ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 лютого 2011 року № 2а-13219/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест"
простягнення податкової заборгованості у сумі 849 288,60 грн. за рахунок активів платника податків
за участю
представника позивача: Горбатенка А.О. (довіреність № 2466/9/10-114 від 30.05.2008)
представника відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція в Шевченківському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" про стягнення податкової заборгованості у сумі 849 288,60 грн. за рахунок активів платника податків.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" має податкову заборгованість перед бюджетом, яка виникла в результаті не повної та несвоєчасної сплати відповідачем самостійно визначеної суми податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності чим було порушено вимоги статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.09.2010 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 14.10.2010.
Судові засідання 14.10.2010, 04.11.2010, 25.11.2010 та 24.01.2010 були відкладені.
У судовому засіданні 14.02.2011, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача у судовому засіданні 14.02.2011 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судове засідання 14.02.2011 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
З урахуванням вище наведеного суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" (04112, м. Київ, вул. Ризька, 8-А, код ЄДРПОУ 32455875) зареєстроване як юридична особа Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 07.04.2003.
Відповідно до договору оренди від 06.08.2004 Товариству з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" було надано в оренду земельну ділянку в розмірі 19 582 кв.м.
Частиною першою статті 3 Закону України "Про плату за землю" встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
26.01.2009 Товариством з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 2120, якою визначено податкове зобов'язання по орендній плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік у сумі 1 013 166, 24 грн. або 84 430,52 грн. за кожен місяць.
28.01.2010 Товариством з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 5623, якою визначено податкове зобов'язання по орендній плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік у сумі 1 072 943, 04 грн. або 89 411,92 грн. за кожен місяць.
Відповідно до частин першої та другої статті 17 Закону України „Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Частинами першою та другою пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
27.05.2009 Державною податкової інспекцією у Шевченківському районі міста Києва проведено перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання платіжних доручень до установ банку на сплату орендної плати за землю Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" за період з 02.03.2009 по 30.03.2009, якою встановлено порушення терміну сплати орендної плати за землю у розмірі 84 430,52 грн. на 22 дні.
Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" . у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами перевірки складено акт № 1468/15-07 від 27.05.2009 на підставі якого винесено податкове повідомлення - рішення № 6864/1507 від 27.05.2009, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" визначено суму штрафу у розмірі 8 443,05 грн. за платежем плата за земельні ділянки. Зазначене податкове повідомлення - рішення було отримане головним бухгалтером Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" 27.05.2009, що підтверджується розпискою.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 вище зазначеного закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту 6.1 та підпунктом 6.4.1 пункту 6.4 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (фондами" після частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки то податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення податкової заборгованості Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі міста Києва винесено першу податкову вимогу № 1/5130 від 04.06.2009, якою визначено суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 03.06.2009 за основним платежем у розмірі 75 989,47 грн. Зазначена вимога була отримана головним бухгалтером Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" 16.06.2009, що підтверджується розпискою.
16.07.2009 Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі міста Києва була винесена друга податкова вимога № 2/6003 якою визначено суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 15.07.2009 у сумі 168 863,04 грн. у тому числі за основним платежем у розмірі 160 419,99 грн. та штрафні (фінансові) санкції у розмірі 8 443,05 грн. Зазначена вимога була отримана головним бухгалтером Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" 31.08.2009, що підтверджується розпискою.
Відповідно до зворотнього боку облікової картки платника Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" станом на 04.03.2010 та розрахунку заборгованості, заборгованість відповідача перед державним бюджетом станом на 05.03.2010 складає 849 288,60 грн.
Відповідно до статті3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
На час розгляду справи у суді заборгованість позивачем не сплачено.
Відповідач у судові засіданні не з'явився, заперечень на адміністративний позов не надав.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку про те, що заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 849 288,60 грн. підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, є обґрунтованою, доведеною, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 849 288,60 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест" про стягнення податкової заборгованості у сумі 849 288,60 грн. за рахунок активів платника податків - задовольнити повністю
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбудінвест"(04112, м. Київ, вул. Ризька, 8-А, код ЄДРПОУ 32455875) на користь місцевого бюджету (розрахунковий рахунок № 33216812700011, одержувач УДК у Шевченківському районі м. Києва, код одержувача 26077968, банк одержувача ГУДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 0050200) суму податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 849 288,60 грн. (вісімсот сорок дев'ять тисяч двісті вісімдесят вісім грн. 60 коп.).
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Постанова складена в повному обсязі 21.02.2011