Постанова № 14152068, 17.02.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
17.02.2011
Номер справи
2а-2016/10/2770
Номер документу
14152068
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.02.11Справа №2а-2016/10/2770

м. Севастополь

12 год. 50 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Трігуб Г.В.,

з участю: представника позивача - Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя - Хаймінової Руслани Валеріївни, довіреність № 320/10-004 від 11.08.2008р., посвідчення УСВ № 045774 від 31.12.2010 р.;

представника відповідача - Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації - Юнда Ольги Борисівни, довіреність № 67/21 від 11.01.2011р., посвідчення № 589 від 19.07.2010р.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. СевастополядоУправління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації про стягнення заборгованості перед бюджетом по сплаті орендної плати за землю у розмірі 507083,90 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем строків сплати орендної плати за землю.

Ухвалами Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 08.07.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і справа призначено до судового розгляду.

26.08.2010р. позивач надав до суду письмову заяву про збільшення позовних вимог, просив стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 562910,72 грн.

08.02.2011р. позивач надав до суду письмову заяву про уточнення суми позовних вимог, просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 311843,19 грн.

Відповідно частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги, надав пояснення у обґрунтування позовних вимог, пояснив, що уточнив суму позову, з врахуванням погодженої додаткової угоди між відповідачем та Севастопольською міською Радою, та уточнив період заборгованості до грудня 2010р., тобто збільшився період за який позивач вимагає стягнення, але сума заборгованості зменшувалася. Просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, з підстав, вказаних у запереченнях на позов. Просив у задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Встановлено, що Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації має державну реєстрацію та є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи, (а.с. 97), та є платником податків і зборів (обов'язкових платежів).

24.09.2007р. між Севастопольською міською Радою та Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації укладений договір оренди, згідно якого Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації отримує у платне використання земельну ділянку для будівництва Монументу героїчним захисникам м. Севастополя 1941-1945р.р., загальною площею 5,8951га, розташованого у м. Севастополь, мис Хрустальний. Нормативна оцінка земельної ділянки на період будівництва складає 16629045,00 грн. Річна орендна плата за використання земельної ділянки встановлюється згідно з Методикою визначення розміру орендної плати при складанні договорів оренди, затвердженою рішенням міської Ради від 14.10.2003р., в розмірі 1,3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Розмір річної орендної плати за використання земельної ділянки на період будівництва складає 16629045 х 0,013 = 216177,59 грн. Розмір річної орендної плати може щорічно коректуватись з урахуванням індексу інфляції. (а.с. 37- 41).

Крім того, 19.10.2007р. між Севастопольською міською Радою та Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації укладений договір оренди, згідно якого Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації отримує у платне використання земельну ділянку для будівництва жилого будинку з вбудованими приміщеннями, загальною площею 0,5074 га, розташованого у м. Севастополь, вул. Музики, 25. Нормативна оцінка земельної ділянки на період будівництва складає 548499,00 грн. Річна орендна плата за використання земельної ділянки встановлюється згідно з Методикою визначення розміру орендної плати при складанні договорів оренди, затвердженою рішенням міської Ради від 14.10.2003р., в розмірі 2,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Розмір річної орендної плати за використання земельної ділянки на період будівництва складає 548499 х 0,025 = 13712,48грн. Розмір річної орендної плати може щорічно коректуватись з урахуванням індексу інфляції. (а.с. 44 - 48 )

Пунктами 4.4 пункту 4 вказаних договорів передбачене, що орендна плата за земельну ділянку сплачуються Орендатором щомісячно протягом 30 календарних днів, наступного за останнім календарним днем звітного періоду (податкового) місяця, у національній валюті до спеціального бюджетного рахунку.

Відповідно статті 2 Закону України «Про плату за землю» № 2535-ХІІ від 03.07.1992р. (далі Закон № 2535), який був чинний на час виникнення правовідносин, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Згідно статті 13 Закону № 2535, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Статтею 14 Закону № 2535 визначене, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно підпункту 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000р., який діяв на час виникнення правовідносин, (далі Закон № 2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Пунктом 5.1 статті 5 Закону № 2181 визначено, що самостійно узгодженим податковим зобов'язанням вважається податкове зобов'язання, яке самостійно визначено платником податків у податковій декларації та вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідачем надано до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (далі ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя), податкова декларація № 1112 від 30.04.2008р., в якій відповідач самостійно обчислив розмір орендної плати на 2008р. за двома договорами оренди, на земельні ділянки: мис Хрустальний, і по вул. Н. Музики, яка склала 236326,99 грн. Розмір щомісячного платежу - 19693,92 грн.

Зобовязання у розмірі 19693,87 грн. за грудень 2008р відповідач повинен сплатити до 30.01.2009р., але у встановлений законом строк зобовязання сплачено не було.

Наявна заборгованість підтверджується обліковою карткою платника податків, та з урахуванням переплати у розмірі 239,11 грн. складає 19454,76 грн.

Як вбачається з матеріалів справи та не спростовувалося сторонами, 24.06.2008р. Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації подано до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя уточнююча декларація № 34279 від 24.06.2008р., в якій підприємство визначило самостійно суму податкового зобовязання у тому числі за грудень 2008р. по терміну сплати 30.01.2009р. у розмірі 24452,40 грн. (а.с. 52 ) .

У встановлений законом строк відповідачем не сплачене податкове зобовязання, що призвело до збільшення заборгованості перед бюджетом у розмірі 43907,16 грн.

04.07.2008р. між Севастопольською міською Радою та Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації укладений договір оренди, згідно якого Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації отримує у платне використання земельну ділянку для завершення будівництва будівлі державного архіву з вбудованими офісними приміщеннями, загальною площею 0,2126 га, яка розташована у м. Севастополь, пр. Ген. Острякова, буд. 36 «а». Нормативна оцінка земельної ділянки на період будівництва складає 378504,00 грн. Річна орендна плата за використання земельної ділянки встановлюється згідно з Методикою визначення розміру орендної плати при складанні договорів оренди, затвердженою рішенням міської Ради від 14.10.2003р., в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Розмір річної орендної плати за використання земельної ділянки на період будівництва складає 387504 х 0,05 = 19375,20грн. Розмір річної орендної плати може щорічно коректуватись з урахуванням індексу інфляції (а.с. 30 - 34 ).

Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації 15.08.2008р. подано декларація № 56216 від 15.08.2008р., з врахуванням ново укладеного договору, у якій відповідач самостійно визначив суму податкового зобовязання за період вересень 2008р.- грудень 2008р. у розмірі 42514,85 грн. (а.с. 51 )

У встановлений законом строк сплата податкового зобовязання за грудень 2008р. у розмірі 1614,60 грн. здійснена не була, що призвело до збільшення заборгованості перед бюджетом у розмірі 45521,76 грн.

28.01.2009р. Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації надано до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податкова декларація № 1011, в якій відповідач самостійно обчислив розмір орендної плати на 2009р. за трьома договорами оренди, яка склала 632598,52 грн. Розмір щомісячного платежу - 52716,55 грн. (а.с. 59).

Рішенням ХІІ сесії Севастопольської міської Ради від 17.02.2009р. № 6304 «Про міський бюджет м. Севастополя на 2009р.», Управлінню капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації надана пільга на 2009 рік по орендної плати за користування земельною ділянкою за договором оренди земельної ділянки, розташованої на мисті Хрустальний від 27.09.2007р., у розмірі 90% (а.с. 83).

Відповідно до частини 3 статті 12 Закону № 2535, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати пільги щодо плати за землю: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, що зараховуються на спеціальні бюджетні рахунки відповідних бюджетів.

Згідно з частиною 1 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування» № 280 від 21.05.2007р., акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Частиною 5 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», визначене, що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Рішення ХІІ сесії Севастопольської міської Ради від 17.02.2009р. № 6304 було офіційно опубліковано у 28.02.2009р.

У відповідність до змін по сплаті орендної плати за землю, Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації, надана до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя уточнююча декларація № 8522 від 30.03.2009р., у якій відповідач зменшив суму податкового зобовязання з орендної плати за землю за 2009р., тобто починаючи з січня 2009р. включно, з урахуванням наданої пільги (а.с. 58)

Таким чином, сума податкового зобовязання на 2009р. склала за даними платника 100886,27 грн., розмір щомісячного платежу 8407,19 грн.

Таким чином, відповідач занизив собі суму орендної плати за землю за січень-лютий 2009р., не враховуючи, що пільга у розмірі 90% повинна бути застосовувана лише з 28.02.2009р., тобто з часу офіційного опублікування вищезазначеного рішення, та надав уточнюючу декларацію № 23789 від 30.04.2009р. (а.с. 63)

Відповідач самостійно донарахував суму податкового зобовязання з орендної плати за землю за січень-лютий 2009р. у розмірі 25319,64 грн. та визначив суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1265,98 грн. (а.с. 64).

Як вбачається, у даної декларації суму податкового зобовязання відповідачем розраховано орендна плата за землю за лютий 2009р., із застосуванням пільги за лютий 2009р. з 1 числа місяця, сума заниження податку склала 14862,28 грн.

13.05.2010р. Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації подано уточнююча декларація № 129672, у якої відповідач самостійно визначив зобовязання з орендної плати за землю за 2009р. у розмірі 743,11грн. (а.с. 72).

З врахуванням вищезазначеного, сума самостійно узгодженого зобовязання з орендної плати за землю, з урахуванням всіх уточнюючих декларацій, у Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації за 2009 рік склала:

- січень 2009р. 52716,55 грн.

- лютий 2009р. 48589,11 грн.

- березень 2009р. 8407,19 грн.

- квітень 2009р. 8407,19 грн.

- травень 2009р. 8407,19 грн.

- червень 2009р. 8407,19 грн.

- липень 2009р. 8407,19 грн.

- серпень 2009р. 8407,19 грн.

- вересень 2009р. 8407,19 грн.

- жовтень 2009р. 8407,19 грн.

- листопад 2009р. 8407,19 грн.

- грудень 2009р. 8407,16 грн.

Відповідно частин 1, 2 статті 17 Закону № 2535, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

29.01.2009р. працівниками ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя проведена невиїзна документальна перевірка Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобовязання з орендної плати за землю за жовтень 2008р. по терміну 01.12.2008р.

За результатами перевірки складений Акт № 450/9/15-320/02498725 від 22.01.2009р. (а.с. 28 - 29).

У результаті перевірки встановлені порушення, а саме, термін сплати податкового зобовязання 01.12.2008р., фактично податковий борг погашений 03.12.2008р. на суму 28658,83 грн. та 19.12.2008р. на суму 17033,20 грн., у порушення вимог частин 1, 2 статті 17 Закону України «Про плату за землю» та підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181.

Тобто, відповідачем здійснювалася затримка сплати узгодженого податкового зобовязання з орендної плати за землю за жовтень 2008р. на 2 та 18 календарних днів.

Відповідно до вимог підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі перевірки ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя прийняте податкове повідомлення-рішення № 12153/0 від 27.01.2009р. про застосування до Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4569,21грн.

Вказане повідомлення-рішення було отримано відповідачем 27.01.2009р., що підтверджується підписом на коринці рішення. Повідомлення-рішення відповідачем оскаржене не було.

17.07.2009р. працівниками ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя проведена невиїзна документальна перевірка Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобовязання з орендної плати за землю за грудень 2008р.-березень 2009р. по термінам сплати 30.01.2009р., 02.03.2009р., 30.03.2009р., 30.04.2009р.

За результатами перевірки складений Акт № 3306/9/15-320/02498725 від 17.07.2009р. (а.с. 24).

Перевіркою встановлені порушення частин 1, 2 статті 17 Закону України «Про плату за землю», підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами».

Затримка сплати узгодженого податкового зобовязання з орендної плати за землю склала:

- за грудень 2008р.: - на суму 21000,00 грн. на 28 календарних днів, та - на суму 24526,76 грн. 59 календарних днів;

- за січень 2009р.: - на суму 15218,59 грн. на 28 календарних днів, - на суму 2995,17 грн. на 53 календарних днів;

- за лютий 2009р.: - на суму 9806,37 грн. на 31 календарний день, - на суму 6986,90 грн. на 45 календарний день, - на суму 1828,48 грн. на 60 календарних дня, - на суму 34094,80 грн. на 63 календарних дня.

- за березень 2009р. - на суму 10214,56 грн. на 32 календарних дня, - на суму 44309,36грн. на 61 календарний день.

Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

На підставі перевірки ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001550153/0 від 27.07.2009р. про застосування до Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3621,84 грн. та податкове повідомлення-рішення № 0001560153/0 від 27.07.2009р. про застосування до Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 33852,07 грн. (а.с. 22)

Вказані повідомлення-рішення отримані відповідачем 27.07.2009р., що підтверджується підписом на корінцях рішень, відповідачем оскаржені не були.

Крім того, 01.02.2010р. Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації надано у ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податкова декларація з орендної плати за землю № 2606 від 01.02.2010р., в якій відповідач самостійно обчислив розмір орендної плати на 2010р. за трьома договорами оренди, яка склала 106838,58 грн. Розмір щомісячного платежу - 8903,22 грн.

Як вбачається з матеріалів справи та не було оскаржене сторонами, відповідач розрахував суму податкового зобовязання з орендної плати за землю на 2010р. з урахуванням наданої пільги у розмірі 90% на земельну ділянку біля мису Хрустальний, за Рішенням ХІІ сесії Севастопольської міської Ради від 17.02.2009р. № 6304, яка була надана відповідачу у 2009р.

Як встановлено, під час надання податкової декларації з орендної плати за землю у 2010 році будь-яких рішень про надання пільг по сплати відповідачем орендної плати за землю не приймалося.

Таким чином, Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації фактично занижено суму податкового зобовязання з орендної плати за землю у розмірі 140770,81 грн.

У звязку зі зниженням суми податкового зобовязання з орендної плати за землю, Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації надана уточнююча декларація № 31548 від 13.05.2010р., де відповідач самостійно донарахував суму податкового зобовязання з орендної плати за землю у розмірі 140770,81грн. та визначив суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 7038,54 грн.

Таким чином, сума самостійно узгодженого зобовязання з орендної плати за землю, з урахуванням уточнюючої декларації на 2010 рік склала:

- січень 2010р. 55826,83 грн.;

- лютий 2010р. 55826,82 грн.;

- березень 2010р. 55826,82 грн.;

- квітень 2010р. 55826,82 грн.;

- травень 2010р. 55826,82 грн.;

- червень 2010р. 55826,82 грн.;

- липень 2010р. 55826,82 грн.;

- серпень 2010р. 55826,82 грн.;

- вересень 2010р. 55826,82 грн.;

- жовтень 2009р. 55826,82 грн.;

- листопад 2010р. 55826,82 грн.;

- грудень 2010р. 55826,82 грн.

Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статі 6 Закону № 2181, у звязку з заборгованістю по сплаті орендної плати за землю, ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя направлено Управлінню капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації перша податкова вимога № 1/93 від 03.02.2009р. із пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 45521,76 грн., яка була отримана відповідачем 06.02.2009р., та друга податкова вимога № 2/196 від 10.03.2009р. із пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 82022,93грн., яка була отримана відповідачем 18.03.2009р. що підтверджується підписом на поштовому повідомленні.

Відповідачем заборгованість погашена не була.

Відповідно до Рішення Севастопольської міської Ради № 10405 від 08.06.2010р. «Про Програму економічного та соціального розвитку міста Севастополя на 2010 рік», між Севастопольською міською Радою та Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації 29.09.2010р. погоджено додаткова угода про внесення змін до договору оренди на землю у частині встановлення з 01.01.2010р. ставки орендної плати за користування земельною ділянкою.

Додатковою угодою про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 29.09.2010р. Севастопольська міська Рада надала Управлінню капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації пільгу в розмірі 0,1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на весь період будівництва на земельну ділянку, яка розташована у м. Севастополі мис Хрустальний Монумент героїчним захисникам м. Севастополя 1941-1945р.р. з 01.01.2010р. Вказана додаткова угода зареєстровано Севастопольською міською філією Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах»03.12.2010р. (а.с. 143).

У звязку з додатковою угодою, Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації надано до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя уточнююча податкова декларація № 68049 від 08.09.2010р., в якій платник самостійно перерахував суму податкового зобовязання з орендної плати починаючи з 01.01.2010р., яка склала:

- січень 2010р. 5140,77 грн.;

- лютий 2010р. 5140,77 грн.;

- березень 2010р. 5140,77 грн.;

- квітень 2010р. 5140,77 грн.;

- травень 2010р. 5140,77 грн.;

- червень 2010р. 5140,77 грн.;

- липень 2010р. 5140,77 грн.;

- серпень 2010р. 5140,77 грн.;

- вересень 2010р. 5140,77 грн.;

- жовтень 2009р. 5140,77 грн.;

- листопад 2010р. 5140,77 грн.;

- грудень 2010р. 5140,78 грн.

Податкові зобовязання з орендної плати з юридичних осіб за серпень 2010р. у розмірі 5140,77 грн., жовтень 2010р. - 5140,77 грн., за листопад 2010р. - 5140,77 грн. та за грудень 2010р. - 5140,78 грн. Управлінням капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації у встановлений законом строк сплачено не було.

Таким чином, з урахуванням даних уточнюючої декларації, часткової сплати податкового зобовязання у розмірі 4299,30 грн., нарахованої пені у розмірі 32709,02 грн. сума заборгованості з орендної плати з юридичних осіб у відповідача складає 311843,19 грн.

Як вбачається з наданих відповідачем заперечень, відповідач фактично не оскаржує суму заборгованості перед бюджетом, але суд критично ставиться до підстав вказаних у запереченнях на позов.

Так відповідач заперечує проти уточнення позовних вимог суми позову, вважає, що це є не уточнення позову, тобто збільшення позовних вимог, а нові позовні вимоги. З даними запереченнями суд погодиться не може, так як предмет та підстави позову під час розгляду справи не змінювалися.

У розумінні статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України, збільшити або зменшити розмір позовних вимог є правом позивача.

Також суд не може погодиться з запереченнями відповідача стосовно неналежного позивача по справі ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя. Так, відповідач помилково вважає, що предметом даного спору є невиконання договірних зобовязань за договорами оренди між ним та Севастопольською міською Радою.

Відповідач не заявляв клопотання щодо зміни неналежного відповідача належним, а пояснив, що це думка Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації, яке вважає, що якщо між ним та Севастопольською міською Радою укладені договори оренди земельних ділянок, то й право вимоги орендної плати належить Севастопольської міської Раді.

Предметом даної справи є заборгованість відповідача перед бюджетом з орендної плати за землю, яка обчислюється платниками відповідно до Закону України «Про плату за землю», який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.

Контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі), здійснюють органи державної податкової служби, відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 від 04.12.1990р.

Таким чином, суд вважає Державну податкову службу у Ленінському районі м. Севастополя належним позивачем по справі, якій належить право вимоги.

Відповідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення

З врахуванням зазначеного, аналізуючи законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя обґрунтовані та підлягають задоволенню, сума заборгованості стягненню з відповідача.

Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 22.02.2011р.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя, задовольнити.

Стягнути з Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації (вул. Леніна, 2 в м. Севастополі, ЄДРПОУ 02498725) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Кулакова, 37 р/р33219812700007, УДКУ в м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 2319148) заборгованість перед бюджетом з орендної плати за землю у розмірі 311843 (триста одинадцять тисяч вісімсот сорок три) грн. 19 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

СуддяпідписО.В. Мінько

З оригіналом згідно

СуддяО.В. Мінько