ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
09 березня 2011 року № 2а-1208/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О. при розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Заступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»,
до
Комунального підприємства «Київпастранс»
про
стягнення штрафу у розмірі 5 100,00 грн.
представники:
без виклику сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» подав до суду адміністративний позов до Комунального підприємства «Київпастранс»про стягнення штрафу в розмірі 5 100,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.01.2011 р. відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
Позовні вимоги, мотивовані тим, що Відповідачем не виконані вимоги приписів від 14.04.2010 № 08/10-11-1076, від 14.04.2010 № 08/10-12-1033, від 14.04.2010 № 08/10-12-1005, від 18.03.2010 № 08/10-12-976, від 15.03.2010 8/10-12-971 про усунення порушень нормативно-правових актів з господарстві не виконані, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 16.08.2010 № 08/10-11-288 А/П. У зв’язку з чим, відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», ст. ст. 24, 31 Закону України «Про теплопостачання»та п. п. 2, 7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312, за ухилення від виконання приписів Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві постановою від 23.09.2010 року №273 наклала на відповідача штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100,00 грн., та який сплачується до Державного бюджету України (далі –постанова № 273).
На дату подання позовної заяви кошти (штраф) до Державного бюджету за виявлені порушення Відповідачем не сплачено, відповідно наявними є підстави для їх стягнення в судовому порядку.
Відповідач на виконання вимог ухвали суду про відкриття провадження заперечень проти позову не надав, або заяви про визнання позову. Ухвала про відкриття провадження у справі направлялась Відповідачу згідно Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Розглянувши подані документи і матеріали, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, –
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, яка наявна в матеріалах справи, Комунальне підприємство «Київпастранс»(ідентифікаційний код 00100227) є юридичною особою, зареєстрованою Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 10.08.1998 р.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006р. «Про Державний енергетичний нагляд») в ході проведеного обстеження енергогосподарства Відповідача встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правил користування електричною енергією, Правил улаштування електроустановок, Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, що є порушенням ст. ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику», що підтверджується актами від 14.04.2010 № 08/10-11-2106, від 18.03.2010 № 08/10-12-1600, від 15.03.2010 № 08/10-12-1587. Складені акти здано до канцелярії Комунального підприємства «Київпастранс», про що свідчать відповідні штампи на актах.
Згідно виявлених порушень Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у м. Києві винесено приписи від 14.04.2010 № 08/10-11-1076, від 14.04.2010 № 08/10-12-1033, від 14.04.2010 № 08/10-12-1005, від 18.03.2010 № 08/10-12-976, від 15.03.2010 8/10-12-971 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві. Приписи здано до канцелярії Комунального підприємства «Київпастранс», про що свідчать відповідні штампи на них.
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996р. № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006р. № 131) «Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії»законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності (п. 15 Положення).
Згідно п. 14 зазначеного Положення приписи, постанови або подання посадових осіб Держенергонагляду можуть бути оскаржені до Держенергонагляду або в судовому порядку.
Доказів оскарження Відповідачем винесених щодо нього приписів від 14.04.2010 № 08/10-11-1076, від 14.04.2010 № 08/10-12-1033, від 14.04.2010 № 08/10-12-1005, від 18.03.2010 № 08/10-12-976, від 15.03.2010 8/10-12-971 у встановленому порядку або ж до суду матеріали справи не містять.
В акті, який складений 16.08.2010р., за наслідками перевірки дотримання законодавства про електроенергетику, теплоенергетику, встановлено невиконання вимог приписів про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві, що є порушенням вимог ст. ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику». Акт перевірки складено в присутності директора Подільського трамвайного ремонтно-експлуатаційного депо та начальника Служби утримання об’єктів соціального призначення, про що свідчать їхні підписи в акті.
Відповідно до ч. 2 п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. № 1312 за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб’єктів господарської діяльності накладаються штрафи.
Згідно п. 7-8 вказаного Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
У відповідності до наведених положень Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у м. Києві постановою від 23.09.2010р. № 273 за невиконання приписів від 14.04.2010 № 08/10-11-1076, від 14.04.2010 № 08/10-12-1033, від 14.04.2010 № 08/10-12-1005, від 18.03.2010 № 08/10-12-976, від 15.03.2010 8/10-12-971 на Комунальне підприємство «Київпастранс»накладено штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100,00 грн.
Згідно п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. Рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку (п. 11 Положення).
Постанову № 273 отримано уповноваженою особою Відповідача 27.09.2010р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Докази оскарження постанови № 273 в матеріалах справи відсутні.
За таких обставин, штраф накладений на відповідача постановою № 273 має бути стягнутий в доход Державного бюджету.
Згідно ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина та держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь якій стадії адміністративного процесу.
Несплата штрафних санкцій Відповідачем призводить до ненадходження цих коштів до Державного бюджету України, чим порушуються економічні інтереси держави.
Необхідність захисту інтересів держави, в тому числі, шляхом представництва її інтересів в суді покладено на органи прокуратури України статтею 121 Конституції України.
Ст. 121 Конституції України та ст. ст.35, 36-1 Закону України «Про прокуратуру», захист і представництво інтересів держави покладено на органи прокуратури. Згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних або інших інтересів держави внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Оцінивши наявні у справі докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про обґрунтованість та правомірність заявленої до стягнення суми боргу.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Оскільки позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Київпастранс»(ідентифікаційний код 00100227) в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок №31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач - УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф в розмірі 5 100,00 грн. (п’ять тисяч сто гривень 00 коп.).
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.О. Маруліна