Постанова № 14105607, 17.02.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2011
Номер справи
2а/0570/327/2011
Номер документу
14105607
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/327/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ушенка С. В.

при секретаріКутафіній К.Ю.

за участю

прокурора Вартанової О.М.,

представника позивача Кравченка В.Г. (за довіреністю),

представника відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Центрально Міського району м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Зеніт» Горлівської міської ради про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1020,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Центрально Міського району м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства «Зеніт» Горлівської міської ради про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1020,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Актом перевірки № 02/19/0297 від 02.09.2010р. державний інспектор держенергонагляду встановив факт невиконання відповідачем припису № 02/19/0141 від 28.04.2010р. 16.09.2010 року прийнято постанову № Д-259 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 1020,00 грн. у звязку з невиконанням припису інспекції. До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено. Просить стягнути з відповідача зазначену суму штрафу в розмірі 1020,00 грн.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду пояснення аналогічні викладеним в позові, та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог і просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду пояснення, аналогічні викладеним в позові, та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог і просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача не надав. Письмових заперечень суду не надано.

За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, оскільки ні прокурор, ні представник позивача проти цього не заперечували.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши в судовому засіданні обставини справи і перевіривши їх наявними в ній доказами, суд встановив наступне.

Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладений обовязок представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до вимог ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» зареєстроване 10.08.1998 року Шевченківською районною у м. Києві Державною адміністрацією, з 20.03.2007 року включене до ЄДРПОУ.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії затвердженим постановою Кабінету Міністрів України за № 929 від 07.08.1996 року (далі Положення), та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго» та його структурних підрозділів.

Головною метою діяльності ДП НЕК «Укренерго» є забезпечення цілісності обєднаної енергетичної системи України, задоволення держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій для країни, а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Положення.

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на субєктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок та теплових мереж.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику», до принципів державної політики в електроенергетиці належать створення умов безпечної експлуатації обєктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів та ін.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право:

-безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та субєктів електроенергетики;

-отримувати від споживачів та субєктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів;

-давати споживачам та субєктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;

-давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;

-надсилати власникам обєктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів;

-вимагати від споживачів та субєктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії;

-надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоровю населення;

-застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідач, Комунальне підприємство «Зеніт» Горлівської міської ради, зареєстроване виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області від 05.10.2006 р., є юридичною особою та включено до ЄДРПОУ.

28.04.2010 року директору Комунальне підприємство «Зеніт» Горлівської міської ради видано припис №02/19-0141, яким останнього зобовязано виконати заходи з усунення порушень; строк виконання 06.08.2010 року.

02.09.2010 року державним інспектором з енергетичного нагляду Горлівського відділення інспекції держенергонагляду у Донецькій області Нікішиним Є.В. проведено перевірку виконання відповідачем вимог припису № 02/19-0141 від 28.04.2010 р.

Актом перевірки № 02/19-0297 від 02.09.2010 р. державний інспектор держенергонагляду Нікішин Є.В. встановив факт невиконання КП «Зеніт» Горлівської міської ради 56 пунктів виданого припису № 02/19-0141 від 28.04.2010 р., строк виконання яких скінчився.

На підставі акту перевірки № 02/19-0297 від 02.09.2010 року старший державний інспектор з енергетичного нагляду начальник Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області Клепач С.Г., за невиконання припису Держенергонагляду №02/19-0141 від 28.04.2010 р. постановою № Д-259 від 16.09.2010 року наклав штраф на КП «Зеніт» Горлівської міської ради у сумі 1020,00 грн. Постанову про накладення штрафу надіслано відповідачеві листом №15-33/2310 від 16.09.2010 р., яка отримана 21.09.2010 р.

Відповідальність визначена ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положенням про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312.

Згідно пункту 5 цього Положення, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на субєктів господарської діяльності за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення, штрафи у розмірі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки та оформлюється постановою.

Субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачений.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач правомірно застосував до відповідача санкції у розмірі 1020,00 грн., а тому відсутні будь які підстави у відмові в задоволені позовних вимог.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 9, 8-11, 14, 17, 18, 69-71, 86, 94, 122, 158163, 185-186, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Центрально Міського району м. Горлівки в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Зеніт» Горлівської міської ради про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1020,00 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Комунального підприємства «Зеніт» Горлівської міської ради (ідентифікаційний код 34657506; 84603, м. Горлівка, вул. Врубова, 26) на користь державного бюджету України (п/р № 31115106700021, державний бюджет у Центрально-Міському районі м. Горлівки 21081100, банк одержувач ГУ ДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686448) суму штрафу в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп.

Повний текст постанови виготовлено і підписано 22.02.2011 р., її вступну та резолютивну частини проголошено в судовому засіданні 17.02.2011 р. в присутності прокурора і представника позивача та приєднано до матеріалів адміністративної справи.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Ушенко С. В.