ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" лютого 2011 р. Справа № 2a-347/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Боброва Ю.О.,
за участю секретаря судового засідання Дякун М.М.,
представника позивача Чебана В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в місті Чернівці
до відповідача: Державного підприємства Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України в особі Чернівецького військового лісгоспу
про стягнення податковго боргу в сумі 220368,16 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
31.01.2011року Державна податкова інспекція в місті Чернівці (далі - позивач) звернулася з адміністративним позовом до Державного підприємства Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України в особі Чернівецького військового лісгоспу (далі - відповідач) про стягнення до бюджету заборгованості зі сплати податку на прибуток та комунального податку в сумі 220368,16 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно, в порушення вимог статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-III (далі - Закон №2181) не сплачено до бюджету узгоджену суму задекларованого податку на прибуток та комунального податку в сумі 220368,16 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав вказаних в позовній заяві та пояснив суду, що відповідачем протиправно, в порушення вимог статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-III не сплачено до бюджету узгоджену суму податку на прибуток та комунального податку в сумі 220368,16 грн. Позов просив задовольнити в повному обсязі.
Відповідач, який не є субєктом владних повноважень повторно в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення, наявними в матеріалах справи. Своїм правом на подання заперечення проти адміністративного позову не скористався.
Згідно частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України в разі повторного неприбуття відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд розглянув справу за відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.
Державне підприємство Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України здійснює фінансово-господарську діяльність. Предметом і метою діяльності підприємства є лісозаготівля, лісопильне та стругальне виробництво.
09.07.1993 року Чернівецький військовий лісгосп Державного підприємства Івано-Франківського ліспромкомбінату зареєстрований наказом головної організації (Міністерство оборони України) та 24.11.2003 року ДПІ в місті Чернівці взятий на облік як платник податків, що підтверджується довідкою від 13.01.2011 року за № 5 (а.с. 10, 11).
У серпні 2005 року ДПІ у місті Чернівці проведена перевірка своєчасності сплати до бюджету узгоджених податкових зобовязань Чернівецьким військовим лісгоспом "ДП Івано-Франківський ЛПК", за результатами якої складено акт № 2808 від 09.08.2005 року (а.с.16-22). У ході перевірки податковим органом встановлено порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5, підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-III.
З цих підстав податковим органом винесені повідомлення-рішення форми “Ш” від 09.12.2005 року №0005211500/2, №0005221500/2, №0005271500/2 та №0005231500/2 про стягнення з податкового боргу та штрафних санкцій в загальній сумі 220 368,16 грн. (а.с. 25, 29).
Дані податкові повідомлення - рішення були оскаржені в судовому порядку.
Постановою Господарського суду Чернівецької області від 05.05.2009 року відмовлено у задоволенні позовних вимог ДП "Іван-Франківський лісопромкомбінат" щодо скасування податкових повідомлень - рішень від 09.12.2005року №0005211500/2, №0005221500/2 та №0005231500/2, якими застосовано штрафні санкції по податку на прибуток в загальній сумі 214 716,46грн.
10.06.2010 року ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду вказану постанову залишено без змін.
Постановою Господарського суду Чернівецької області від 05.03.2009 року відмовлено у задоволенні позовних вимог ДП "Іван-Франківський лісопромкомбінат" щодо скасування податкового повідомлення - рішення №0005271500/2 від 09.12.2005 року, яким застосовано штрафну санкцію по комунальному податку на суму 5 651,70 грн.
18.05.2010 року ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду вказану постанову залишено без змін.
Відповідно до вимог частини 1 стаття 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-III установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до вимог підпункту 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Пунктом 5.1 статті 5 Закону № 2181 встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181 для подання такої декларації ( підпункт 5.3.1 пункту 5.3 Закону).
Відповідно до вимог підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів та державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Податковий борг - податкове зобовязання з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
У відповідності до вимог підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
В підпункті 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 зазначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно вимог підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що відповідачем в порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5, підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-III самостійно не сплачена сума податкового зобовязання, зазначена в податкових повідомленнях-рішеннях форми “Ш” від 09.12.2005 року №0005211500/2, №0005221500/2, №0005271500/2 та №0005231500/2. Вказані податкові повідомлення - рішення після винесення Львівським апеляційним адміністративним судом ухвал від 18.05.2010 року в справі №2969/09/9104 та від 10.06.2010 року в справі № 29176/09/9104 вважаються узгодженими.
Отже, станом на 19.01.2011 року за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 220 368,16 грн., зокрема:
- податок на прибуток - 214 716,46грн.;
- комунальний податок - 5 651,7 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом зі сплати податку на прибуток та комунального податку становить 220 368,16 грн. (а.с.8). Заборгованість станом на день розгляду судом справи не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути на користь бюджету з Державного підприємства Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України в особі Чернівецького військового лісгоспу (код ЄДРПОУ 21417690) податковий борг в сумі 220368 (двісті двадцять тисяч триста шістдесят вісім) грн. 16 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Боброва Ю.О.
Постанова складена в повному обсязі 02.03.2011 року.