ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.03.08 Справа№ 32/33-А
Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О. при секретарі судових засідань Бурці С.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова, м. Львів
до відповідача Будинкоуправління № 4 Львівської Комунально-експлуатаційної частини району, м.Львів.
про стягнення 83 334,95 грн.
За участю представників сторін:
Від позивача: Горбань О.В. –провідний спеціаліст-юрисконсульт юридичного сектору (довіреність від 09.01.2008р. № 125/06-12).
Від відповідача: Жогальська І.Ф. –представник (довіреність від 04.02.2008р. №29).
Представникам сторін роз”яснено права і обов”язки передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України. Згідно клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова, м. Львів звернулось з позовом про стягнення з Будинкоуправління № 4 Львівської Комунально-експлуатаційної частини району, м.Львів 83 334,95 грн. з яких 74 167,34 грн. недоїмка, 5 928,60 грн. штраф та 3 239,01 грн. пеня.
Хід розгляду справи викладено в ухвалах суду.
Позовні вимоги мотивовані, зокрема нормами ст.ст. 14, 15,19,20, п. 2 ч. 9, ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі по тексту - Закон України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ).
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач подав відзив від 03.03.2007р. № 67 на позовну заяву, в якому визнав позовні вимоги. В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що виникнення заборгованості по сплаті страхових внесків обумовлено складним фінансовим становищем, в якому будинкоуправління перебуває останні роки. Відповідно до затвердженого начальником Львівської КЕЧ району 21.03.2002р. Положення, доходи будинкоуправління складаються з квартирної плати, орендної плати, зборів з орендарів на покриття експлуатаційних витрат, відшкодувань комунальними і енергопідприємствами затрат на утримання внутрібудинкових мереж і обладнання. За останні 6 років бюджетне фінансування витрат будинкоуправління не проводиться, що негативно відображається на розрахунках з державними цільовими фондами, енергопостачальними організаціями. Однією з причин незадовільного стану розрахунків підприємства з кредиторами є наявність заборгованості населення по оплаті житлово-комунальних послуг. На підставі вищенаведеного, представник відповідача просив враховуючи фінансовий стан підприємства, розстрочити виконання судового рішення на 6 місяців рівними частинами.
В підтвердження наведених обставин відповідач долучив копію звіту про заборгованість населення за житлово-комунальні послуги, копію розрахунку дотації по експлуатації і утриманню житлового фонду та копію Положення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд Львівської області в с т а н о в и в:
Відносини, що виникають між суб»єктами системи загальнообов»язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватись на ці відносини тільки у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.
Відповідно до вимог ст.14 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ страхувальниками є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи —суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб —суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, —для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону; колективні та орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи та фермерські господарства, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), —для осіб, зазначених у пункті 2 статті 11 цього Закону.
Згідно ст.15 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ платниками страхових внесків є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Пункт 6 ст.19 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІV зазначає, що страхові внески нараховуються на суми, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
За умовами ч.6 ст.20 Закону України від 09.07.2003р № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (п.12. ст.20 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ).
Суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальниками у строки встановлені в законі вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмка), як передбачено п.2 ст.106 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІV.
В п.п.2, 4 Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 19.01.2002 № 2-4 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.03.2002р. за № 212/6500 документами, на підставі яких здійснюється нарахування платежів шляхом занесення інформації про зобов'язання платника до бази даних за зобов'язаннями, які самостійно визначаються платником є розрахунки, які подаються платниками до органів Пенсійного фонду України в порядку та терміни, що встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування платежів.
Згідно ч.5 ст.106 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується (ч.15 ст.106 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ).
Будинкоуправління № 4 Львівської КЕЧ району зареєстроване в УПФУ в Шевченківському районі як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за № 0316.
Згідно із поданими суду розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період вересень-листопад 2007р., заборгованість відповідача становить 74 167,34 грн.
Згідно вимог ч.3 ст.106 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ позивачем на адресу відповідача надсилались вимоги про сплату боргу, копії яких та докази надсилання містяться в матеріалах справи.
Позивач, за несвоєчасну сплату відповідачем страхових внесків, згідно п.2 ч.9 ст.106 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ, 16.10.2007р. прийняв рішення № 565 про застосування фінансових санкцій з яких 5 928,60 грн. штрафу та 3 082,16 грн. пені; та рішення №566 про застосування пені в сумі 156,85 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржені.
Станом на день розгляду справи в суді заборгованість відповідача перед позивачем становить 83 334,95 грн. з яких 74 167,34 грн. недоїмка, 5 928,60 грн. штраф та 3 239,01 грн. пеня.
Розглянувши клопотання відповідача про розстрочення виконання судового рішення, суд вважає, що наведені відповідачем обґрунтування дозволяють дійти висновку, про його важке фінансове становище, яке не дозволяє виконати рішення суду. З огляду на викладене, для надання відповідачу можливості функціонувати і здійснювати поступове погашення боргу, суд вважає за доцільне задоволити клопотання відповідача і розстрочити виконання рішення рівними частинами на шість місяців.
Відповідно до ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, можливим є розгляд судом питання про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
За умовами ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
За умовами ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, визнані відповідачем, та такі, що підлягають до задоволення з розстроченням виконання судового рішення на 6 місяців.
Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст.15,19,20,106 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 51, 71, 86, 94, 160-163, 167, 254, 257, 263 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Будинкоуправління № 4 Львівської Комунально-експлуатаційної частини району, вул.Гайдамацька, 9а м.Львів (р/р 2600600011350 в ЛОД АКБ УСБ м.Львова, МФО 325019, ЄДРПОУ 24964599) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова, м. Львів, вул. Мазепи, 5а (р/р 25602309820 в ОПЕР Львівського облуправління ВАТ ”Державний ощадний банк України”, МФО 325796, код ЄДРПОУ 20847520) 83 334,95 грн. з яких 74 167,34 грн. недоїмка, 5 928,60 грн. штраф та 3 239,01 грн. пеня. Розстрочити виконання строком на 6 місяців рівними частинами.
3. Стягнути з Будинкоуправління № 4 Львівської Комунально-експлуатаційної частини району, вулГайдамацька, 9а м.Львів (р/р 2600600011350 в ЛОД АКБ УСБ м.Львова, МФО 325019, ЄДРПОУ 24964599) в доход державного бюджету 833,34 грн. судового збору.
4. Постанова набирає законної сили у відповідності до вимог ст.254 КАС України та
може бути оскаржена в апеляційному порядку.
5. Виконавчий лист видати за заявою позивача після набрання постановою законної
сили.
Суддя