого часу працівників, у тому числі прийнятих за направленням державної служби зайнятості з наданням роботодавцю дотації за рахунок коштів Фонду на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків на випадок безробіття визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку її надходження до Фонду, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000 року (далі Інструкція).
Відповідно до ст. 38 Закону № 1533 роботодавець несе відповідальність за: порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення; несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом; подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду.
За порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду накладається штраф у розмірі наданої Фондом суми, використаної з порушенням.
Своєчасно не сплачені фінансові санкції стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом.
Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", не застосовується.
Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.
22 листопада 2010 року Севастопольським міським центром зайнятості проведена планова перевірка ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2003 року по 30.10.2010 року. За результатами перевірки було складено акт № 372 від 22.11.2010 року (а.с.6-7). Перевіркою було встановлено, що на кінець періоду, який перевіряється ФОП ОСОБА_1, сума заборгованості за останньою складає 60,19 грн., з яких: недоїмка зі сплати страхових внесків в розмірі 40,76 грн. та пеня 19,43 грн. З актом № 372 від 22.11.2010 року ФОП ОСОБА_1 була ознайомлена та отримала його копію 22.11.2010 року (а.с.7).
На підставі ч. 4 ст. 38 Закону № 1533 заступником директора Севастопольського міського центру зайнятості Георгієвим Д.Г. було прийнято рішення № 5 від 22.12.2010 року про стягнення з ФОП ОСОБА_1 простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 40,76 грн. та пені в розмірі 19,43 грн., на загальну суму 60,19 грн. (а.с.11). Вказане рішення було отримано відповідачем 29.12.2010 року (а.с.12).
Рішенням № 5 від 22.12.2010 року ФОП ОСОБА_1 було надано десятиденний термін для добровільної сплати заборгованості з дня його отримання. В матеріалах справи відсутні відомості щодо оскарження рішення у судовому порядку.
Відповідно до розрахункової відомості за 9 місяців 2008 року відповідач має заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 253,26 грн., згідно розрахункової відомості за 2008 рік 285,36 грн.
В рахунок сплати зазначеної заборгованості від відповідача кошти не надходили.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість зі штрафних санкцій та пені загальною сумою 60,19 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (99029, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) на користь Севастопольського міського центру зайнятості (99053, м. Севастополь, вул. Руднєва, буд. 40, код ЄДРПОУ 03491145) суму заборгованості по сплаті страхових внесків та пені в розмірі 60,19 грн. (шістдесят грн. 19 коп.), з яких: недоїмка зі сплати страхових внесків в розмірі 40,76 грн. та пеня 19,43 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяпідписО.І. Майсак