Постанова № 14214045, 15.03.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2011
Номер справи
770/11/2170
Номер документу
14214045
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2011 р.

8 год. 15 хв. Справа № 2-а-770/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючої судді: Хом'якової В.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні до приватного підприємства "ОСОБА_1." про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні просить стягнути з приватного підприємства "ОСОБА_1." 30329 грн. 88 коп. штрафних санкцій. Позивач у позовній заяві посилається на те, що посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Херсоні проведено перевірку щодо контролю за здійсненням субєктами господарювання розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в барі "Санрайс", що належать приватному підприємству "ОСОБА_1." За результатами перевірки складено акт від 07.09.2010 № 954/21/03/23/НОМЕР_1 в якому зафіксовано порушення п. 1, 12 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон України № 265/95-ВР), а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, а також порушення ст. 15, ст. 15-2 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі Закон України № 481/95-ВР) в частині роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії та порушення вимог законодавства щодо куріння в закладах громадського харчування, а також ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.1996 № 98/96-ВР (далі Закон № 98/96-ВР) - здійснення діяльності за відсутності торгового патенту. Рішенням № 0013872307 від 10.09.2010 відносно ПП "ОСОБА_1." застосовано фінансову санкцію в сумі 15 796,50 грн. за порушення Закону України №265/95-ВР, рішеннями № 0013902307 та № 0013892307 від 09.09.2010 до підприємства застосовано штрафну санкцію в сумі 13818 грн. за порушення Закону України № 481/95-ВР, рішенням № 0013882307/0 від 10.09.2010 застосовано санкцію в розмірі 715,38 грн. за порушення Закону № 98/96-ВР. В добровільному порядку суми фінансових санкцій не сплачені, позивач просить стягнути фінансові санкції в повному обсязі.

04.02.2011 ухвалою суду відкрито скорочене провадження в адміністративній справі. Копія ухвали суду надіслана відповідачу рекомендованою поштою за адресою вказаною в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: м. Херсон,пр-т Текстильників, 10А.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:

ПП "ОСОБА_1." є субєктом господарської діяльності, юридичною особою, зареєстроване 26.02.2010, код НОМЕР_1 07.09.2010 посадовими особами ДПІ у м. Херсоні Данієлян А.Р., Темніковим О.О. проведено перевірку щодо контролю за здійсненням субєктами господарювання розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в барі "Санрайс", який розташований в АДРЕСА_1, що належить приватному підприємству "ОСОБА_1.". Перевірка проводилась на підставі направлення на перевірку № 608/237 від 06.09.2010 та плану перевірок СГ на вересень 2010 року в присутності бармена ОСОБА_4 та ОСОБА_5 За результатами перевірки було складено акт від 07.09.2010 № 954/21/03/23/НОМЕР_1, які підписали акт перевірки та зазначили, що торговий патент на більярд, касовий апарат та відсутні на момент перевірки документи не були надані. В барі було проведено розрахункову операцію з придбання слабоалкогольного напою "Рево" за ціною 14 грн., РРО відсутній, розрахунковий документ відсутній. Перевіряючими було встановлено здійснення розрахункової операції без застосування РРО на загальну суму 1244,10грн., здійснення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту в сфері громадського харчування, порушення порядку ведення обліку торваних запасів за місцем їх реалізації, а саме на товар вказаний в наданому додатку до акту відсутні первинні документи на товар на загальну суму 4788 грн., реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії, а саме згідно додатку до акту перевірки загальна сума алкогольних напоїв, які знаходять в реалізації становить 4359 грн. та тютюнових виробів в сумі 429 грн., порушення вимог законодавства щодо куріння в закладах громадського харчування, а саме в барі "Санрайс", яке представляє собою приміщення з одного залу, в якому на барній стійці та на столиках знаходяться попільнички та відбувається куріння тютюнових виробів споживачами, також в залі відсутні таблички з зазначенням "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!" та "куріння заборонено!" Також встановлено ведення діяльності з надання послуг з більярду без відповідного торгового патенту.

Державною податковою інспекцією у м. Херсоні були винесені рішення про застосування штрафних санкцій від 10.09.10:

- № 0013882307 на суму 715 грн. 38 коп. за порушення п. 1 ст. 3 Закону про патентування,

- № 0013872307 про застосування 15796 грн. 50 коп. штрафних санкцій за порушення пп. 1, 12 ст. 3 Закону про РРО, в тому числі 6220,50 грн. штрафу за проведення розрахункових операцій на суму 1244 грн. 10 коп. без застосування РРО, 9576 грн. за порушення порядку обліку товарних запасів вартістю 4788 грн. за місцем реалізації,

- № 0013892307 про застосування штрафних санкцій в сумі 3400 грн. за порушення ст. 15-2 Закону України № 481/95-ВР відносно порушення законодавства щодо куріння у закладах громадського харчування

- № 0013902307 про застосування 10418 грн. штрафу за порушення ст.. 15 Закону України № 481/95-ВР за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій (8718 грн. (вартість алкогольних напоїв) + 1700 грн. (тютюнові вироби).

Дані рішення про застосування штрафних санкцій були отримані належним чином. До часу розгляду справи оскаржені чи скасовані рішення не були.

Згідно п. 1, 12 ст. 3 Закону України №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

За порушення вимог п. 1, 12 ст. 3 цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, які підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Пунктом 1 ст. 17 Закону про РРО встановлена відповідальність тільки за проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів, не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки. До суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст.ст. 20, 21 Закону про РРО).

За проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту застосовується фінансова санкція у подвійній вартості торгового патенту за кожен відпрацьований день без патенту, в даному випадку сума фінсанкції становила 715 грн. 38 коп.

Згідно ст. 15 Закону України № 481/95-ВР передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензії. У відповідача було встановлено відсутність необхідної для торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами ліцензії. Ст. 17 вказаного Закону передбачає застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансової (штрафної) санкції в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. за порушення ст. 15 Закону України № 481.

Відповідно до ст. 15-2 даного Закону вбачається, що у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!". У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять. Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. Абз. 10 ст. 17 Закону № 481 передбачена відповідальність у вигляді штрафу в сумі 3400 грн.

За таких обставин, оскільки рішення про застосування фінансової санкцій в судовому порядку (або адміністративному) не скасовані, вони є обґрунтованими та обов'язковим до виконання, строк для судового оскарження пропущений. Доказів сплати штрафних санкцій в добровільному порядку суду не надано, тому позовні вимоги підлягають задоволенню. Судові витрати по справі відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 158, 183-2 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити. Стягнути з приватного підприємства "ОСОБА_1." (АДРЕСА_1 код ЄДР НОМЕР_1) до бюджету суму фінансової санкції:

- 15 796 грн. (п'ятнадцять тисяч сімсот дев'яносто шість гривень) 50 коп. на р/р 31118104700002, код платежу 3021080900;

- 715 грн. (сімсот п'ятнадцять гривень) 38 коп. на р/р 31414541700002, код платежу 5021080900;

- 13 818 грн. (тринадцять тисяч вісімсот вісімнадцять гривень) на р/р 31116106700002, код платежу 21081100. Одержувач Державне Казначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, МФО 852010. Стягувач - ДПІ у м. Херсоні (73008, м. Херсон, вул. І. Кулика, 143-а).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.

кат. 8.1.4