Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/659/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І.
при секретаріВасільєву С.В.
за участі:відповідача ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Старокостянтинівського міськрайонного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_3 про стягнення незаконно одержаної допомоги по безробіттю, -
В С Т А Н О В И В:
Старокостянтинівський міськрайонний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості в сумі 3325,03 грн. Позовні вимоги мотивує тим, що відповідач 26.12.2008 року звернувся з заявою в центр зайнятості при про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю. Дана допомога йому була виплачена в сумі 3325,03 грн. за періоди з 26.12.2008 року по 01.06.2009 року та з 19.12.2006 р. по 01.04.2007 р. Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості з 29.06.2006 року по теперішній час він зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Тому відповідач незаконно отримував матеріальне забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". На адресу відповідача направлялася претензія щодо добровільного повернення незаконно отриманих коштів, однак, даних коштів не сплатив. Просить стягнути в примусовому порядку 3325, 03 грн.
Представник позивача в судове засідання не з"явилася, подала до суду клопотання, в якому просить провести судове засідання без представника центру зайнятості, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_3 не заперечує провести засідання без представника центру зайнятості, проти позовних вимог заперечував пояснюючи, що підприємницькою діяльністю не займався.
Заслухавши відповідача, розглянувши клопотання представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив наступне.
Стаття 46 Конституції України визначає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає, зокрема, право на забезпечення їх у разі безробіття з незалежних від них обставин. У частині 2 наведеної статті зазначено, що це право гарантується загальнообовязковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 1 ст. 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, виконавча дирекція, як виконавчий орган правління забезпечує, крім того, виконання рішень правління. При цьому функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.
Відповідно п. 2 ст. 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, що функції робочих органів покладаються на обласні, районні, міськрайонні, міські центри зайнятості, до повноважень яких, зокрема, належить: реєстрація платників страхових внесків, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про зайнятість населення”, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Згідно з п.3 ст. 1 Закону України “Про зайнятість населення”, до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, і зокрема, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.
Судом встановлено, що відповідач перебував на обліку в центрі зайнятості як безробітний, у звязку з чим йому була виплачена допомога по безробіттю в сумі 3325,03 грн. за періоди з 26.12.2008 року по 01.06.2009 року та з 19.12.2006 р. по 01.04.2007 р., що підтверджується довідками від 13.09. 2010р., персональною карткою, витягами із наказів про прийняті рішення щодо нарахувань та платежі щодо відповідача. Зазначений статус та допомогу відповідачу надано на підставі поданою ним заяв, де зазначає, що в даний час не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається.
Судом встановлено, 29 червня2006 року відповідач був зареєстрований як фізична особа - підприємець, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб. Відомостей щодо подання відповідачем документів на проведення припинення державної реєстрації суду надано не було.
Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Позивачем на адресу відповідача була направлена претензія № 24-02/1554 від 16 вересня 2010 року, в якій йому запропоновано добровільно сплатити суму боргу, а саме 3325,03 грн.. Відповідачем суму боргу не сплачено.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 99, 100, 122, 158- 163, 167, 186, 254 КАС України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1.) на користь Старокостянтинівський міськрайонний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 3325,03 грн. (три тисячі триста двадцять п'ять грн. 03 коп.) незаконно одержаної допомоги по безробіттю на р/р 37177300901007, банк - ГУДКУ у Хмельницькій обл., МФО 815013, одержувач Старокостянтинівський МРЦЗ, код ЄДРПОУ 22986839).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 25 лютого 2011 року
Суддя/підпис/І.І. Тарновецький
"Згідно з оригіналом" СуддяІ.І. Тарновецький