Постанова № 14151257, 14.12.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2010
Номер справи
2а-2157/10/0770
Номер документу
14151257
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-2157/10/0770

рядок статзвіту 6.6.4

код - 08

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2010 року 11 год. 00 хв. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Іванчулинця Д.В.,

з участю секретаря судового засідання Семаль Т.М.,

за участю:

представника позивача Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області Рубіш О.В.;

представника відповідача Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" Красноголовець І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної Державної податкової інспекції Закарпатської області до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 14 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 17 грудня 2010 року.

Позивач Мукачівська обєднана державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася у суд з позовною заявою до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло", якою просить стягнути з Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" (код: 13591391, 89600 м. Мукачеве, вул. Добролюбова, 11) в дохід Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі 870445,37 грн. (в т.ч. 110059,74 грн. пені) з податку на додану вартість.

Позовні вимоги мотивує тим, що Мукачівське міське комунальне підприємство „Мукачівтепло" являється юридичною особою та стоїть па обліку в Мукачівській ОДПІ як платник податків з 10 лютого 1993 року, і відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" зобовязане сплачувати належні суми податків, зборів (обовзкових плаіежів) у встановлені законами терміни. В порушення даної норми підприємство не сплатило у належні строки : податок па додану вартість у розмірі 870445.37 грн. ( в тому числі 110059,74 грн. пені). Заборгованість по податку на додану вартість виникла на підставі: податкової декларації по податку на додану вартість №9001393127 від 16 жовтня 2009 року в сумі -31242 грн.; податкової декларації по податку на додану вартість №9001863228 від 17 листопада 2009 року в сумі 43223 грн.; податкової декларації по податку па додану вартість №9002565841 від 18 січня 2010 року в сумі 148599 грн.; податкового повідомлення - рішення №0001702340 від 29 вересня 2009 року у розмірі 35428,50 грн.; податковго повідомлення - рішення №0006761640 від 12 жовтня 2009 року у розмірі 87198,13 грн.; податкового повідомлення - рішення №0011271640 від 15 лютого 2010 року у розмірі 173992 грн.; податкової декларації по податку на додану вартість №900230949 від 17 лютого 2010 року в сумі - 115345 грн.; податкової декларації по податку на додану вартість №9000545189 від 15 березня 2010 року у розмірі - 125358 грн. Відповідач заборгованість не погасив, а тому, Мукачівською ОДПІ підприємству надсилалися податкові вимоги: перша податкова вимога №1/617 від 06 листопада 2001 року вручена 07 листопада 2001 року, друга податкова вимога №2/658 від 13 грудня 2001 року, вручена 18 грудня 2001 року. Відповідач заборгованість не погасив, а відтак позивач просить позов задовільнити.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, що наведені в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні визнала позов частково, не погоджуючись з сумою позову та надала суду копії платіжних доручень зі сплати податку на додану вартість.

Заслухавши представників сторін, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів обґрунтований і його слід задовольнити з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівтепло"зареєстровано виконавчим комітетом Мукачівської міської ради Закарпатської області, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 610705 від 10 лютого 1993 року (а.с. 8).

Згідно з довідкою форми № 4-ОПП № 4637 від 28 липня 2005 року, Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівтепло" узято на облік, як платника податків 10 лютого 1993 року за № 27 у Мукачівській ОДПІ, адреса платника: 89600, Закарпатська область, м.Мукачеве, вул. Добролюбова, буд. 11, ідентифікацій код 13591391 (а.с. 7).

Мукачівськими міським комунальним підприємством "Мукачівтепло" самостійно обчислено суму податкового зобов'язання у розмірі 760385,63 грн., яку зазначано у податкових деклараціях №9001393127 від 16 жовтня 2009 року - 31242,00грн., №9001863228 від 17 листопада 2009 року - 43223,00грн., №9002565841 від 18 січня 2010 року - 148599,00грн., №900230949 від 17 лютого 2010 року - 115345,00 грн., №9000545189 від 15 березня 2010 року - 125358,00 грн. (а.с.а.с. 15-20).

Мукачівською ОДПІ Закарпатської області проводились перевірки відповідача щодо дотримання податкового законодавства, в результаті яких складено акти: № 1879/16-40 від 09 жовтня 2009 року, № 195/16-40 від 09 лютого 2010 року (а.с.а.с. 11-12, 14) на підставі яких було прийнято податкові повідомлення-рішення: №0001702340 від 29 вересня 2009 року - 35428,50 грн., №0006761640 від 12 жовтня 2009 року - 87198,13 грн., №0011271640 від 15 лютого 2010 року - 173992,00 грн. (а.с.а.с. 9-10, 13).

Мукачівською ОДПІ Закарпатської області на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу №1/617 від 06 листопада 2001 року (а.с. 22), та другу податкову вимогу №2/658 від 13 грудня 2001 року (а.с. 21).

Представник відповідача частково визнав суму позову, та на підтвердження надав суду копії платіжних доручень про сплату податкового боргу (а.с.а.с. 44-94).

Однак, відповідно до облікової картки боржника, суми боргу, сплачені Мукачівським міським комунальним підприємством "Мукачівтепло", були зараховані Мукачівською ОДПІ Закарпатської області у рахунок попередньої заборгованості відповідача та врахованими під час обчислення суми позову.

Згідно з п.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законодавством терміни.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Приписами п.3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважаються 'узгодженими у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених нп.5.2.2 її.5.2 ст.5 цього закону. Станом на день подання позову підприємством вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувалось ні в апеляційном). ні в судовому порядку.

Відповідно до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узіодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно п.п.16.1.2 п.16.1 сі. 16 вказаного Закону нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків від першого робочої о дня. наступної о за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону. Пеня нараховується на суму податкового боргу ( включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності ) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його ( його частини ) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. З врахуванням наведеного у підприємства наявна пеня у розмірі 110059,74 грн. податку на додану вартість.

Приписами п.3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства, і, зважаючи на це, такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу", ст.З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" задовольнити.

Стягнути з Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" (89600, Закарпатська область, м.Мукачеве, вул. Добролюбова, буд. 11, ідентифікацій код 13591391) податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 870445 (вісімсот сімдесят тисяч чотиристо сорок пять) гривень 37 копійок на користь Державного бюджету України..

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий Іванчулинець Д.В.