ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.02.08
Справа №АС13/42-08.
за позовом Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна
енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого
підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»
до відповідача Роменської центральної районної лікарні
про стягнення 170 грн. 00 коп.
СУДДЯ ЛИХОВИД Б.І.
За участю представників сторін:
Від позивача Ткаченко О.О., довіреність від 16.01.2008 року
Від відповідача Панасенко Л.О.
Прокурор не з’явився
Суть спору: прокурор просить суд стягнути з відповідача в доход державного бюджету штраф у розмірі 170 грн. 00 коп. за порушення законодавства про електроенергетику.
Відповідач в письмових поясненнях від 11.02.2008 року № 577 зазначає, що Роменська центральна районна лікарня не має можливості на даний час усунути виявлені порушення, тому накладення штрафу в розмірі 170 грн. 00 коп. вважає неправомірним.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників позивача та відповідача, дослідивши наявні докази, які мають суттєве значення для вирішення спору по суті, суд вважає, що вимоги прокурора підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
Згідно з Указом Президента України «Про зміну в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 року № 1573/99, з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на держаній власності.
Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об’єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадих підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику», однією із державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об’єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії» затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, зі змінами та доповненнями, державний нагляд електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб’єктів господарської діяльності за порушення нормативно - правових актів. За ухилення виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням «Про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північ регіоні», затвердженим директором Державного підприємства Національної енергетичної компанія «Укренерго», Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об’єднаної енергосистеми України.
В ході перевірки, Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північному регіоні» за дотриманням чинного законодавства встановлено, що з 03.07.2006 року по 06.07.2006 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області проведено комплексне обстеження електроустановок Роменської центральної районної лікарні, про що було складено акт обстеження № С-389.
За результатами обстеження відповідачу було видано обов’язковий до виконання припис № С-389 від 06.07.2006 року про усунення виявлених порушень, який відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом обстеження № С-579 від 21.09.2006 року, термін виконання якого за проханням відповідача згідно рішення Ради інспекції Держенергонагляду у Сумській області було подовжено до 01.07.2007 року. Відповідно, відповідачу було видано обов’язковий до виконання припис № С-579 від 21.09.2006 року про усунення зазначеного порушення, яке відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № С-440 від 27.07.2007 року.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису відповідача, відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положення «Про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 131 30.07.1999 року, накладено штраф у розмірі 170 грн. 00 коп., про що було винесено постанову № ОС 99/07-40 від 07.08.2007 року.
Відповідно до п. 10 Положення «Про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термі стягується в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи до теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.
Відповідач доказів сплати штрафу в сумі 170 грн. 00 коп. не подав, тому вимоги прокурора є правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача судом не приймаються, оскільки спростовуються матеріалами справи.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Роменської центральної районної лікарні (42000, Сумська область, м. Ромни, бул. Московський, 24, код 01981477) в доход державного бюджету (р/р 31111106700011 ГУДКУ у Сумській області, м. Ромни, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635184, код платежу до держбюджету 21081100) 170 грн. 00 коп. штрафу.
3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Б.І.ЛИХОВИД
Повний текст постанови підписано 21.02.2008 року