Постанова № 14212409, 17.02.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2011
Номер справи
2а/0570/1444/2011
Номер документу
14212409
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.ДЗЕРЖИНСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/1444/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Галатіної О.О.

при секретаріЛеоненко К.В.,

з участю прокурора Вартанової О.М.

представника позивача Желябіної І.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора міста Дзержинська Донецької області в інтересах Державної податкової інспекції у місті Дзержинську Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів,

в с т а н о в и в :

У січні 2011 року прокурор міста Дзержинська Донецької області в інтересах Державної податкової інспекції у місті Дзержинську Донецької області звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що податковим органом проведено перевірку дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 27 жовтня 2010 року № 0100/05/05/23/2577612886.

29 жовтня 2010 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0001172308/0 на суму 3027,50 грн.

Сума заборгованості частково сплачена відповідачем та станом на 04 лютого 2011 року становить 1427,50 грн.

Тому, після зменшення позовних вимог, просив стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 1427,50 грн.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні на задоволенні позову наполягали.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у місті Дзержинську Донецької області.

Податковим органом проведено перевірку дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 27 жовтня 2010 року № 0100/05/05/23/2577612886, в якому відображено порушення відповідачем вимог п.п. 1, 2, 9,12,13 ст. 3, ст.6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

29 жовтня 2010 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0001172308/0 на суму 3027,50 грн.

Сума заборгованості частково сплачена відповідачем та станом на 04 лютого 2011 року становить 1427,50 грн.

Рішення позивача не оскаржувалось відповідачем в адміністративному та судовому порядку.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Оскільки спірні правовідносини виникли між позивачем та відповідачем до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України», суд застосовує редакцію Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яка була чинною на момент проведення перевірки.

Частиною 1 ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно з п. п. 1,2, 9,12 та 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Вимогами п. 1 ст. 17 наведеного Закону визначено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій.

Отже, позивачем правомірно застосована до відповідача фінансова санкція в загальному розмірі 887,50 грн.

П. 4 ст. 17 Закону передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Отже, позивачем правомірно застосована до відповідача фінансова санкція в розмірі 340,00 грн.

Вимогами ст. 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ст. 21 наведеного Закону обумовлює, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, позивачем правомірно застосована до відповідача фінансова санкція в розмірі 1800,00 грн.

За вказані порушення позивачем правомірно застосована до відповідача фінансова санкція в загальному розмірі 3027, 50 грн., яка частково сплачена відповідачем в розмірі 1600грн.

Несплаченою залишається сума штрафних санкцій в розмірі 1427,50 грн.

Пунктом 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Субєктом владних повноважень за порушення вимог законодавства до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми фінансових санкцій сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов прокурора міста Дзержинська Донецької області в інтересах Державної податкової інспекції у місті Дзержинську Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету суми штрафних санкцій у розмірі 1 427 (одна тисяча чотириста двадцять сім) грн. 50 коп. на рахунок № 31119104700029, отримувач ВДС УДК у м. Дзержинську Донецької області, банк отримувача ГУ ДКУ у донецькій області, ЄДРПОУ 34687216, МФО 834016.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя Галатіна О.О.