Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.02.11Справа №2а-3885/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Гавури О.В.;
при секретарі - Варочкиній Н.А.,
з участю:
представника позивача не з'явився,
представник відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. СевастополядоТовариства з обмеженою відповідальністю "Оффшор-Сервіс"про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оффшор-Сервіс» про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 702, 11 грн.
Вказує, що відповідачем були надані податкові декларації з податку на додану вартість, у яких він самостійно визначив податкове зобовязання в загальному розмірі 7871,00 грн. У добровільному порядку загальна сума зобовязання не погашається та заходів з погашення відповідач не здійснює. Просить стягнути з відповідача у доход державного бюджету у м. Севастополі заборгованість перед бюджетом з податку у розмірі 549,11 грн. (з урахуванням існуючої станом на 30.10.2009 року переплати у розмірі 7321,89 грн.) та заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій з податку на прибуток 153,00 грн.. (з урахуванням існуючої станом на 18.10.2010 переплати з податку на прибуток у сумі 17,00 грн.).
Ухвалою суду від 27.12.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 27.12.2010 закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не зявився, 14.02.2011 до суду надійшло клопотання про розгляд справи за їх відсутністю, на позовних вимогах наполягав.
Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку за адресою, зазначеною у позові та у свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.
Визнаючи наявні матеріали справи достатніми для вирішення спору, суд в силу ст. 128 КАС України вирішив розглянути справу у відсутність сторін.
Встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 закону України “Про державну податкову службу України” завдання органів державного податкового законодавства, правильністю і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фонді податкових зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах міста підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п. п. 1,2 ст.10 цього Закону одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильністю обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 закону України “Про держану податкову службу” органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без встановлених законом підставі, а також стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”(далі по тексту Закону України № 265) контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків та товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснювати органи державної податкової служби України шляхом планових перевірок згідно із законодавством України.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень, що може бути позивачем у адміністративній справі, та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю „Оффшор-Сервіс” є платником податків і зборів (обов'язкових платежів)
20.11.2009 ТОВ „Оффшор-Сервіс” було надано до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополь податкову декларацію з податку на додану вартість № 101933, у якій платником самостійно визначено податкове зобовязання у розмірі 7871,00 грн.
Узгоджену суму податкового зобовязання з податку на додану вартість платником сплачено не було, у звязку з чим у платника ТОВ „Оффшор-Сервіс” виникла заборгованість перед бюджетом з податку у розмірі 549,11 грн. (з урахуванням існуючої станом на 30.10.2009 року переплати у розмірі 7321,89 грн.).
21.07.2010р. ДПІ у Ленінському районі м. Севастополь було проведено невиїзну документальну перевірку з питання несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток за 2008 рік. За результатами перевірки складений акт № 4745/10/15-1/33459729 від 21.07.2010 р.
У акті перевірки зафіксовано, що у порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.00 р., п.16.4 ст.16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” № 283/97 ВР від 22.05.1997 р. платником ТОВ „Оффшор-Сервіс” несвоєчасно надана декларація з податку на прибуток за 2008 рік терміном подання 09.02.2009, дата фактичного подання 13.02.2009р.
За результатами перевірки відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 р., керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийняте податкове повідомлення - рішення № 0005050151/0 від 27.08.2010 р. про застосування до ТОВ „Оффшор-Сервіс” штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 170,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу ТОВ „Оффшор-Сервіс” замовним листом з повідомленням про вручення, та повернулось до ДПІ з відміткою поштового відділення „за закінченням терміну зберігання”, про що складено акт №52 від 08.10.2010 про неможливість вручення та розміщення на дошці повідомлень.
З урахуванням існуючої станом на 18.10.2010 переплати з податку на прибуток у сумі 17,00 грн., розмір заборгованості перед бюджетом ТОВ „Оффшор-Сервіс” зі сплати штрафних санкцій з податку на прибуток склав 153,00 грн.
Контроль за надходженням грошових коштів, що підлягають внесенню до бюджету, здійснює ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181-Ш| на адресу ТОВ „Оффшор-Сервіс” було направлено першу податкову вимогу № 1/608 від 07.12.2009 поштою з повідомленням про вручення з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом, яка становила 549,11 грн. Поштове повідомлення було повернуто до ДПІ з відміткою поштового відділення про закінчення терміну зберігання.
Відповідно до п.п.6.2.4. п. 6.2 ст.6 Закону України № 2181-Ш| першу податкову вимогу № 1/608 від 07.12.2009 було розташоване на «Дошці податкових повідомлень», де вона знаходилася протягом місяця, що підтверджується актом № 41/24-0 від 22.05.2010.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» представнику ТОВ „Оффшор-Сервіс” Шишову В.Г. було під особистий підпис вручено другу податкову вимогу № 2/262 від 22.06.2010 з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом, яка становила 549,11 грн.
У добровільному порядку сума самостійно визначеного платником та нарахованого податковим органом податкових зобов'язань не погашається і заходів з погашення заборгованості відповідач не робить.
Відповідно до п.10.1. ст.10 Закону України №2181-Ш у разі, коли інші, передбачені чинним Законом, заходи щодо погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходу щодо залучення додаткових джерел погашення узгодженої суми податкового боргу шляхом стягнення грошових коштів, які знаходяться в його власності. Проте, відповідно до Постанови Правління Національного банку України «Про затвердження змін в Інструкцію про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» № 66 від 26.02.2003г., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12.03.2003р за №197/7518, з переліку розрахункових документів на стягнення з кореспондентського рахунку банку вилучені розрахункові документи на стягнення податкової заборгованості і відповідно до чинного законодавства безспірне стягнення, безакцептне або примусове списання (стягнення) засобів з таких рахунків проводиться тільки на підставі виконавчих документів, встановлених законами України.
Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом становить 549,11 грн. з податку на додану вартість та 153,00 грн. штрафних санкцій з податку на прибуток.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою
702, 11 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Оффшор-Сервіс” (99055, м. Севастополь, вул.Хрустальова,177, кв.14, ЄДРПОУ 33459729, рахунки в установах банків: ( р/р 260040226301, МФО 384812 СФ АТБ „Фінанси та кредит”, м. Севастополь) на користь ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя у дохід державного бюджету Ленінського району м. Севастополя заборгованість перед бюджетом зі штрафних санкцій за несвоєчасне надання податкової звітності з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 153,00 грн. (р/р 31110009700007, банк отримувача Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, код платежу 11021000) та заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 549,11 грн. (р/р 31112029700007, банк отримувача Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598 код платежу 14010100).
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
СуддяО.В. Гавура