Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2011 р. Справа № 2-а-7400/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
У грудні 2010 року Державна податкова інспекція у м. Херсоні (надалі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1760,46 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1760,46 грн., які нараховані рішенням від 02.09.2010 р. № НОМЕР_1, що прийнято на підставі акту перевірки від 27.08.2010 р. за № 887/21/03/23/НОМЕР_2. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Відповідач заперечень по суті позову не надавав.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
27.08.2010 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Херсоні на підставі направлення на перевірку № 573/237 від 26.08.2010 р., було здійснено перевірку з питань дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) у належній відповідачу господарській одиниці - кафе "Відпочинок", що знаходиться за адресою: вул. М.Фортус, територія Гідропарку, м. Херсон, за результатами якої складено акт перевірки № 887/21/03/23/НОМЕР_2 від 27.08.2010 року.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафної санкції від 02.09.2010 р. № НОМЕР_1.
Підставою для застосування до відповідача штрафної санкції згідно рішення від 02.09.2010 р. № НОМЕР_1 стало порушення останнім пунктів 12, 13 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі Закон № 265/95-ВР), якою зобовязано субєктів підприємницької діяльності: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (п.12); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13).
Виявленні під час перевірки порушення полягають у наступному: не забезпечення введення порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації; не відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, за розрахунковими квитанціями, виданими з початку зміни - сума невідповідності склала - 40,50 грн..
Відповідальність за данні порушення передбачені ст. 21 Закону №265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (778,98 * 2 = 1557,96 грн.).
Відповідно до ст. 22 Закону 265/95-ВР, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (40,50 * 5 = 202,50 грн.).
Застосований до відповідача розмір штрафу в загальній сумі 1760,46 грн. відповідає положенням статей 21, 22 Закону № 265/95-ВР.
Відповідно до ст. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Вищезазначене рішення про застосування штрафної санкції відповідачем не оспорювалось, а тому воно є чинним та підлягає виконанню.
На час розгляду справи відповідачем сума штрафної санкції до Державного бюджету не сплачена.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Порушень законодавства при проведенні перевірки, оформленні результатів перевірки та при застосуванні штрафної санкції за виявлені порушення, які б могли стати безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до державного бюджету (р/р 31118104700002 в УДКУ у Херсонській обл., код ЗКПО 24104230, МФО 852010, код призначення платежу НОМЕР_3) штрафну санкцію у сумі 1760,46 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят грн. 46 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 8.1.4