Постанова № 14212513, 22.02.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2011
Номер справи
2а-28909/10/0570
Номер документу
14212513
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 лютого 2011 р. справа № 2а-28909/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зеленова А. С.

при секретаріКобець О.А.

представників позивача Скрипник Т.В.,

представника відповідача1Печурової А.В.,

представника відповідача2 Вертели М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк, 83017, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька, Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за лютий 2010 року на суму 10006233 грн., -

В С Т А Н О В И В:

03.12.2010 ТОВ «Клуб Мандрівників» звернулось до суду з позовом до ДПІ у Київському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 22.07.2010 № 0004701542/0 в частині зменшення розміру бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2010 року на суму 10006233 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що спірне податкове повідомлення-рішення було прийнято відповідачем за наслідками проведеної 22.07.2010 документальної невиїзної перевірки з питань підтвердження задекларованих показників в деклараціях з податку на додану вартість за грудень 2009р., січень, лютий, березень 2010р. (акт № 5947/15-312/30654779 від 22.07.2010), якою було встановлено порушення позивачем п.п. 7.4.4 п. 7.4, п.п. 7.7.1 п. 7.1, п.п. 7.7.2 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» у частині заниження позивачем суми ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за січень 2010 року у розмірі 10092 500 грн. та завищення суми заявленого бюджетного відшкодування ПДВ за лютий 2010 року на суму 10006233 грн.

Зазначений висновок відповідач обґрунтовує тим, що у ТОВ “Клуб Мандрівників” відсутні необхідні умови для ведення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, підприємство не знаходиться за юридичною адресою, згідно до частини 1, 5 ст. 203, п. 1,2 ст. 215, ст. 228 Цивільного кодексу України, угоди з підприємствами ТОВ «Проміндустрія» (ЄДРПОУ 36444558), ТОВ «ЛТД Юнітрейд» (ЄДРПОУ 36444385), ТОВ «Сігматрейд 2009» (ЄДРПОУ 36444376), на підставі яких задекларовані показники податкового кредиту за грудень 2009 р. лютий 2010 р., мають ознаки нікчемності.

Позивач вважає прийняте рішення контролюючого органу протиправним, оскільки на момент виписки податкових накладних вказані вище контрагенти були платниками податку на додану вартість, що підтверджено даними офіційного сайту ДПА України. Посилаючись на приписи п.п. 7.2.3, 7.2.4 п. 7.2, п.п. 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», позивач вважає правомірним віднесення ним до складу податкового кредиту з податку на додану вартість сум податку згідно отриманих від зазначених підприємств податкових накладних. Відсутність підприємств за юридичною адресою не може свідчити про те, що вони не здійснюють діяльності.

Також позивач зазначає, що угоди, укладені з ТОВ «Проміндустрія» (ЄДРПОУ 36444558), ТОВ «ЛТД Юнітрейд» (ЄДРПОУ 36444385), ТОВ «Сігматрейд 2009» (ЄДРПОУ 36444376) не можуть вважатися нікчемними, оскільки такий висновок відповідач зробив на припущеннях, без урахування положень ст.ст. 91, 204 Цивільного кодексу України. На момент укладення угод підприємства-контрагенти володіли належним обсягом правоздатності та дієздатності для вчинення правочинів. Крім того, формування податкового кредиту не є підставою для визнання правочину нікчемним. Правочини, укладені позивачем з вказаними вище підприємствами не були спрямовані на незаконне заволодіння майном держави, не мали наміру на досягнення протиправної мети, а мали реальні правові наслідки.

Просив позов задовольнити (т. 1 а.с. 2-8).

До початку розгляду справи по суті позивач збільшив позовні вимоги шляхом їх доповнення вимогами про стягнення з Державного бюджету України на його користь бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за лютий 2010 року на суму 10006233 грн. В обґрунтування цих вимог вказав, що податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2010р. подавалася позивачем до ДПІ у Калінінському районі м. Донецька разом з усіма додатками, у т.ч. й розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, у яких вказав суму у розмірі 10006233 грн. Копію декларації позивач надав до органу Державного казначейства України. Податковий кредит з податку на додану вартість був сформований за наслідками господарських операцій за договорами з ТОВ «Проміндустрія» (ЄДРПОУ 36444558), ТОВ «ЛТД Юнітрейд» (ЄДРПОУ 36444385), ТОВ «Сігматрейд 2009» (ЄДРПОУ 36444376), по яких позивач сплатив податок на додану вартість у ціні товару. Однак, у порушення вимог п.п. 7.7.5, 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» ДПІ у Калінінському районі м. Донецька не надала до органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню. Оскільки позивач виконав усі встановлені законодавством вимоги для отримання суми бюджетного відшкодування, просив суд стягнути з Державного бюджету України на його користь суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації за лютий 2010р. у розмірі 10006233 грн. (т. 1 а.с. 163-166).

Ухвалою суду від 10.12.2010 позовні вимоги ТОВ «Клуб Мандрівників» були розєднані на дві справи:

-за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 22.07.2010 № 0004701542/0 в частині зменшення розміру бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2010 року на суму 10006233 грн. /справа № 2а-27507/10/0570/;

-за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька, ГУДКУ у Донецькій області про стягнення з Державного бюджету України на його користь бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за лютий 2010 року на суму 10006233 грн. /справа № 2а-28909/10/0570/ (т. 1 а.с. 208).

16.02.2011 позивач подав заяву про зміну позовних вимог, у якій просив стягнути з Державного бюджету України на його користь бюджетне відшкодування податку на додану вартість по декларації за лютий 2010 року у розмірі 10006233,00 грн., зазначивши, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2010 у справі № 2а-27507/10/0570 були задоволені позовні вимоги ТОВ «Клуб Мандрівників» до ДПІ у Калінінському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення № 0004701542/0 від 22.07.2010, яким було зменшено бюджетне відшкодування позивачу по декларації за лютий 2010 року на суму 10006233,00 грн. Постанова Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2010 була залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.02.2011, тобто є такою, що набрала законної сили. Таким чином, відповідно до приписів п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, ДПІ у Калінінському районі м. Донецька була зобовязана у термін до 15.02.2011 надати до ГУДКУ у Донецькій області висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, що зроблено не було, у звязку із чим позивач просив стягнути з Державного бюджету України вказану вище суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість (т. 2 а.с. 1-3).

Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача ДПІ у Калінінському районі м. Донецька у судовому засіданні надала письмові заперечення проти позову, в яких вказала, що сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість була сформована позивачем за рахунок відємного значення попереднього податкового періоду, а саме грудня 2009р. та лютого 2010р., яке виникло по операціям поставки технологічного обладнання за договорами із ТОВ «Проміндустрія» (ЄДРПОУ 36444558), ТОВ «ЛТД Юнітрейд» (ЄДРПОУ 36444385), ТОВ «Сігматрейд 2009» (ЄДРПОУ 36444376).

Представники відповідача, посилаючись на ст.ст. 202, 203, 215, 228 Цивільного кодексу України, ст.ст. 42, 207 Господарського кодексу України, зазначають, що договори із зазначеними контрагентами є нікчемними, оскільки вони не спрямовані на настання реальних правових наслідків. Крім того, у ТОВ «Клуб Мандрівників» відсутні необхідні умови для ведення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, підприємство не знаходиться за юридичною адресою.

Крім того, представники відповідача пояснили, що усі господарські операції були повязані тільки з виникненням права на податковий кредит або бюджетне відшкодування. Фактично було неможливим здійснення позивачем зазначених операцій з урахуванням часу, місцезнаходження майна тощо. Також, позивач не відобразив придбане обладнання у декларації з податку на прибуток підприємства та у додатку К1/1 до декларації, не підтвердив фактичну поставку товару відповідними товарно-транспортними накладними, подорожніми листами.(т. 1 а.с. 182-187, 201-202).

Також представник відповідача у судовому засіданні наголошувала на тому, що висновок податкового органу буде надано відповідно до положення п.200.15 ст.200+ Податкового кодексу України після закінчення процедури судового оскарження. Оскільки податковим органом подано касаційну скаргу на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2010 року та на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від01.02.2011 року по справі №2а-27507/10/0570, то процедура судового оскарження не закінчена. Відповідно висновок про бюджетне відшкодування не може бути надано.

Просила суд відмовити у задоволенні позову.

Представник відповідача ГУ ДКУ в Донецькій області надав суду письмові заперечення проти позову, у яких вказав, що згідно п. 5 «Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України…» , затвердженого сумісним наказом ДПА України, Мінфіну та ДКУ від 03.08.2004 року №451/501/132 Державна податкова адміністрація України повинна надати Державному казначейству України реєстри субєктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з бюджету. Відповідно до п.7 цього ж Порядку Державне казначейство України у відповідності до чинного законодавства здійснює відшкодування податку на додану вартість підприємствам згідно з отриманими реєстром та висновками регіональних податкових органів.

Станом на 21.02.2011 до органів Державного казначейства висновки та реєстр на відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість не надходили, у звязку з чим не можливо було відшкодувати заборгованість.

Просив суд відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами у межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Позивач товариство з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» зареєстрований як юридична особа 18.11.1999 виконавчим комітетом Харківської міської ради, включено до ЄДРПОУ за № 30654779, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 № 089551 (т. 1 а.с. 9), довідкою Управління статистики у м. Донецьку серії АБ № 208277 від 30.09.2009 (т. 1 а.с. 10). Згідно Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100230591 від 22.06.2009, позивач є платником податку на додану вартість (т. 1 а.с. 11). Позивач перебуває на обліку у ДПІ у Калінінському районі м. Донецька як платник податків з 03.12.1999, що підтверджується відповідною довідкою (т. 1 а.с. 12).

Відповідач 1 - Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідач 2 - Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області у відповідності до ч. 2 ст. 50 Бюджетного кодексу України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.

25.02.2010 позивач надав до ДПІ у Калінінському районі м. Донецька податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2010р., у рядку 22.2 якої позивач вказав суму податку на додану вартість 10006233 грн. (відємне значення різниці поточного звітного періоду, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного періоду). З розшифровки податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, що є Додатком 5 до декларації, вбачається, що сума податкового кредиту у зазначеному вище розмірі була сформована на підставі податкових накладних, виписаних у січні 2010р. постачальниками позивача з індивідуальними податковими номерами 364443705669 та 364443805627.

Згідно з наданою позивачем довідкою, індивідуальний податковий номер 364443705669 присвоєно ТОВ «Сігматрейд-2009», а індивідуальний податковий номер 364443805627 ТОВ «ЛТД Юнітрейд» (т. 1 а.с. 100).

15.03.2010 позивач подав до ДПІ у Калінінському районі м. Донецька податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2010 року, у рядку 25.1 якої позивач визначив суму податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 10006233 грн. (т. 1 а.с. 25-32). До декларації позивач додав довідку щодо залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Додаток 2), розрахунок бюджетного відшкодування (Додаток 3), довідку про повернення суми бюджетного відшкодування (Додаток 4), розшифровку податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Додаток 5).

Згідно з уточнюючими розрахунками податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за липень 2010р. та листопад 2010р., позивачем було у липні 2010 року зменшено суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню за лютий 2010 року на 2774167 грн. (т. 1 а.с. 41-45), а у листопаді 2010р. збільшено суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню за лютий 2010 року на 2774167грн.

22.07.2010 ДПІ у Калінінському районі м. Донецька була проведена документальна невиїзна перевірка ТОВ «Клуб Мандрівників» з питань підтвердження задекларованих показників в деклараціях з податку на додану вартість за грудень 2009р., січень, лютий, березень 2010р., за наслідками якої складено акт від 22.07.2010 № 5947/15-312/30654779 (т. 1 а.с. 14-24).

Згідно з висновком акту перевірки, враховуючи те, що у ТОВ «Клуб Мандрівників» відсутні необхідні умови для ведення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, підприємство не знаходиться за юридичною адресою, згідно ч.ч. 1, 5 ст. 203, п.п. 1, 2 ст. 215, ст. 228 Цивільного кодексу України, угоди з підприємствами ТОВ «Проміндустрія» (ЄДРПОУ 36444558), ТОВ «ЛТД Юнітрейд» (ЄДРПОУ 36444385), ТОВ «Сігматрейд 2009» (ЄДРПОУ 36444376), на підставі яких задекларовані показники податкового кредиту за грудень 2009р. лютий 2010р. мають ознаки нікчемності. Крім того, встановлено порушення п.п. 7.4.4 п. 7.4, п.п. 7.7.1 п. 7.7, п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» у вигляді заниження ТОВ «Клуб Мандрівників» суми податку на додану вартість , яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за січень 2010р. та завищення суми заявленого бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2010р. у розмірі 10006233 грн., за березень 2010р. у розмірі 10125833 грн. (т. 1 а.с. 24).

22.07.2010 на підставі акту перевірки та відповідно до п.п. «в» п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ДПІ у Калінінському районі м. Донецька було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004721542/0, яким позивачу було зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 20132066 грн., у т.ч. по деклараціях за лютий 2010р. 10006233 грн., за березень 2010р. 10125833 грн. (т. 1 а.с. 13).

Товариством з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» зазначене податкове повідомлення-рішення у частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2010р. на суму 10006233 грн. було оскаржено до Донецького окружного адміністративного суду (справа № 2а-27507/10/0570).

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2010 у справі № 2а-27507/10/0570 були задоволені позовні вимоги ТОВ «Клуб Мандрівників», внаслідок чого визнано частково недійсним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Калінінському районі м. Донецька від 22.07.2010 № 0004701542/0, яким товариству з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» зменшено розмір бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2010 року на суму 10006233 грн.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.02.2011 постанова Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2010 залишена без змін.

Відповідно до ч.ч. 3, 5 ст. 254 КАС України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Отже, постанова Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2010 у справі № 2а-27507/10/0570 є такою, що набрала законної сили 01.02.2011.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно з ч. 2 ст. 14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ч.3 ст.14 КАС України невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Статтею 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Отже, суд вважає встановленими обставини щодо необґрунтованості зменшення ТОВ «Клуб Мандрівників» відповідачем-1 бюджетного відшкодування податку на додану вартість на суму 10006233 грн., заявлену у декларації за лютий 2010р. Тобто, є підтвердженим право позивача на отримання вказаної суми бюджетного відшкодування.

Разом із тим, вказана сума податку на додану вартість з бюджету відшкодована позивачу не була, у звязку із чим позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із даним позовом.

Правовідносини, з приводу яких виник спір, регулюються Законом України «Про податок на додану вартість», який втратив чинність з 01.01.2011 у звязку із прийняттям Податкового кодексу України, але діяв на момент виникнення в позивача права на бюджетне відшкодування, а також Податковим кодексом України.

Згідно з п. 1.8 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, бюджетне відшкодування це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у звязку з надмірною сплатою у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до п. 1.8 ст. 1 , пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” сумою, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету, у звязку з надмірною сплатою є саме відємне значення за результатами звітного періоду. Відємне значення ПДВ є коштами платника податку, які він сплатив продавцям товару відповідно до вимог Закону України „Про податок на додану вартість”.

Згідно п.п. 7.7.2 п.п 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

У відповідності до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем були дотримані вказані вимоги Закону, оскільки він подав до податкового органу податкову декларацію за лютий 2010р., у якій зазначив суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню, додавши до декларації заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та розрахунок суми бюджетного відшкодування.

Відповідно до п.п. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Підпунктом 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” передбачено, що на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

У відповідності до п.п. 7.7.7 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:

а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів;

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в) у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.

Як встановлено судом вище, за наслідками проведеної перевірки платника податку податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.07.2010 № 0004701542/0, яким товариству з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» було, у тому числі, зменшено розмір бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2010 року на суму 10006233,00 грн.

У відповідності до п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», у разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи зобов'язаний повідомити про це орган державного казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Разом із тим, постанова Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2010 у справі № 2а-27507/10/0570 набрала законної сили згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.02.2011. Таким чином, процедура судового оскарження була закінчена 01.02.2011, тобто у період, коли почали діяти положення Податкового кодексу України.

Згідно з п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган Державного казначейства України. Орган Державного казначейства України тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням. Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Копію ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.02.2011 ДПІ у Калінінському районі м. Донецька отримала 08.02.2011 (т. 2 а.с. 4).

Відповідно до п. 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України, на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Однак, відповідачем 1 у порушення зазначених вище приписів законодавства не було надано органу Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду, висновку із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, у звязку із чим сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість не була перерахована органом Державного казначейства України на розрахунковий рахунок позивача.

Відповідно до п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України, суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість.

Згідно ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України операцій з коштами Державного бюджету.

Таким чином, враховуючи, що позивачем виконані всі необхідні умови для отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, а відповідач Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька не вчинила дій, спрямованих на перерахування позивачу бюджетної заборгованості, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ТОВ «Клуб Мандрівників» про стягнення з Державного бюджету України на його користь суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 10006233 грн.

Згідно ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у розмірі 1700 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька, Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за лютий 2010 року на суму 10006233 грн.- задовольнити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» (ЄДРПОУ 30654779, адреса: м. Донецьк, пр. Ілліча, б. 9, р/р 26004248698001 в ПАТ АКБ «Капітал», МФО 334828) бюджетну заборгованість з податку на додану вартість в сумі 10006233 (десять мільйонів шість тисяч двісті тридцять три) гривні 00 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб Мандрівників» (ЄДРПОУ 30654779, адреса: м. Донецьк, пр. Ілліча, б. 9, р/р 26004248698001 в ПАТ АКБ «Капітал», МФО 334828) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 22 лютого 2011 року. Повний текст постанови складений та підписаний 28 лютого 2011 року.

Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Зеленов А. С.