Постанова № 14212784, 28.02.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2011
Номер справи
2а/0570/2259/2011
Номер документу
14212784
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/2259/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10-20

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Соколової О.А.

при секретаріФедорової А.О.

представника відповідача - Понамарьова О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в М.Шахтарську Донецької області до державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 720 6492,63грн.,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 720 6492,63грн., позов вмотивовано тим, що працівникам шахта Обєднана, шахта Донецька, ш/у Торезьке, шахта 3-біс, ш/у Кіровське, шахта Московська, шахта Шахтарська, шахта Фомінська, шахта Зуївська, шахта Кіровське, що ліквідуються відокремленим підрозділом «шахтарська виконавча дирекція з ліквідації шахт» державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», за працю за списком № 1 була призначена пенсія на пільгових умовах згідно ст.13 п. «а» Закону України «Про пенсійне забезпечення». Сума заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій станом на 01.11.10 складає в сумі 7206492,63 грн.

Представник позивача у судове засідання не зявився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Через відділ діловодства та документообігу надав клопотання про розгляд справи без участі їх представника.

Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити у задоволені позову, надавши заперечення, в якому зазначив, що державне підприємство «Донвуглереструктурізація» не є належним відповідачем. Зазначені пенсії назначені працівникам по пільговому стажу, який вони заробили на дійсних шахтах Обєднана, Донецька, Торезьке, 3-біс, Кіровське, Московська, Шахтарська, Фомінська, Зуївська. Відповідно п. 6.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, передбачено, що у випадку ліквідації або зміни власника підприємства суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій Пенсійному фонду України вносять правонаступники. Однак, державне підприємство «Донвуглереструктурізація» не є правонаступником зазначених вугільних підприємств. Згідно наказів Міністерства палива та енергетики України ДП «Укрвуглереструктурізація» ДП «Донвуглереструктурізація» назначені підприємствами, виконуючими фізичну ліквідацію вищевказаних гірничих підприємств. Наказом Мінпаливоенерго України «Про удосконалення структури управління процесом ліквідації вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств, що належать до сфери управління Мінпаливенерго» № 280 від 05.06.03 ДП «Українська державна компанія реструктуризації підприємств вугільної промисловості» була реорганізована шляхом злиття с ДП «Міжрегіональна державна компанія з реструктуризації підприємств вугільної та торфяної промисловості» та створення на їх базі обєднання - «Українська державна обєднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств». Відповідно п.2.1 наказа у складі обєднаної дирекції на базі структурних підрозділів створено державне підприємство, зокрема на базі структурного підрозділу Донецька обєднання дирекція ДП «Укрвуглереструктурізація» - ДП «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» «Донвуглереструктурізація», яке згідно п.9.1 наказа є правонаступником майнових прав та обовязків ДП «Укрвуглереструктурізація» згідно з розподільчим балансом. Пунктом 3 Наказу Міністерства вугільної промисловості України № 612 від 29.12.07 припинена діяльність ДП «Донвуглереструктурізація» шляхом реорганізації-приєднання к створеному ДП «З ліквідації збиточних вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвуглереструктурізація». Наказом Міністерства вугільної промисловості України № 99 від 02.04.10 діяльність ДП «Укрвуглеторфреструктурізація» припинена шляхом розподілу на ДП «Донвуглереструктурізація» та інші регіональні державні підприємства з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств. Наказом ДП «Донвуглереструктурізація» № 2 від 14.04.10 змінена структура правління, а саме: створені відокремлені підрозділи з самостійним балансом без права юридичної особи «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт», «Горловська виконавча дирекція з ліквідації шахт», «Шахтарська виконавча дирекція з ліквідації шахт». Наказом ДП «Донвуглереструктурізація» № 15 від 30.06.10 на баланс Шахтарської виконавчої дирекції з ліквідації шахт передано на баланс основні кошти шахт Обєднана, 3-біс, Кіровське, Московська, Шахтарська, Фомінська, Зуївська, які підлягають ліквідації та приймають участь у ліквідації. Пунктом 11 Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 939 від 27.08.97, фізична ліквідація гірничого підприємства передбачає виконання робіт з демонтажу обладнання та устаткування, ліній електропередачі та технологічного зв'язку, засипання стовбурів, шурфів, свердловин, інших гірничих виробок, руйнування будівель, споруд та здійснення заходів, спрямованих на розв'язання проблем водовідливу. Роботи з фізичної ліквідації гірничого підприємства виконуються відповідно до затвердженого проекту ліквідації. Шахти «Обєднана», «3-біс», «Кіровське», «Московська», «Шахтарська», «Фомінська», «Зуївська» не виключені з ЄДРПОУ, отже не є ліквідованими та несуть відповідальність по своїм обовязкам.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Позивач - Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно зі ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Відповідач державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Макіївської міської Ради 03.07.03., включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 32442610, діє на підставі статуту.

Згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663.

У відповідності до абз. 3 п. 6.1 вищезазначеної Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України у таких розмірах: 80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році.

Відповідно до п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

Згідно п. 6.8 вищевказаної Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У відповідності до п. 6.3 Інструкції № 21-1 у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.

Позивач зазначає, що у відповідача як правонаступника зобовязання щодо відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Пенсійному фонду зявилась заборгованість у розмірі 7206492,63 грн.

Наказом Міністерства Палива та Енергетики України № 596 від 21.12.00 «Про ліквідацію шахти «Фомінська» ліквідувати шахту «Фомінську» та призначити правонаступником ДК «Укрвуглереструктурізація», згідно з розподільчим балансом (а.с.70).

Наказом Міністерства Палива та Енергетики України № 565 від 15.11.01 «Про ліквідацію ДВАТ «Шахта «Шахтарська» ліквідувати ДВАТ «Шахта «Шахтарська» та призначити правонаступником ДК «Укрвуглереструктурізація», згідно з розподільчим балансом (а.с.71).

Наказом Міністерства Палива та Енергетики України № 236 від 24.05.01 «Про ліквідацію ДВАТ «ДП «Шахта Обєднана» ліквідувати державне підприємство «Шахта «Обєднана» та призначити правонаступником ДК «Укрвуглереструктурізація», згідно з розподільчим балансом (а.с.72).

Наказом Міністерства Палива та Енергетики України № 341 від 24.07.01 «Про ліквідацію шахти «Московська», ліквідувати шахту «Московська» та призначити правонаступником ДК «Укрвуглереструктурізація», згідно з розподільчим балансом (а.с.73).

Наказом Міністерства Палива та Енергетики України № 590 від 21.12.00 «Про ліквідацію державного підприємства «Шахта №2 ш/у «Торезьке», ліквідувати ДП «Шахту №2 ш/у «Торезьке» та призначити правонаступником ДК «Укрвуглереструктурізація» (а.с.74).

Наказом Міністерства Палива та Енергетики України № 591 від 21.12.00 «Про ліквідацію державного підприємства «Шахта №43 ш/у «Торезьке», ліквідувати ДП «Шахту №43 ш/у «Торезьке» та призначити правонаступником ДК «Укрвуглереструктурізація» (а.с.75).

Наказом Міністерства Палива та Енергетики України № 159 від 14.03.02 «Про ліквідацію «Шахта «Донецька», ліквідувати ДП «Шахту «Донецька» та призначити правонаступником ДК «Укрвуглереструктурізація», згідно з розподільчим балансом (а.с.76).

Наказом Міністерства Вугільної Промисловості України № 221 від 11.04.06 «Про припинення діяльності ДП «Шахта «3-біс» шляхом ліквідації», призначити ДП «Донвуглереструктурізація» замовником і виконавцем робіт, передбачених проектом ліквідації ДП «Шахта «3-біс», крім робіт зі створення нових робочих місць (а.с.77-78).

Наказом Міністерства Палива та Енергетики України № 221 від 15.04.02 «Про ліквідацію державного підприємства «Шахта Кіровська», ліквідувати ДП «Шахта Кіровська» та призначити правонаступником ДК «Укрвуглереструктурізація» згідно з розподільчим балансом (а.с.79).

Наказом Міністерства Вугільної Промисловості України № 221 від 11.04.06 «Про припинення діяльності ДП «Шахтоуправління «Зуєвське», призначити ДП «Донвуглереструктурізація» замовником і виконавцем робіт, передбачених проектом ліквідації ДП ««Шахтоуправління «Зуєвське», крім робіт зі створення нових робочих місць (а.с.80-81).

Наказом Міністерства палива та енергетики України № 280 від 05 червня 2003 року «Про удосконалення структури управління процесом ліквідації вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств, що належать до сфери управління Мінпаливенерго» реорганізоване ДП «Укрвуглереструктуризація» шляхом злиття з іншим підприємством та створення на їх базі обєднання «Українська державна обєднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств» (Обєднана дирекція «Укрвуглеторфреструктуризація»). У складі Обєднаної дирекції «Укрвуглеторфреструктуризація» на базі структурних підрозділів створена «Донецька обєднана дирекція» ДП «Укрвуглереструктуризація» - Державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» (а.с.82-83).

Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 29.12.2007 року № 612 створено Державне підприємство з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» та припинено діяльність Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств ДП «Донвуглереструктуризація» та інших підприємств шляхом їх реорганізації приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» (а.с.84-85).

Наказом Міністерства Вугільної Промисловості України № 99 від 02.04.10 «Про припинення діяльності ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» припинено реорганізацію шляхом приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація», ДП «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», «Центрально-Західна Компанія «Вуглеторфреструктуризація» (а.с.86).

Наказом Міністерства Вугільной Промисловості ДП «Донвуглереструктурізація» № 2 від 14.04.10 змінена структура правління, а саме: створені відокремлені підрозділи з самостійним балансом без права юридичної особи «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт», «Горловська виконавча дирекція з ліквідації шахт», «Шахтарська виконавча дирекція з ліквідації шахт» (а.с.87).

Наказом ДП «Донвуглереструктурізація» № 15 від 30.06.10 на баланс Шахтарської виконавчої дирекції з ліквідації шахт передано на баланс основні кошти шахт Обєднана, 3-біс, Кіровське, Московська, Шахтарська, Фомінська, Зуївська, які підлягають ліквідації та приймають участь у ліквідації (а.с.91).

Законом України «Про порядок списання заборгованості вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, перед Державним бюджетом України і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами» визначено порядок списання заборгованості збиткових вугледобувних і вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, з метою скорочення видатків на ліквідацію таких підприємств. Відповідно до частини 1 статті 1 зазначеного Закону заборгованість збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, які ліквідуються (далі - підприємств), по податках, зборах та інших обов'язкових платежах до Державного бюджету України та по внесках до державних цільових фондів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування" (1251-12) (крім внесків до Пенсійного фонду України), а також по нарахованих відповідно до законодавства України та несплачених пені, фінансових санкціях на цю заборгованість списується за станом на дату прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про ліквідацію таких підприємств з урахуванням пасивів і активів цих підприємств.

Крім того, в матеріалах справи є лист Міністерства вугільної промисловості України від 25.11.2010 року за № 1608/02/03-02 в якому зазначено, що Кабінетом Міністрів України були прийняті Постанови про ліквідацію вугледобувних та вуглепереробних підприємств від 28.03.1997 року за № 280 та від 19.09.2001 року за № 1205, відповідно до Господарського кодексу України зазначені підприємства ліквідуються без правонаступника (а.с.46).

Відповідно до статті 2 Закону заборгованість підприємств по внесках до Пенсійного фонду України погашається у першочерговому порядку перед задоволенням вимог інших кредиторів, у тому числі за рахунок реалізації майна таких підприємств.

Відповідно до статті 3 Закону порядок ліквідації підприємств, на які поширюється дія цього Закону, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 року № 93 «Про затвердження Порядку ліквідації збиткових вугледобувних і вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості» визначено особливості ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, на які поширюється дія Закону України «Про порядок списань заборгованості вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, перед Державним бюджетом України і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до пункту 5 даного Порядку рішення про ліквідацію підприємства приймається Кабінетом Міністрів України за поданням Мінвуглепрому після узгодження в установленому порядку із заінтересованими органами виконавчої влади, в тому числі з обласними державними адміністраціями, пропозицій щодо ліквідації підприємства. Відповідно до п.6 Порядку Мінвуглепром створює ліквідаційну комісію та визначає підприємство, яке виконуватиме роботи з фізичної ліквідації підприємства. Пунктами 9, 10 Порядку визначено, що фізична ліквідація підприємства передбачає демонтаж обладнання, ліній електропередач і зв'язку, засипання стволів, ліквідацію непридатних будівель, гірничих виробок та здійснення природоохоронних заходів, спрямованих на розв'язання проблем водовідливу, запобігання вибухам та викидам газу, гасіння та озеленення відвалів, проведення рекультиваційних робіт. Роботи з фізичної ліквідації підприємства здійснює підприємство, визначене Мінвуглепромом.

В подальшому правонаступником Компанії «Укрвуглереструктурізація» стало Державне Підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» ДП «Донвуглереструктуризація».

Структурний підрозділ Шахтарська дирекція з ліквідації шахт ДП «Донвуглереструктуризація» згідно свого Положення створено з метою здійснення некомерційної (без одержання прибутку) господарської діяльності, саме, для організації та виконанню робіт з ліквідації шахт, і є неприбутковою організацією; основна мета діяльності - організація та виконання комплексу заходів щодо ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, рекультивація промислових площ, охорони праці та навколишнього середовища, дотримання правил безпеки, здійснення заходів для соціально захисту працюючих.

З огляду на наведене суд приходить до висновку про те, що відповідач не є правонаступником ліквідованих підприємств (шахт), щодо працівників яких територіальний орган Пенсійного фонду України здійснив витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Тому обовязок відшкодування витрат на виплату і доставку таких пенсій у нього відсутній.

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені позовних вимог позовом управління Пенсійного фонду України в М.Шахтарську Донецької області до державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 720 6492,63грн. відмовити.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 28 лютого 2011 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 4 березня 2011 року.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення через Донецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Соколова О. А.