Постанова № 14151423, 24.02.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2011
Номер справи
41/11/2070
Номер документу
14151423
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

__________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"24" лютого 2011 р. Справа № 2-а-41/11/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арка-Інвестмент" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ

Державна податкова інспекція в Обухівському районі Київської області звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арка-Інвестмент", в якому просить суд: стягнути з відповідача на користь держави в особі Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області податковий борг в сумі 258002 грн. 91 коп..

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно державних актів на право власності на земельні ділянки відповідачу належать земельні ділянки, які знаходяться в Обухівському районі, смт. Козин.

Податковий борг відповідача по сплаті земельного податку станом на 29.11.2010 року становить 258002,91 грн..

Представник позивача - Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області - в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Згідно п. 10 ч. 1 ст. 3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.

Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду адміністративної справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.

Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 20.09.2010 року, Товариство з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент», адреса місцезнаходження: 61105, м. Харків, вул. Морозова, 21, зареєстрованого 23.12.2002 року.

Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 032334 Товариство з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент», місцезнаходження: 01021, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 28/2, кв.32, місце проведення державної реєстрації: Печерська районна у місті Києві державна адміністрація, 23.12.2002 року за № 1 070 120 0000 008231.

Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва про взяття на облік платника податків від 28.07.2006 року № 23061, Товариство з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент»узято на облік у Державній податковій інспекції у Печерському районі м. Києва 24.01.2003 року за № 31689.

З матеріалів справи вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент»включено до категорії платників окремих податків у Державній податковій інспекції у Обухівському районі Київської області.

Згідно довідки Державної податкової інспекції у Обухівському районі Київської області від 29.11.2010 року № 1588/10/24 Товариство з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент»станом на 29.11.2010 року має податковий борг зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) на загальну суму 258002,91 грн., в тому числі по земельному податку з юридичних осіб - 258002,91 грн..

Згідно довідки Державної податкової інспекції у Обухівському районі Київської області від 31.01.2011 року № 136 Товариство з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент»станом на 31.01.2011 року має податковий борг зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) на загальну суму 327681,19 грн., в тому числі по земельному податку з юридичних осіб - 327681,19 грн..

Відповідно до поданого 31.01.2009 року податкового розрахунку земельного податку з юридичних осіб на 2009 рік відповідачем самостійно обчислено податкове зобов'язання зі сплати земельного податку у сумі всього за 2009 рік - 278713,00 грн., у тому числі з січня по листопад 2009 року - по 23226,08 грн., за грудень 2009 року - 23226,12 грн..

Також з поданим 01.02.2010 року податковим розрахунком земельного податку з юридичних осіб у 2010 році відповідачем самостійно обчислено податкове зобов'язання зі сплати земельного податку (на дату складання адміністративного позову) у сумі всього на 2010 рік - 232 260,80 грн., у тому числі з січня по жовтень 2010 року - по 23226,08 грн..

Згідно відомостей про наявність документів на землю у Товариства з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент»на правах власності належать земельні ділянки за місцезнаходженням: Київська область, Обухівський район, смт. Козин, за державними актами на право власності на земельну ділянку:

- серії ЯГ № 181249 від 13 липня 2006 року на земельну ділянку площею 6,6150 Га;

- серії ЯГ № 181248 від 13 липня 2006 року на земельну ділянку площею 1,8692 Га;

- серії ЯГ № 181247 від 13 липня 2006 року на земельну ділянку площею 4,4019 Га;

- серії ЯГ № 181250 від 13 липня 2006 року на земельну ділянку площею 3,3916 Га.

Державною податковою інспекцією в Обухівському районі Київської області на підставі п. 1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 року № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" зі змінами та доповненнями проведена невиїзна документальна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент»з питання своєчасності сплати земельного податку з юридичних осіб за вересень 2009 року.

За результатами перевірки складено Акт № 308/1501/32250386/38 від 24.02.2010 року, у висновках якого зазначені встановлені перевіркою порушення ст. 17 Закону України "Про плату за землю" щодо несвоєчасної сплати земельного податку з юридичних осіб.

На підставі Акту перевірки № 308/1501/32250386/38 від 24.02.2010 року Товариству з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент»направлено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000551501/01487 від 24.02.2010 року, яким визначена сума податкового зобов'язання, сплаченої з затримкою, у розмірі 2322,61 грн.. Зазначена сума підтверджується також обліковими картками платника скороченої форми.

У зв'язку з незнаходженням відповідача за юридичною адресою та неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення, відповідно до абз. 4 п. 6.2.4 ст. 6 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п. 5.8 Порядку направлення податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом ДПА України від 03.07.2001 року № 266 складено акт від 13.03.2010 року № 110/152 про розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці податкових повідомлень.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 3 липня 2001 року № 266, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.07.2001 року за № 595/5786 на адресу відповідача, згідно з Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 3 липня 2001 року № 266, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.07.2001 року за № 595/5786 було направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкові вимоги:

- перша від 08.12.2009 року № 1/989 на суму 193,38 грн.;

- друга від 18.05.2010 року № 2/313 на суму 118646,43 грн..

У зв'язку з незнаходженням відповідача за юридичною адресою та неможливістю вручення першої та другої податкових вимог, відповідно до абз. 4 п. 6.2.4 ст. 6 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п. 5.8 Порядку направлення податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом ДПА України від 03.07.2001 року № 266, складено акти від 12.04.2010 року № 17 та від 18.05.2010 року №24 про розміщення податкових вимог на дошці податкових повідомлень.

Ст. 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п. 1, 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до положень п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12. 2000 року № 2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 25703519 від 16.12.2009 року на активи платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Арка-Інвестмент»на суму 0,4 тис. грн. накладена податкова застава.

П.п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено право державних податкових інспекцій подавати в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно абз. 1,2 п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до абз. 1, 3 п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Таким чином, суми податків донараховані відповідачу правомірно та в межах повноважень органу державної податкової служби Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області.

П.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

З урахуванням наведеного, суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 67 Конституції України, ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ, ст.ст. 3, 5, 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12. 2000 року № 2181-ІІІ, ст. ст. 3, 8-14, 41, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арка-Інвестмент" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Арка-Інвестмент" (61105, м. Харків, вул. Морозова, б.21, код 32250386) на користь Держави в особі Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області (08700, Київська область, м. Обухів, вул. Каштанова, б.20, р/р 34129999700449, МФО 821018, код 24074109, Банк Управління Державного казначейства в Київській області по м. Києву) податковий борг в сумі 258002 (двісті п'ятдесят вісім тисяч дві) гривень 91 копійок

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Супрун Ю.О.