Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.03.11Справа №2а-569/11/2770
Категорія 8.3.2.
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Шаповал І.І. розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Балаклавському районі м.Севастополя до Севастопольської міської крайової організації Української республіканської партії Лук`яненка у м.Севастополі про припинення юридичної особи,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя 11.02.2011р. звернулась до Окружного адміністративного суду м.Севастополя з позовом до Севастопольської міської крайової організації Української республіканської партії Лук`яненка у м.Севастополі про припинення юридичної особи.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, що виразилося у ненаданні податкових декларацій та іншої фінансової звітності до контролюючих органів більш року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Севастополя від 14.02.2011 року відкрито скорочене провадження по справі та запропоновано відповідачеві надати письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позови у десятиденний строк з дня одержання копії зазначеної ухвали суду.
Відповідачем ухвалу від 14.02.2011 року по адміністративній справі виконано не було. Копія зазначеної ухвали була отримана уповномоченою особою відповідача ОСОБА_1 особисто 18.02.2011 р., що підтверджується поштовим повідомленням, прикладеним до матеріалів справи (а.с.31).
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення в строки, передбачені ч.5 ст.183-2 КАС України.
Суд, розглянувши матеріали справи, дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої знаходяться Державні податкові інспекції.
Згідно п.п.20.1.12 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, у випадках, встановлених законом, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця про визнання недійсними установчих документів (засновницьких) документів суб`єктів господарювання, тому звернення позивача до адміністративного суду з цим позовом є правомірним.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування", платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких відповідно до Закону покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Статтею 14 Закону України "Про об'єднання громадян" встановлено, що у разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи.
Згідно з ч. 3 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", об'єднання громадян, благодійні організації, політичні партії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, асоціації органів місцевого самоврядування, банки, торгово-промислові палати, фінансові установи (у тому числі кредитні спілки), біржі, інші установи та організації, для яких законом встановлені особливості державної реєстрації, набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", платники податків зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтями 24, 25, 26 Закону України "Про об'єднання громадян" встановлено, що об'єднання громадян зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством. Контроль за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків об'єднаннями громадян здійснюють відповідно фінансові органи та органи державної податкової інспекції. Об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
Пунктом 7.11 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", визначені правила оподаткування неприбуткових установ і організацій.
Абзацом "б" даної норми Закону встановлено, що ця стаття застосовується до неприбуткових установ і організацій, які є, зокрема: політичними партіями, громадськими організаціями інвалідів та їх місцевими осередками, створеними згідно з Законом України "Про об'єднання громадян".
Центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.1997 р. № 233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.08.1997 р. за № 290/2094 затверджений Порядок складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями,
Пунктом 4.1. вказаного Порядку, звіт подається неприбутковою установою до податкового органу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа Балаклавською районною державною адміністрацією 15.06.2007 р. (а.с. 5), та з 19.06.2007 р. знаходиться на обліку в ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя як платник податків, адреса місцезнаходження: 99042, м. Севастополь, вул. Новікова,буд.15, кв.10, код ЄДРПОУ 35188618 ( а.с. 6).
Згідно довідки ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя № 5080/7/26-332 від 23.12.10 р. назва платника податків- Севастопольська міська крайова організація Української республіканської партії Лук`яненка у м.Севастополі.(а.с. 11).
Згідно довідки ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя, відповідач заборгованості перед бюджетом не має (а.с. 8), але понад року, - з III кварталу 2009 року, відповідач не надає податкову звітність, у звязку з чим ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя було складено довідку про порушення податкового законодавства (а.с. 7).
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", підставами для постановлення судом рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Ненадання відповідачем до державної податкової інспекції податкових декларацій та документів фінансової звітності більше року є порушенням вимог законодавства про оподаткування та є підставою для припинення юридичної особи.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167, ч.4,5 ст.183-2 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Севастопольську міську крайову організацію Української республіканської партії Лук`яненка у м.Севастополі (адреса місцезнаходження 99042, м. Севастополь, Балаклавський район, вул.Новікова, 15, кв.10) код ЄДРПОУ 35188618, розрахункові рахунки відсутні.
Заходи щодо здійснення процедури припинення юридичної особи покласти на Севастопольську міську крайову організацію Української республіканської партії Лук`яненка у м.Севастополі .
Копію постанови, після набрання законної сили, направити до Державного реєстратора у Балаклавському районі м. Севастополя та Головного Управління юстиції в м. Севастополі.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Для суб`єкта владних повноважень 10 денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п`ятиденного строку з моменту повідомлення його про можливість отримання копії постанови безпосередньо у суді.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
СуддяІ.І. Шаповал