Рішення № 1411281, 11.02.2008, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.02.2008
Номер справи
12817-2007
Номер документу
1411281
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 101

РІШЕННЯ

Іменем України

11.02.2008

Справа №2-7/12817-2007

За позовом Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (м. Сімферополь, вул. Гайдара, 3а, ідентифікаційний код 03358593) в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (м. Євпаторія, вул. Лінейна, 10, ідентифікаційний код 26178681)

До відповідача Комунального підприємства «Уют-Н» (97491, м. Євпаторія, с. Новоозерне, вул. Героїв Десантників, 9-А, ідентифікаційний код 30027660)

Про спонукання до укладення додаткової угоди.

За зустрічним позовом Комунального підприємства «Уют-Н» (97491, м. Євпаторія, с. Новоозерне, вул. Героїв Десантників, 9-А, ідентифікаційний код 30027660)

До відповідача Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (м. Сімферополь, вул. Гайдара, 3а, ідентифікаційний код 03358593) в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (м. Євпаторія, вул. Лінейна, 10, ідентифікаційний код 26178681)

Про спонукання до внесення змін до пунктів договору

Суддя Дворний І. І.

представники:

Від позивача (відповідача за зустрічним позовом) – Божко О. В., предст., дов. №78 від 08.01.2008 р.

Від відповідача (позивача за зустрічним позовом) - Давиденко С. Г., предст., дов. №747 від 22.10.2007 р.

Суть справи: Орендне підприємство «Кримтеплокомуненерго» звернулось в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» до Господарського суду АР Крим з позовною заявою, в якій просить зобов’язати Комунальне підприємство «Уют-Н» укласти додаток №9 від 01.06.2007 р. до договору №1620.4 на відпуск теплової енергії від 27.10.2005 р. в редакції позивача.

Позовні вимоги мотивовані тим, що після збільшення площі опалювальних службових приміщень відповідача на 383,0 кв. м. та зміни жилої площі до 108264,1 кв. м. Євпаторійською філією ОП «Кримтеплокомуненерго» був направлений на адресу Комунального підприємства «Уют-Н» додаток №9 від 01.06.2007 р. до договору №1620.4 на відпуск теплової енергії від 27.10.2005 р., який був підписаний відповідачем з протоколом розбіжностей. Позивач зазначив, що КП «Уют-Н» не визнаються площі опалювальних жилих приміщень, що стало підставою для звернення до суду з метою врегулювання розбіжностей, що виникли між сторонами.

Відповідач проти позову заперечував з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву.

22.11.2007 р. до ГС АР Крим від Комунального підприємства «Уют-Н» надійшла зустрічна позовна заява, в якій позивач (відповідач за первісним позовом) просить зобов’язати Орендне підприємство «Кримтеплокомуненерго» в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» внести зміни до п. 1.1, 2.1, 2.7, 3.2.1, 6.1, 6.5, 6.6, 7.2 Договору №1620.4 від 27.10.2005 р. та скасувати зобов’язання позивача, пов’язані з отриманням тепла на опалення жилого фонду та оплатою його вартості.

Ухвалою ГС АР Крим від 26.11.2007 р. зустрічна позовна заява була прийнята судом до провадження.

Євпаторійська філія ОП «Кримтеплокомуненерго» проти зустрічної позовної заяви заперечувала з мотивів, викладених у відзиві.

Розгляд справи відкладався у порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

За клопотанням сторін строк розгляду справи був продовжений у порядку ст. 69 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ :

27.10.2005 р. між Орендним підприємством «Кримтеплокомуненерго» в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (Постачальник) та Комунальним підприємством «Уют-Н» (Споживач) був укладений договір №1620.4 на відпуск теплової енергії, п. 1.1 якого передбачено, що за цим договором Постачальник бере на себе зобов’язання відпускати Споживачу теплову енергію у вигляді теплоносія для опалення та підігріву води в договірних обсягах, а Споживач зобов’язується прийняти теплову енергію в обсягах, визначених цим договором, та оплатити її за встановленим тарифами в строки, передбачені цим договором. Сторони зобов’язуються керуватися Законом України «Про житлово-комунальні послуги», діючими Правилами користування тепловою енергією та іншими нормативно-правовими актами чинного законодавства України та АР Крим.

Згідно з п. 2.1 Договору площі опалювальних приміщень Комунального підприємства «Уют-Н» складають:

- організацій – 295,94 кв. м.;

- житла – 117103,3 кв. м.

Відповідно до п. 10.1 цей договір ступає в силу з 01.09.2005 р. та діє до 01.09.2010 р.

П. 3.2.3 Договору встановлений обов’язок Споживача письмово повідомляти Постачальника про всі об’єкти теплоспоживання, підключені до теплових мереж Споживача: адреса будинку, найменування орендарів, максимальні проектні теплові навантаження, обсяги та площі будівель, зайнята орендарями площа, рік будівництва, поверховість тощо, підтверджені довідками БТІ та копіями проектів будівель.

З наявного в матеріалах справи складеного та підписаного обома сторонами акту від 31.05.2007 р. вбачається, що службові опалювані за договором площі приміщень збільшилися на 383 кв. м.

Крім того, за результатом відключення певних мешканців квартир від централізованого опалення, площа опалюваних жилих приміщень зменшилася до 108264,1 кв. м.

Відповідно до ст. 179 Господарського кодексу України майново-господарські зобов’язання, які виникають між суб’єктами господарювання або між суб’єктами господарювання і негосподарюючими суб’єктами — юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов’язаннями. Укладення господарського договору є обов’язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов’язком для суб’єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов’язковості укладення договору для певних категорій суб’єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Порядок зміни та розірвання господарських договорів встановлений статтею 188 Господарського кодексу України.

Так, цією статтею передбачено, що зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

На підставі зазначеного, з метою необхідності внесення змін до договору №1620.4 на відпуск теплової енергії від 27.10.2005 р., позивачем разом із супровідним листом від 09.08.2007 р. був направлений на адресу Комунального підприємства «Уют-Н» Додаток №9, яким було передбачено змінити п. 2.1 Договору та зазначити, що площі опалювальних приміщень КП «Уют-Н» складають:

- організацій – 678,94 кв. м.;

- житла – 108264,1 кв. м.

29.08.2007 р. Євпаторійською філією ОП «Кримтеплокомуненерго» був отриманий зазначений додаток разом із протоколом розбіжностей, з якого вбачається, що відповідач (позивач за зустрічним позовом) виключив з додатку площу опалюваних жилих приміщень.

Не погодившись зі вказаним протоколом розбіжностей, Євпаторійська філія ОП «Кримтеплокомуненерго» на підставі ч. 4 ст. 188 Господарського кодексу звернулася до суду з проханням зобов’язати відповідача (позивача за зустрічним позовом) укласти додаток в редакції позивача.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку, що первісний позов Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, заперечуючи проти позову, Комунальне підприємство «Уют-Н» посилається на те, що покладання на нього, як споживача за договором, обов’язку укладати договори на опалення з мешканцями квартир суперечить положенням статті 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», позаяк вказані договори повинні укладатися виконавцем, а не споживачем.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, і не заперечується сторонами по суті, КП «Уют-Н» є балансоутримувачем жилих будинків, опалення яких передбачено умовами договору №1620.4 на відпуск теплової енергії від 27.10.2005 р.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Статтею 29 цього Закону передбачено, що договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою. У разі якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем. Процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

Отже, обов’язок укладання договорів з власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем чинним законодавством покладений саме на Комунальне підприємство «Уют-Н» як балансоутримувача жилих будинків.

Крім того, згідно зі статтею 1 Закону України «Про теплопостачання» балансоутримувач (будинку, групи будинків, житлового комплексу) - власник відповідного майна або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно і уклала договір купівлі-продажу теплової енергії з теплогенеруючою або теплопостачальною організацією, а також договори на надання житлово-комунальних послуг з кінцевими споживачами.

Більш того, в п. 2.7 договору №1620.4 від 27.10.2005 р. сторони передбачили, що Споживач укладає договори з орендодавцями, квартирозйомниками, власниками квартир та вбудованих приміщень (абонентами) про надання послуг з теплопостачання відповідно до Правил, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 р. №630, та Правил користування тепловою енергією.

Статтею 6 Цивільного кодексу України передбачений принцип свободи договору, який полягає в тому, що сторони в договорі можуть відступити від положень актів законодавства та врегулювати свої відносини на власний розсуд.

Відповідно до статей 627, 629 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладанні, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Договір є обов’язковим до виконання сторонами.

Господарським кодексом України визначено, що відносини у всіх сферах господарської діяльності здійснюється на основі договорів.

Відповідно до частини 2 статті 67, частини 4 статті 179 Господарського кодексу України сторони вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України. При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству.

Суд звертає увагу на те, що договір №1620.4 від 27.10.2005 р. є дійсним, оскільки його недійсність у судовому порядку встановлена не була. Іншого суд доведено не було, у той час як відповідно до приписів статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести суду ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, способом, передбаченим чинним законодавством для доведення фактів такого роду. Таким чином, не є переконливими посилання Комунального підприємства «Уют-Н» на те, що договори про поставку теплової енергії з кінцевим споживачами повинні укладатися Орендним підприємством «Кримтеплокомуненерго».

Крім того, приймаючи рішення про задоволення первісного позову, суд виходить з наступного.

Пункт 4.1 Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді, затвердженого Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 25 квітня 2005 р. N 60 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 травня 2005 р. № 541/10821, визначає, що виконавцем послуг з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води, централізованого водовідведення може бути виробник зазначених послуг, виконавець послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків чи інший суб'єкт господарювання, з яким дійшли домовленості про надання таких послуг та який відповідає вимогам пункту 1.3 Порядку.

Статтею 1 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що виробник - це суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги.

З огляду на те, що предметом діяльності ОП „Кримтеплокомуненерго" та його філій, відповідно до довідки статистики, є виробництво та розподілення тепла, монтаж систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, виробництво нагрівальних котлів, технічний контроль та аналіз, суд доходить висновку, що позивач та його філії є виробниками житлово-комунальних послуг з централізованого опалення.

З п. 4.1 Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді випливає, що виконавцем послуг, зокрема, з централізованого опалення, може бути виробник зазначених послуг, виконавець послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків чи інший суб'єкт господарювання, з яким дійшли домовленості про надання таких послуг та який відповідає вимогам пункту 1.3 Порядку.

В свою чергу, згідно з п. 1.3 даного Порядку виконавцем житлово-комунальних послуг, визначених у пункті 1.1 Порядку (в тому числі послуг з централізованого опалення), може бути суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання відповідних житлово-комунальних послуг та який може забезпечити виконання обов'язків, визначених у частині другій статті 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Отже, виходячи з вищевказаних положень законодавства, виконавцем послуг може бути визнано особу за наявності сукупності наступних ознак: особа повинна бути суб'єктом господарювання; предметом її діяльності є надання відповідних житлово-комунальних послуг; ця особа може забезпечити виконання обов'язків, визначених у частині другій статті 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"; з нею досягнута домовленість про надання таких послуг.

Слід зазначити, що ст. 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", яка визначає обов'язки виконавця послуг, до обов'язків „Виконавця" відносить, в тому числі, здійснення контролю за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень; підготовку та укладення із споживачем договору на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором; проведення підготовку жилого будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; розгляд претензій та скарг споживачів, утримання в належному технічному стані та здійснення технічного обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, вжиття заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством та ін.

В той же час, п. п. 31, 32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 р., які регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі послуги), визначають, що саме виконавець має право доступу, у тому числі несанкціонованого, в приміщення споживача для ліквідації аварій відповідно до встановленого законом порядку та інші права відповідно до законодавства, а також зобов'язаний контролювати установлені міжповерхові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), проводити два рази на рік перевірку стану внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку із складенням відповідного акта, а також виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства.

Такі функції по обслуговуванню внутрішньобудинкової та квартирної системи ОП „Кримтеплокомуненерго" не здійснює, оскільки законодавством ці обов'язки покладені на балансоутримувачів будинків і споруд.

Так, як вже було зазначено раніше, відповідно до ст. 1 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - це власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Крім того, відповідно до вищезазначених Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, централізоване опалення - це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.

Таким чином, ОП „Кримтеплокомуненерго", володіючи на умовах договору оренди магістральними тепловими мережами і джерелами теплопостачання (котельні, теплові пункти), є тільки виробником теплової енергії, тобто, виробляє (створює) житлово-комунальні послуги (ст. 1 Закону України „Про житлово-комунальні послуги"), а не надає ці послуги кінцевому споживачу - населенню. Кінцевому споживачу ці послуги надає той суб'єкт, у власності (на балансі) якого знаходяться внутрішньобудинкові мережі.

Крім того, згідно зі ст. 1 Закону України „Про теплопостачання" теплова енергія - це товарна продукція, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу.

У зв'язку з викладеним, її споживання можливо тільки на підставі договору. У всіх договорах на відпуск теплової енергії вказана межа балансової приналежності (відповідальності), що визначено Типовою формою вказаного договору. Тобто, ОП „Кримтеплокомуненерго" подає теплову енергію до балансової межі житлових будинків, по теплотрасах, що знаходяться на балансі орендного підприємства. Безпосередньо квартиронаймачам і власникам квартир теплова енергія подається по внутрішньобудинкових мережах, які знаходяться на балансі власника будинку або балансоутримувача.

ОП „Кримтеплокомуненерго" не має договорів постачання теплової енергії, укладених безпосередньо з мешканцями житлових будинків, а здійснює постачання теплової енергії у житлові будинки на підставі договорів, укладених з житлово-експлуатаційними організаціями. Іншого, всупереч вимогам статей 33, 34 ГПК України, суду доведено не було.

З огляду на це, спільним Листом Міністерства палива та енергетики Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства за № 01/32-98/6/15-86 від 04.02.2003р., теплопостачальним організаціям рекомендовано на період внесення змін і доповнень до нормативних документів дотримуватись вимог укладених договорів на постачання теплової енергії.

Відповідач (позивач за зустрічним позовом) не представив суду жодного доказу того, що між сторонами по справі на договірних засадах була досягнута домовленість про те, що позивач (відповідач за зустрічним позовом) буде виконувати обов'язки виконавця послуг з централізованого опалення в смт. Новоозерне.

Наведені вище обставини одночасно спростовують правомірність зустрічних позовних вимог Комунального підприємства «Уют-Н».

Крім того, суд також вважає за необхідне зазначити, що позивачем за зустрічним позовом не був дотриманий встановлений статтею 188 Господарського кодексу України порядок внесення змін до господарських договорів, який передбачає, що до моменту звернення до суду зацікавленої сторони з позовом про врегулювання розбіжностей, повинно передувати направлення контрагенту відповідної письмової пропозиції та отримання письмової відмови/протоколу розбіжностей або неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу. У той же час, Комунальне підприємство «Уют-Н» не надало суду доказів направлення до часу подачі позову на адресу Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» відповідної пропозиції з проханням внести відповідні зміни до договору №1620.4 від 27.10.2005 р.. Так, наявний в матеріалах справи лист Комунального підприємства «Уют-Н» №573 від 23.05.2007 р. (а. с. 94) містить пропозицію щодо визнання спірних пунктів договору недійсними, а не внесення до них змін. Таким чином, приймаючи до уваги те, що згідно зі статтею 1 Господарського процесуального кодексу України факт порушення права або охоронюваного законом інтересу повинен існувати до моменту звернення до суду, правові підстави для задоволення зустрічних позовних вимог Комунального підприємства «Уют-Н» відсутні.

Судові витрати у вигляді сплаченого Євпаторійською філією Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на КП «Уют-Н» відповідно до положень статті 49 господарського процесуального кодексу України.

Згідно зі ст. 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Первісний позов задовольнити.

2. Зобов’язати Комунальне підприємство «Уют-Н» (97491, м. Євпаторія, с. Новоозерне, вул. Героїв Десантників, 9-А, ідентифікаційний код 30027660) укласти з Орендним підприємством «Кримтеплокомуненерго» (м. Сімферополь, вул. Гайдара, 3а, ідентифікаційний код 03358593) в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (м. Євпаторія, вул. Лінейна, 10, ідентифікаційний код 26178681) Додаток №9 від 01.06.2007 р. до договору №16204 від 27.10.2005 р. на відпуск теплової енергії, в редакції Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго».

3. У разі неукладення Комунальним підприємством «Уют-Н» (97491, м. Євпаторія, с. Новоозерне, вул. Героїв Десантників, 9-А, ідентифікаційний код 30027660) з Орендним підприємством «Кримтеплокомуненерго» (м. Сімферополь, вул. Гайдара, 3а, ідентифікаційний код 03358593) в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (м. Євпаторія, вул. Лінейна, 10, ідентифікаційний код 26178681) Додатку №9 від 01.06.2007 р. до договору №16204 від 27.10.2005 р. на відпуск теплової енергії, в десятиденний строк з дня набрання чинності рішенням суду, Додаток вважати укладеним в редакції Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго», наданій суду.

4. Стягнути з Комунального підприємства «Уют-Н» (97491, м. Євпаторія, с. Новоозерне, вул. Героїв Десантників, 9-А, ідентифікаційний код 30027660) на користь Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (м. Сімферополь, вул. Гайдара, 3а, ідентифікаційний код 03358593) в особі Євпаторійської філії Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» (м. Євпаторія, вул. Лінейна, 10, ідентифікаційний код 26178681) державне мито у розмірі 85,00 грн. та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5. В зустрічному позові відмовити.

6. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Дворний І.І.