Постанова № 14213377, 16.11.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2010
Номер справи
2а-5305/10/1470
Номер документу
14213377
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(вступна та резолютивна частини)

16.11.2010 Справа № 2а-5305/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом приватного підприємства «Классік»,

до регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Миколаївській області,

про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 15.06.2010 року №140807.

Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Миколаївській області № 140807 від 15.06.2010 року про застосування до приватного підприємства «Классік»фінансових санкцій в сумі 7692 гривні.

Відшкодувати з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 3 гривень 40 копійок.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя І. А. Устинов

Миколаївський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 листопада 2010 року Справа № 2а 5305/10/1470

м. Миколаїв

12:01

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А., за участю секретаря судового засідання Непомящої А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом приватного підприємства «Классік»,

до регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Миколаївській області,

про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 15.06.2010 року №140807.

ВСТАНОВИВ:

Позивач приватне підприємство «Классік»звернулось до суду з вимогою про скасування рішення регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Миколаївській області про застосування фінансових санкцій від 15.06.2010 року №140807 на суму 7692 гривень за зберігання алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного реєстру та роздрібною торгівлею тютюновими виробами без наявності ліцензії.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на те, що кіоск не є місцем зберігання тютюнових виробів, а також на те, що на час перевірки позивач мав ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

Відповідач надав суду заперечення проти позову, представник відповідача в судове засідання не зявився, причин неявки не повідомив.

Виходячи з принципу рівності сторін перед законом і судом (ст.10 КАС України), відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає що неприбуття у судове засідання належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду відповідача, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд дійшов до таких висновків.

15.06.2010 року працівники податкового органу здійснили перевірку приватного підприємства «Классік»за адресою: вул. Космонавтів, 152, кв. 29, м. Миколаїв, про що склали Акт №15/32-249/23624306 від 15.06.2010 року. Відповідно до цього Акту податківцями зафіксовано, що алкогольні напої зберігаються у місцях не внесених до Єдиного реєстру та роздрібна торгівля тютюновими виробами здійснюється без наявності ліцензії (а.с.9-10).

Зазначений факт відповідачем кваліфіковано як порушення вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», та як правопорушення, передбачені абзацом 10 частини 2 статті 17 та абзацом 4 частини 2 статті 17 цього Закону.

Рішенням № 140807 від 15.06.2010 року уповноваженою особою відповідача до позивача застосовані фінансові санкції: за зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру 2564 грн, за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії 5128 грн., на загальну суму 7692 гривні (а.с.11).

Відповідно до ст.1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.

До 23.10.2009 року, тобто до набрання чинності наказу ДПА України № 489 від 07.09.2009 року «Про затвердження Змін до Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання», місця роздрібної торгівлі не потребували внесенню до Єдиного реєстру.

Зазначеним наказом п.2.1 Порядку було викладено у такій редакції, якою було виключено для підприємців можливість не вносити до Єдиного державного реєстру місця зберігання не відокремленні від місць роздрібної торгівлі.

Таким чином, на час проведення перевірки кіоск ПП «Классік»є місцем роздрібної торгівлі тютюновими виробами і не є місцем зберігання тютюнових виробів яке потрібно вносити до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Відповідно до ст.15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і торгівлі спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ” від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

В акті перевірки зазначено, що на час перевірки 15.06.2010 року у ПП «Классік»відсутня ліцензія на роздрібні торгівлю тютюновими виробами, що не відповідає обставинам справи. Для здійснення торгівлі тютюновими виробами ПП «Классік»отримало відповідну ліцензію АГ № 276657 від 07.05.2010 року (а.с. 12).

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що повірка проводилась у приміщенні, яке відповідно до вимог статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»є місцем торгівлі, а не місцем зберігання, а також здійснювало продаж т тютюнових виробів при наявності на то відповідної ліцензії. Тобто, висновки відповідача про порушення з боку позивача є хибними і не підтверджені матеріалами справи.

Відповідач не довів суду правомірність прийнятого оскаржуваного рішення.

Враховуючи такі обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Миколаївській області № 140807 від 15.06.2010 року про застосування до приватного підприємства «Классік»фінансових санкцій в сумі 7692 гривні.

Відшкодувати з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 3 гривень 40 копійок.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя І.А. Устинов

Постанова оформлена

у відповідності до ч. 3 ст. 160 КАС України

та підписана суддею 19.11.2010 року.

Суддя І.А. Устинов