Постанова № 14100864, 01.12.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.12.2010
Номер справи
2а-13686/10/2670
Номер документу
14100864
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

01 грудня 2010 року                     № 2а-13686/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. розглянувши матеріали адміністративної справи та додані документи

за позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авгур"

простягнення податкового боргу у розмірі 70 902,26грн.

На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Печерському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авгур» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 70902,26 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Авгур» станом на 03.09.2010 р. має податковий борг перед Державним бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі – 14890,86 грн. та пеня за порушення терміну розрахунків в сфері ЗЕД у розмірі -56011,40 грн.

В судовому засіданні представник ДПІ у Печерському районі міста Києва позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач до суду не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надавав.

Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, відповідно до якого відповідач знаходиться за адресою, на яку судом надсилались ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки –виклики.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Авгур» (далі - відповідач) зареєстровано Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 24.02.1992 року. Ідентифікаційний код відповідача 16400701. Місцезнаходження відповідача: 01021, м. Київ, вул. Грушевського, 28/2.

Відповідач взятий на облік як платник податків в Державній податковій інспекції у Печерському районі м. Києва (далі - позивач) від 24.05.1995 року № 1109.

Як вбачається з матеріалів справи 19.08.2009р. відповідачем самостійно донараховано і не сплачено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств згідно поданої декларації N 348806 від 24.07.2009р. у розмірі - 1480.00грн.; 19.11.2009р. відповідачем самостійно донараховано і не сплачено податкове зобов’язання з податку на прибуток приватних підприємств згідно поданої декларації N 536636 від 04.11.2009р. у розмірі - 2172.00грн.; 19.02.2010р. відповідачем самостійно донараховано і не сплачено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств згідно поданої декларації N 690884 від 28.01.2010р. у розмірі - 2609.00грн.; 20.05.2010р. відповідачем самостійно донараховано і не сплачено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств згідно поданої декларації N 147658 від 29.04.2010р. у розмірі - 9768.00грн.; 19.08.2010р. відповідачем самостійно зменшено податкове зобов’язання з податку на прибуток у розмірі - 1375.00грн. згідно поданої декларації N 327431 від 03.08.2010р.

У відповідності до п. 16.4.1 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000р., пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

На підставі даної норми відповідачу за період з 21.05.2009р. по 29.07.2009р була нарахована пеня у розмірі - 8.22 грн.

Заборгованість Відповідача станом на 03.09.2010р. сума узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств (з урахуванням пені) становить –14890,86 грн.

Крім того, до Відповідача застосовано штрафні санкції за порушення терміну розрахунків у сфері ЗЕД згідно прийнятого податкового повідомлення-рішення (форма 'С') N 0000352220/0 від 02.02.2009 у розмірі -61402,00грн.

Оскільки станом на 13.03.2009 р. у Відповідача обліковувалась переплата з пені за порушення терміну розрахунків в сфері ЗЕД у розмірі 0,60 грн. сума податкового зобов'язання склала -61401,40грн.

Відповідачем 19.01.2010 р. самостійно було сплачено податкове зобов'язання з пені за порушення терміну розрахунків в сфері ЗЕД у сумі - 5390.00 грн.

У відповідності до картки особових рахунків ТОВ «Авгур», станом на 03.09.2010р. обліковується сума пені за порушення терміну розрахунків в сфері ЗЕД у розмірі - 56011.40 грн.

Відомості про оскарження вищезазначених рішень в судовому або адміністративному порядку відсутні.

Відповідно до підпункту 4.1.1 пункту 4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Державною податковою інспекцією направлялись відповідачу податкові вимоги №1/1656 від 16.02.2009 р., №2/5193 від 04.06.2009 р., вимоги було вручено 30.04.2009 р. та 30.04.2009 р. про що міститься відмітка в матеріалах справи. Однак після проведених позивачем заходів податковий борг залишився несплаченим.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки то відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 зазначеного Закону податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.4 названого пункту передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.

Враховуючи всі заходи податкового органу з належного повідомлення відповідача про наявність податкового боргу, заборгованість відповідача є узгодженою.

Відповідно до статті3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

У підпункті 2.3.1. пункту 2.3 статті 2 цього Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів сплати зазначеної суми станом на день розгляду спору суду не надано.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авгур» (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 28/2 ідент. код 16400701) на користь Державного бюджету України з податку на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських об'єднань (з урахуванням пені) –14890,86 грн. (чотирнадцять тисяч вісімсот дев’яносто гривень 86 коп.) шляхом перерахування на бюджетний рахунок одержувача № 31110009700007 в ВДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922 в УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11021000.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авгур» (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 28/2 ідент. код 16400701) на користь Державного бюджету України з пені за порушення терміну розрахунків в сфері ЗЕД –56011,40 грн. (п’ятдесят шість тисяч одинадцять гривень 40 коп.) шляхом перерахування на бюджетний рахунок одержувача № 31111105700007 в ВДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922 в УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21081000.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                                 А.Б. Федорчук