Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2011 року Справа № 2а-5160/10/2370
14 год. 55 хв.м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гараня С.М.,
при секретарі - Лисенко С.С.,
за участю:
представника позивача державної податкової інспекції у місті Черкаси Павленко М.В. за довіреністю,
представника відповідача приватного сервісного підприємства «Ньютон»Татаринова О.С. за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до приватного сервісного підприємства «Ньютон» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у місті Черкаси заявлений адміністративний позов до приватного сервісного підприємства «Ньютон»про стягнення штрафних санкцій в сумі 101 409 грн. 58 коп.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що 13.07.2010 р. державними податковими ревізорами-інспекторами була проведена перевірка відповідача на предмет дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства. На підставі результатів перевірки був складений акт про порушення вимог податкового законодавства, а до відповідача застосовані фінансові санкції в розмірі 101409 грн. 58 коп., які ним не були сплачені, що послужило підставою звернення до суду для стягнення боргу в примусовому порядку.
Представник відповідача в судовому засіданні посилався на те, що перевірка підприємницької діяльності відповідача проведена з порушенням чинного законодавства, а санкції нараховані безпідставно. Обґрунтовував це тим, що розрахунок проводився через належний реєстратор розрахункових операцій, зазначений у додатку до ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, оскільки підлягав ідентифікації за всіма іншими реквізитами не враховуючи заводського номера.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 12.11.2010 р. провадження в адміністративній справі 2а-5160/10/2370 було зупинено у звязку з оскарженням приватним сервісним підприємством «Ньютон»до Київського апеляційного адміністративного суду рішення державної податкової інспекції м. Черкаси про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 62 від 22.07.2010 р. по справі № 2а-4414/10/2370 до вирішення питання про набрання чинності постанови по даній справі від 03.11.2010 р., якою повністю відмовлено в задоволенні позову про скасування оскаржуваного рішення.
За наслідками розгляду справи в апеляційному порядку Київським апеляційним адміністративним судом була винесена ухвала від 14.12.2010 р. про відмову в задоволенні апеляційної скарги апелянта та залишення постанови Черкаського окружного адміністративного суду по адміністративній справі № 2а-4414/10/2370 без змін.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 02.02.2011 р. провадження по адміністративній справі № 2а-5160/10/2370 було поновлено.
Заслухавши доводи та пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні в ній письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Приватне сервісне підприємство «Ньютон»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Черкаської міської ради 14.06.1996 р., ідентифікаційний код 24354040.
13 липня 2010 року ревізорами-інспекторами державної податкової інспекції у місті Черкаси була проведена перевірка на предмет дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2009 р. по 31.03.2010 р.
За результатами перевірки був складений акт № 1553/23-2/24354040, в якому встановлено порушення вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних та тютюнових виробів», а саме здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат DATECS FP 3530 Т, заводський номер 06018801, фіскальний номер 2301010793, версія програмного забезпечення 1.10 UA, дата виготовлення 18.04.2008 р. не зазначений у ліцензії.
Згідно додатку до ліцензії №102304-64-1438 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями терміном дії з 24.03.2010 р. по 23.03.2011 р. зазначений реєстратор розрахункових операцій марки DATECS FP 3530 Т, заводський номер 06018802, фіскальний номер 2301010793.
Згідно контрольних стрічок з № 0009441 від 24.03.2010 р. по № 0010571 від 31.03.2010 р. вартість реалізованих алкогольних напоїв через такий РРО становить 50704 грн. 79 коп.
За вище вказані порушення державною податковою інспекцією у місті Черкаси рішенням № 62 від 22.07.2010 р. до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 101409 грн. 58 коп.
Порядок та механізм видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами визначається Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»зі змінами та доповненнями (далі Закон № 481/95-ВР).
Згідно частини 11 статті 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.
Частиною 19 статті 15 Закону № 481 передбачено, що ліцензія видається за заявою суб'єкта підприємницької діяльності, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа, довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
Крім цього, частиною 23 статті 15 Закону № 481 визначено, що до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями передбачений додаток, у якому зазначається адреса місця торгівлі і вказується перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, що знаходяться у місці торгівлі.
Отже, кожний суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями, повинен у визначеному порядку та на підставі необхідних документів отримати додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, в якому зазначаються всі діючі електронні контрольно-касові апарати, через які здійснюється реалізація алкогольної продукції.
За таке порушення, як реалізація алкогольних напоїв через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у додатку до ліцензії, суб'єкт підприємницької діяльності несе відповідальність згідно частини 2 статті 17 Закону № 481, якою передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу за вказане порушення в розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
Згідно наданої до матеріалів справи копії заяви ПСП «Ньютон»про внесення до виданих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями переліку реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій) (вхідний номер № 4556/10-2 від 13.03.2010 р.) відповідач звернувся до органів державної податкової служби з проханням внести у додаток до ліцензії інформацію про електронний контрольно-касовий апарат марки DATECS FP 3530 Т, заводський номер DO 06018802, реєстраційне посвідчення № 2301010793 від 15.05.2008 р., на підставі якої і була видана довідка ДПІ у м. Черкаси про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій) та зазначено невірний заводський номер 06018802, замість DO 06018801.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем самостійно зазначено невірний заводський номер електронного контрольно-касового апарату в заяві, на підставі якої державними податковими органами були видані відповідні документи, а тому і відповідальність за виявлене порушення лежить саме на відповідачеві.
Вказані обставини підтверджені також показами головного податкового ревізора-інспектора ОСОБА_1., допитаного в судовому засіданні в якості свідка.
З огляду на вимоги пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що посадові особи податкової інспекції діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому позов державної податкової інспекції у місті Черкаси до приватного сервісного підприємства «Ньютон»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій підлягає до задоволення.
Виходячи з вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги державної податкової інспекції у місті Черкаси до приватного сервісного підприємства «Ньютон»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити повністю.
Стягнути з приватного сервісного підприємства «Ньютон»на користь бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси штрафні (фінансові) санкції в сумі 101409 (сто одну тисячу чотириста девять) грн. 58 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений 09 березня 2011 року.
Суддя С.М. Гарань