Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 лютого 2011 року № 2а-17232/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "УЦМС"
простягнення суми простроченої заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1047,34 грн. за участю
представника позивача: Польовчук О.В. (довіреність № 03/07 від 04.01.2011)
представника відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "УЦМС" про стягнення суми простроченої заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1047,34 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "УЦМС" має заборгованість перед Пенсійним фондом України у розмірі 1047,34 грн., яка виникла в звязку з несплатою відповідачем внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за травень 2010 року, чим було порушено вимоги Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.12.2010 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 20.01.2011.
Судове засідання 20.01.2011 було відкладено у зв'язку з неявкою відповідача.
У судовому засіданні 07.02.2011, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача у судовому засіданні 07.02.2011 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просила суд задовольнити позов.
У судове засідання 07.02.2011 представник відповідача не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату час та місце розгляду справи, шляхом направлення поштової кореспонденції на адресу заначену в ЄДРПОУ. Поштове відправлення відповідачу повернулось без вручення адресату, в довідці ф.20 причиною повернення (досилання) зазначено не знаходження за вказаною адресою. Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
З урахуванням вище наведеного суд дійшов висновку про можливість продовження розгляду справи за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "УЦМС" відповідно до статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та статті 14 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" є платником збору на обовязкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обовязкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Згідно частини третьої статті 18 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Товариством з обмеженою відповідальністю "УЦМС" до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва було подано розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за 5 місяць 2010 року, де самостійно визначено суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, але не сплачувало їх в повному обсязі.
Частиною другою статті 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з частиною дванадцятої статті 20 вище вказаного Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
В силу пункту 2 статті 106 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною третьою цієї ж норми Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
02.08.2010 Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва відповідно до карток особових рахунків страхувальників було сформовано вимогу № Ю 2818/1451, якою визначено загальну суму боргу платника внесків станом на 01.06.2010 у розмірі 1 047,00 грн., у вигляді недоїмки. Зазначена вимога була направлена відповідачу рекомендованою поштовою кореспонденцією, яка повернулась без вручення адресату, в довідці ф.20 причиною повернення (досилання) зазначено неповну адресу.
Відповідно до частини третьої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Вимога № Ю 2818/1451 від 02.08.2010 відповідачем не оскаржувалась.
Відповідач у судові засідання не з'явився, заперечень на адміністративний позовне надав.
З огляду на вище викладене суд дійшов висновку, про те що заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "УЦМС" по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1 047,34 грн. є доведеною та підлягаю стягненню з відповідача.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "УЦМС" про стягнення суми простроченої заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1047,34 грн. - задовольнити повністю
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "УЦМС" (01032, м. Київ, вул. Жилянська, 107, код. ЄДРПОУ 32154001, р/р 290280000980 АКБ "Київ", МФО 322498) суму заборгованості (недоїмки) по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1 047 грн. 34 коп. (одна тисяча сорок сім грн. 34 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду в Шевченківському районі міста Києва (01054, м. Київ, вул. Воровського, 29, код ЄРПОУ 26087323, р/р 256093122614, 256083132614 в Головному управлінні ощадбанку по місту Києву та Київській області, МФО 322669).
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.П. Огурцов
Повний текст постанови виготовлено 14.02.2011