Постанова № 14159932, 24.02.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2011
Номер справи
491/10/2070
Номер документу
14159932
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2а- 491/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2011 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шевченко О.В.,

при секретарі Нікітенко Л.Ю.,

за участю представника відповідача Калуцької І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс", за участю прокурора Харківської області про стягнення суми,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс", за участю прокурора Харківської області в якому просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету України кошти в сумі 1024,65грн., згідно з рішенням Державної інспекції з контролю цінами № 38 від 29 квітня 2009р.”Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін”.

В обґрунтування позову зазначив наступне. Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківській області проведено перевірку з 13.04.09р. по 24.04.09р. ТОВ "Караван Харків Плюс", якою встановлено, що ТОВ "Караван Харків Плюс" з 12.02.2009року по 06.04.2009року, в порушення вимог законодавства, застосовувало завищений граничний рівень торговельної надбавки при формуванні та застосуванні цін на дитяче харчування. За період з 12.02.2009року по 06.04.2009року ТОВ "Караван Харків Плюс" необґрунтовано одержало виручку в сумі 341,55грн. За наслідками перевірки Держінспекцією цін було прийняте рішення №38 від 29.04.2009року про застосування до відповідача економічних санкцій в сумі 1024,65грн., яка залишається несплаченою.

Прокурор та представник позивача в судове засідання не з'явились, про час, дату та місце судового розгляду повідомлялись належним чином.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечував.

Суд, заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Держінспекція цін в межах повноважень, передбачених Законом України “Про ціни та ціноутворення” від 03.12.1990 р. № 507-ХІІ; Постановою Кабінету Міністрів України “Питання Державної інспекції з контролю за цінами” від 13.12.2000 р. № 1819 здійснює перевірки з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування цін на окремі види продовольства що регулюються державою. Статтями 4, 8 вказаного Закону передбачено, що уряд України визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами). Державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення, зокрема, граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.

Згідно Розпорядження ХОДА №280 від 09.04.1998 року «Про граничні рівні рентабельності та торгівельні надбавки на дитяче харчування»граничний рівень торгівельної надбавки при формуванні та застосуванні цін на дитяче харчування не повинен перевищувати 25%. Перерозподіл торгівельних надбавок між оптовими та роздрібними підприємствами торгівлі здійснюється за домовленістю сторін.

Так, 24.04.2009року Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківській області була проведена перевірка, якою встановлено порушення вимог розпорядження голови облдержадміністрації від 09.04.1998року №280 "Про граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування".

За результатом перевірки було складено Акт № 01571 від 24.04.2009 року. Відповідно до висновків акту щодо дотримання порядку формування та застосування цін на дитяче харчування у всіх ланках ланцюгу просування товару від виробника до споживача відповідно до вимог Розпорядження ХОДА №280 від 09.04.1998 року «Про граничні рівні рентабельності та торгівельні надбавки на дитяче харчування», в ході перевірок ланцюга просування товару від виробника до споживача встановлено, що ТОВ «Аист ЛТД»отримує дитяче харчування від ТОВ «Бебі Лайф», потім постачає ТОВ «Караван Харків Плюс»який реалізує дитяче харчування через роздрібну мережу; ТОВ «Караван Харків Плюс»отримує дитяче харчування від ТОВ «ДК»Європродукт», якому цей товар постачає підприємство ПП «Аватара Плюс», яке розмитнює товар отриманий від фірми виробника Kolinska».

ТОВ «Караван Харків Плюс»не врахувало націнку яка була встановлена при розмитнені товару підприємствами ТОВ «Бебі Лайф»та ПП «Аватара Плюс». Таким чином загальна надбавка на дитяче харчування перевищила 25% від митної вартості одиниці товару.

Вказане підтверджується довідкою розрахунку суми необґрунтованої виручки отриманої в ТОВ «Караван Харків Плюс»в порушення вимог розпорядження ХОДА №280 від 09.04.1998 року «Про граничні рівні рентабельності та торгівельні надбавки на дитяче харчування»за період з 12.02.2009 року по 06.04.2009 року та видатковими накладними, що є первинними документами на підставі яких здійснюється відвантаження товару.

Судом встановлено, що на одиниці товару :

Йогурт-десерт Хумана персик з 6 міс.4*100г. №ПН-0000013 від 31 березня 2009 року, загальна торгівельна надбавка становить 27,7%; Каша мол Хумана 250г вівсяна з персиком №ПН-0000011 від 19 березня 2009 року, Каша мол Хумана 250г полунична з йогуртом №ПН-0000013 від 31 березня 2009 року, Каша мол Хумана 250г «Солодкі сни»№ПН-0000011 від 19 березня 2009 року, Суміш Хумана ГА-2600 г. хаоч гіпоалерг №ПН-0000013 від 31 березня 2009 року, Мол суміш Хумана 1800 г. адапт №ПН-0000013 від 31 березня 2009 року, Суміш Хумана AR-400 г. лікув хар №ПН-0000011 від 19 березня 2009 року, Каша мол Хумана 250 г. вівсяна з персиком №ПН-0000011 від 19 березня 2009 року,

Суміш Хумана ГА-2600 г. хаоч гіпоалерг №ПН-0000011 від 19 березня 2009 року, Мол суміш Хумана 2800 г. адапт №ПН-0000011 від 19 березня 2009 року, Мол суміш Хумана 3600г. пребіотиком №ПН-0000011 від 19 березня 2009 року, Мол суміш Хумана 1300г. №ПН-0000011 від 19 березня 2009 року, Йогурт-десерт Хумана яблуко/абрикос 400 №ПН-0000011 від 19 березня 2009, Каша мол Хумана 250 г. вівсяна з персиком №ПН-0000005 від 05 лютого 2009 року, Каша мол Хумана 250г «Солодкі сни»№ПН-0000005 від 05 лютого 2009 року, Лікувальне харчування Хумана HN+MCT, 300г. №ПН-0000003 від 23 січня 2009 року, Хумана ГАЗ гіпоалергенне наст,600г. харч, 300 №ПН-0000003 від 23 січня 2009 року, частково адапт мол суміш тривал харч Хумана 1800, №ПН-0000005 від 05 лютого 2009 року, Суміш Хумана AR-400 г. лікув харч, №ПН-0000005 від 05 лютого 2009 року загальна торгівельна надбавка по кожному із зазначених товарів становить 27,6%; Бебі 122271 каша «абрикос-яблуко»250 г., №ПН-011202 від 01.12. 2008 року загальна торгівельна надбавка становить 25,6%; Мол суміш Нестле НАН 400 кисломолочна №ХВ90320014 від 23.03. 2009 року загальна торгівельна надбавка становить 40,0%; Мол суміш Нестле НАН 400 кисломолочна №ХВ90402119 від 06.04.2009 року загальна торгівельна надбавка становить 40,0%.

Таким чином загальна сума необґрунтованої виручки, одержаної субєктом господарювання внаслідок порушення державної дисципліни цін за період з 12.02.2009 року по 06.04. 2009 року склала 341,55 грн.

Згідно з п. 2 приміток до Розпорядження ХОДА №280 від 09.04.1998 року перерозподіл 25 % торгівельної надбавки здійснюється за домовленістю між постачальниками, таким чином позивач зобовязаний був встановити торгівельну надбавку, з урахування торгівельних надбавок всіх постачальників, що приймали участь у постачанні цього товару.

Частина 1 ст. 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” передбачає відповідальність за порушення державної дисципліни цін: вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Відповідно до п.1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 р. N 298/519, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за N 1047/6238 підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства. Порушеннями порядку встановлення і застосування цін, за які накладаються економічні санкції, є, зокрема, застосування торговельних і постачальницько-збутових надбавок (націнок) понад установлений граничний розмір.

Пунктом 1.6 Інструкції передбачено, що необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб'єктами підприємницької діяльності - порушниками за належністю самостійно, а в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства.

Згідно з ч. 2 ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" від 03.12.1990р. № 507-XI підприємства, організації та інші юридичні і фізичні особи мають право оскаржити до суду порушення цін з боку державних органів, підприємств, організацій, кооперативів та інших юридичних і фізичних осіб і вимагати відшкодування завданих їм збитків у випадках реалізації їм товарів та послуг з порушенням вимог чинного законодавства.

За наслідками акту перевірки заступником начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області прийняте рішення № 38 “Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 29.04.2009 року”, згідно якого у товариства вирішено вилучити необґрунтовано отриману виручку та нараховані штрафні санкції в розмірі 1024,65 грн.

Не погодившись з винесеним рішенням №38 від 29.04.2009р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відповідачем було оскаржено данне рішення в судовому порядку.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 08.11.2010р. по справі № 2а-4054/10/2070 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Караван Харків Плюс»до Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області про скасування Рішення від 29.04.2009р. за № 38 в задоволенні позовних вимог відмовлено в повному обсязі.

Постанова Харківського окружного адміністративного суду від 08.11.2010року набрала законної сили.

Таким чином, на час розгляду справи, рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є чинним, в судовому порядку не скасованим, обов'язковим для виконання відповідачем.

На підставі вищевикладеного, сума яка підлягає стягненню з відповідача на корить Державного бюджету України складає 1024,65грн.

Керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної інспекція з контролю за цінами в Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс", за участю прокурора Харківської області про стягнення суми задовольнити

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс" (вул. Тарасівська, 3, м. Харків, 61068) в доход Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100, сим. звітності 106, на р/р Управління Державного казначейства у Комінтернівському районі м. Харків №31114106700005 в Головному управлінні Державного казначейства України у Харківській області, код 24134589, МФО 851011) кошти в сумі 341грн.55коп., (код бюджетної класифікації 21081100, сим. звітності 106, на р/р Управління Державного казначейства у Комінтернівському районі м. Харків № 31114106700005 в Головному управлінні Державного казначейства України у Харківській області, код 24134589, МФО 851011 кошти в сумі 683,10грн.) на загальну суму 1024.65 (одна тисяча двадцять чотири) грн. 65 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлено 28 лютого 2011 року.

Суддя Шевченко О.В.