Постанова № 14160740, 18.02.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
18.02.2011
Номер справи
2а-3579/10/2770
Номер документу
14160740
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

18.02.11

10 год. 30хв.

каб. №1Справа №2а-3579/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Гавури О.В.;

при секретарі - Авчиян К.Е.,

з участю:

представник позивача: не з'явився,

представник позивача: не з'явився,

представника відповідача: Липкіної Ольги Володимирівни, довіреність №12 від 04.01.2011,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомКерченського міського центру зайнятості,Кримського республіканського центру зайнятостідоСхідно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства про стягнення суми матеріального забезпечення та вартості наданих соціальних послуг,

ВСТАНОВИВ:

25.11.2009 Керченський міський центр зайнятості, Кримський республіканський центр зайнятості звернулися до Окружного адміністративного суду м.Севастополя з адміністративним позовом до Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства про стягнення суми матеріального забезпечення та вартості наданих соціальних послуг.

Просили стягнути з Відповідача - «Східно - Чорноморського державного басейново го управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та ре гулювання рибальства» на користь Позивачів - Керченського міського центру за йнятості 5 735 грн. 63 коп. (суму зайво сплачено го матеріального забезпечення) та Кримського республіканського центру зайнятості - 17 грн. 24 коп. (повернення платні за навчання).

Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач добровільно не повертає суми випла ченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітній ОСОБА_2, яка була звільнена за п.1 ст. 40 КЗпП України зі «Східно - Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства» 31.05.2008 та поновлена на роботі рішенням Керченського міського суду від 27.11.2008.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 25.11.2009 відкрито провадження по справі та призначено попереднє судове засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 17.12.2009 провадження по справі закрито на підставі ст.157 КАС України.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2010 ухвала Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 17.12.2009 скасована, справа направлена до Окружного адміністративного суду м. Севастополя для продовження розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 25.11.2010 року адміністративна справа № 2а-10/11/2770 прийнята до провадження.

В судове засідання представники позивачів не з'явилися, надали заяви про розгляд справи за їх відсутності, підтримали позовні вимоги з мотивів, наведених в адміністративному позові, наполягали на їх задоволенні.

Представник відповідача проти позову заперечувала, просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у запереченні, що долучене до матеріалів справи.

Суд заслухавши пояснення представника відповідача, зясувавши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 №1691-УІ п. З ч. 1 ст. 18 КАС України виключено, а ч. 1 ст. 15 ЦПК України викладена в новій редакції, згідно якої, спори, пов'язані із соціальними виплатами розглядаються в порядку цивільного судочинства.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010р. №19-рп/2010 п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 №1691-УІ та п. 2 розділу І вказаного закону визнаний таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

Пунктом 5 частини 2 статті 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Статтею 18 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 №803-ХІІ визначено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки, перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, Державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. №1533-111 (далі Закон №1533-111) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно зі ст. 12 Закону №1533-111 виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням Фонду.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за № 15415927.

До Керченського міського центру зайнятості 06.06.2008 р. звернулася за спри янням у працевлаштуванні ОСОБА_2, яка була звільнена 31.05.2008 за п.1 ст. 40 КЗпП України зі Східно - Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про зайнятість населення” наказом №НТ080613 від 28.11.2007 ОСОБА_2 було надано статус безробітної з призначенням допомоги по безробіттю.

На підставі Наказу по Керченському міському центру зайнятості від 08.12.2008 №НТ0811208 ОСОБА_2 була знята з обліку у центрі зайнятості як безробітна відповідно до абзацу 3 п.п.1 п.20 «Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних» у зв'язку з поновленням безробітного на роботі за рішенням суду.

Рішенням Керченського міського суду 27 листопада 2008 року у справі 2-3189/08 безробітну ОСОБА_2 було поновлено на роботі.

Наказом відповідача від 03.12.2008 року № 79/226-к ОСОБА_2 відновле но на роботі.

За час знаходження на обліку у Керченському міському центрі зайнятості у період з 01.07.2008 по 07.12.2008 ОСОБА_2 було виплачене матеріальне забезпечення на випадок безробіття у розмірі 5 735 грн. 63 коп.

Крім того, відповідно до договору від 17.06.2008 безробіт на навчалася на курсах підвищення кваліфікації у Кримському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості з 17.06.2008 до 19.06.2008 року (а.с.18). Витрати на навчання склали 17 грн. 24 коп.

Відповідно до вимог п.4 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове дер жавне страхування на випадок безробіття» із роботодавця утримуються: сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безро бітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду.

З метою досудового врегулювання спору відповідачу були надіслані листи за вих.№ 06-3130 від 07.07.2009, за вих.№06-5072 від 20.10.2009 з пропозицією щодо сплати суми випла ченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг ОСОБА_2, проте відповіді на листи не отримано, матеріальна шкода відповідачем на час розгляду справи не відшкодована (а.с. 16, 17).

Суд критично оцінює посилання відповідача на ті обставини, що ОСОБА_2 була виплачена заробітна плата на підставі рішення суду, а тому відповідач не повинен сплачувати зазначені суми, оскільки такі доводи не засновані на нормах чинного законодавства та не можуть бути прийнятими судом до уваги.

З урахуванням зазначеного, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Керченського міського центру зайнятості,Кримського республіканського центру зайнятостіобґрунтовані та підлягають задоволенню.

Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 25 лютого 2011 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути зі Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (99014, м.Севастополь, вул.Правди, 10, п/р 3521600200983, ГУДК м.Севастополя МФО 824509 ЄДРПОУ 35014808) на користь Керченського міського центру зайнятості (98300, АР Крим, м.Керч, вул. Кірова, 5, ЄДРПОУ 20708617, Банк: ГУДК в АР Крим м. Сімферополь р/р 37171001000358 МФО 824026; «Повернення зайво сплаченої матеріальної допомоги») 5 375 грн. 87 коп. (п'ять тисяч триста сімдесят п'ять грн. 87 коп.).

Стягнути зі Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (99014, м.Севастополь, вул.Правди, 10, п/р 3521600200983, ГУДК м.Севастополя МФО 824509 ЄДРПОУ 35014808) на користь Кримського республіканського центру зайнятості (ЄДРПОУ 03491168 Банк: ГУДК в АР Крим м.Сімферополь р/р 37179300901202 МФО 824026 «Повернення платні за навчання») 17 грн. 24 коп. (сімнадцять грн. 24 коп.)

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Постанова не набрала законної сили.

СуддяО.В. Гавура