Постанова № 14100042, 16.02.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2011
Номер справи
2а-500/11/1270
Номер документу
14100042
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.2.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 лютого 2011 року Справа № 2а-500/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді - Петросян К.Є.

за участю секретаря - Гришиної О.Ю.

в присутності сторін:

від позивача - Самаріної І.О. (довіреність №13/1424 від 02.11.2010)

від відповідача Кудима В.О. (довіреність №46/10-025 від 02.11.2010)

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» в особі структурного підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» до Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

11 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» в особі структурного підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» до Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції, в обґрунтування якого позивач зазначив наступне.

21.12.2010 позивачем були отримані податкові повідомлення-рішення №0003701640/0 від 21.12.2010 на суму 77357,86 грн., №0003721640/0 від 21.12.2010 на суму 60403,95 грн., №0003711640/0 від 21.12.2010 на суму 40922,31 грн., №0002001540/0 від 21.12.2010 на суму 70673,98 грн., №0001991540/0 від 21.12.2010 на суму 13658,97 грн., №0002021540/0 від 21.12.2010 на суму 360344,46 грн.

Зазначені податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі актів перевірки №2139/1640/00181705 від 20.12.2010, №2137/1640/00181705 від 20.12.2010, №2138/1640/00181705 від 20.12.2010, №2140/1540/00181705 від 20.12.2010 за порушення граничних термінів сплати податку на додану вартість у відповідності до п.17.1.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-III.

Заявою від 07.02.2011 позивач збільшив позовні вимоги та просив суд визнати дії Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції щодо зміни цільового призначення коштів зі сплати податкових зобовязань, перерахованих підприємством до бюджету неправомірними та визнати протиправними і скасувати податкові повідомлення-рішення №0003701640/0 від 21.12.2010 на суму 77357,86 грн., №0003721640/0 від 21.12.2010 на суму 60403,95 грн., №0003711640/0 від 21.12.2010 на суму 40922,31 грн., №0002001540/0 від 21.12.2010 на суму 70673,98 грн., №0001991540/0 від 21.12.2010 на суму 13658,97 грн., №0002021540/0 від 21.12.2010 на суму 360344,46 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, надав суду письмові заперечення, відповідно до яких зазначив наступне.

Головним держаним податковим інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Краснодонської ОДПІ Желєзняк І.В. проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість до бюджету, визначеного платником в наступних деклараціях: за березень 2008 року (термін сплати 30.04.08), за жовтень 2008 року (термін сплати 01.12.08), за листопад 2008 року (термін сплати 30.12.2008), за вересень 2008 року (термін сплати 30.10.2008), за січень 2009 року (термін сплати 02.03.2009), за лютий 2009 року (термін сплати 30.03.2009), за березень 2009 року (термін сплати 30.04.2009), декларація за квітень 2009 року (термін сплати 01.06.2009), а також податку на додану вартість, нарахованого згідно із повідомленням-рішення № 0001052340/0 від 31.12.08.

За результатами перевірки на підставі актів невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету від 20.12.2010 №2139/1640/00181705, №2137/1640/00181705, №2138/1640/00181705 відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.12.2010 №0003721640/0 на суму 60403,95 грн.; №0003711640/0 40922,31 грн.; №0003701640/0 на суму 77357,86 грн.

У звязку із черговістю погашення податкової заборгованості, штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку на додану вартість, задекларованого у податкових деклараціях та нарахованого згідно повідомленню-рішенню, нараховані із врахуванням вимог п.7.7 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», відповідно до якого податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобовязань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обовязковими платежами)- у рівних пропорціях.

Враховуючи норми п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, за порушення граничних термінів сплати узгоджених податкових зобовязань до ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка» повинні бути застосовані штрафні санкції у загальному розмірі 178684,12 грн.

Тому відповідач вважає, що штрафні санкції у розмірі 10% у сумі 60403,95 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 21.12.10 №0003721640/0, штрафні санкції у розмірі 20% у сумі 40922,31 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 21.12.10р. №00037116400/0, штрафні санкції у розмірі 50% у сумі 77357,86 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 21.12.10 №0003701640/0, застосовані правомірно.

Крім того, головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб Краснодонської ОДПІ Цвігун О.П. проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань з податку на прибуток до бюджету, визначеного платником в наступних деклараціях: за 1 півріччя 2008 року (термін сплати 19.08.08), за 9 місяців 2008 року (термін сплати 19.11.08), за 11місяців 2008 року (термін сплати 30.12.2008), за 2008 рік (термін сплати 19.02.09), за 1квартал 2009 року (термін сплати 20.05.09), за 1півріччя 2009 року (термін сплати 19.08.09), за 9 місяців 2009 року (термін сплати 19.11.2009), за 2009 рік (термін сплати 19.02.10), уточнюючий документ від 01.12.08 року (термін сплати 01.12.08), повідомлення-рішення форми „Р” від 31.12.08 (термін сплати 12.01.09).

За результатами перевірки на підставі акту невиїзної документальної перевірки від 20.12.2010 №2140/1540/00181705 відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.12.2010 №0001991540/0 на суму 30658,97 грн., №0002001540/0 на суму 70673,98 грн., №0002021540/0 на суму 306343,46 грн.

Вказані штрафні санкції були застосовані на підставі розрахунку, який формується в автоматичному режимі в картці особового рахунку платника. Однак, при автоматичному розрахунку штрафних санкцій було порушено черговість погашення податкової заборгованості.

У звязку з порушенням черговості погашення податкової заборгованості, штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку на прибуток, задекларованого у вказаних вище податкових деклараціях з податку на прибуток, перераховані в ручному режимі із врахування вимог п.7.7 ст.7 Закону №2181.

За результатами проведеного перерахунку встановлено, що погашення податкових зобовязань відбувалось шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок та проведенням в картці особового рахунку платника, із затримкою граничних термінів сплати.

Всього погашено заборгованість по зазначених податкових зобовязаннях з податку на прибуток у сумі 1102648,52 грн.

Враховуючи норми п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, за порушення граничних термінів сплати узгоджених податкових зобовязань до ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка» повинні бути застосовані штрафні санкції у розмірі у сумі 390677,41 грн.

Враховуюче вищевказане, Краснодонська ОДПІ вважає, що штрафні санкції у розмірі 10% у сумі 390677,41 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 21.12.10 №0001991540/0, штрафні санкції у розмірі 20% у сумі 70673,98 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 21.12.10 №0002001540/0, штрафні санкції у розмірі 50% у сумі 306344,46 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 21.12.10 №0002021540/0, застосовані правомірно.

На підставі вищевказаного, просила суд у задоволені позову відмовити у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобовязані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

У відповідності зі ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень субєктів владних повноважень слід перевіряти чи прийняті такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», на органи державної податкової служби покладено обовязки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.

Згідно із ст.ст. 10, 11 зазначеного Закону, до компетенції державних податкових інспекцій віднесено забезпечення обліку платників податків, контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, функцій щодо перевірки достовірності цих документів стосовно правильності визначення обєктів оподаткування і обчислення податків.

Судом встановлено, що ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка», ідентифікаційний код 00181668, зареєстроване в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 07.02.1992 (а.с.17). ВП , перебуває на податковому обліку в красно донській ОДПІ. ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» є відокремленим підрозділом ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка».

20.12.2010 відповідачем, на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка», результати якої оформлено актами №2139/1640/00181705, №2137/1640/00181705, №2138/1640/00181705 від 20.12.2010 (а.с.7-8, 10-11, 12).

В актах перевірки зазначено, що на порушення п.п.7.7.1 п.7.1 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 та п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платником податку на додану вартість несвоєчасно сплачено податок на додану вартість. На підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181, ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка» нараховано штрафні санкції.

На підставі актів перевірки №2139/1640/00181705, №2137/1640/00181705, №2138/1640/00181705 від 20.12.2010 Краснодонською ОДПІ були прийняті податкові повідомлення-рішення від 21.12.2010 №0003701640/0 про застосування до ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка» штрафних санкцій у сумі 77357,86 грн. за затримку строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість (а.с.9); 0003721640/0 про застосування штрафних санкцій у сумі 60403,95 грн. (а.с.11); №0003711640/0 про застосування штрафних фінансових санкцій в сумі 40922,31 грн. (а.с.13).

Під час розгляду справи представником позивача надано суду копії платіжних документів на підтвердження сплати податкових зобов'язань з ПДВ, зазначених в акті перевірки №2137/1640/00181705 від 20.12.2010:

- податкове повідомлення-рішення №0001052340 від 31.12.2008 платіжне доручення №129 від 22.01.2009 на суму 1256,00 грн. (а.с.36),

-декларація №10246 від 17.04.2009 (термін сплати 30.04.2009) платіжне доручення №561 від 13.05.2009 на суму 1998,00 грн. (а.с.37),

-декларація №13794 від 20.05.2009 (термін сплати 01.06.2009) платіжне доручення №787 від 29.05.2009 на суму 361932,00 грн. (а.с. 38).

На підтвердження сплати податкових зобов'язань з ПДВ, зазначених в акті перевірки №2138/1640/00181705 від 20.12.2010:

-декларація №28375 від 20.10.2008 (термін сплати 30.10.2008) платіжне доручення №3883 від 28.11.2008 на суму 86307,00 грн. (а.с.40), №4237 від 29.12.2008 на суму 86307,00 грн. (а.с.41),

-декларація №31258 від 14.11.2008 (термін сплати 01.12.2008) платіжне доручення №3911 від 01.12.2008 на суму 396275,00 грн. (а.с.42), №4170 від 23.12.2008 на суму 5761,00 грн. (а.с.43),

-декларація №4422 від 20.02.2009 (термін сплати 02.03.2009) платіжне доручення №62 від 13.04.2009 на суму 2526,00 грн. (а.с.44),

-декларація №5976 від 18.03.2009 (термін сплати 30.03.2009) платіжне доручення №61 від 13.04.2009 на суму 1156,00 грн. (а.с.45).

На підтвердження сплати податкових зобов'язань з ПДВ, зазначених в акті перевірки №2139/1640/00181705 від 20.12.2010:

-декларація №9834 від 18.04.2008 (термін сплати 30.04.2008) платіжне доручення №1414 від 24.04.2008 на суму 435215,00 грн. (а.с.48),

-декларація №33224 від 17.12.2008 (термін сплати 30.12.2008) платіжне доручення №4286 від 30.12.2008 на суму 89818,00 грн. (а.с.49).

За таких обставин судом встановлено, що позивачем здійснювалася оплата узгоджених сум податкового зобов'язання з ПДВ за деклараціями зазначеними в актах перевірок №2139/1640/00181705, №2137/1640/00181705, №2138/1640/00181705 від 20.12.2010, що підтверджується відповідними платіжними документами. Розрахунок суми штрафних санкцій здійснений податковим органом на підставі даних облікової картки платника податків, відповідно до якої зарахування суми сплачених податків відбувається в календарній послідовності залежно від часу виникнення податкового боргу. При цьому податковим органом не приймається до уваги факт своєчасної сплати платником податку узгоджених податкових зобов'язань у відповідності з призначенням платежу, зазначеним у платіжних дорученнях.

Крім того, 20.12.2010 відповідачем, на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкових зобовязань з податку на прибуток ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка», результати якої оформлено актом №2140/1540-00181705 від 20.12.2010 (а.с.14).

В акті перевірки зазначено, що на порушення п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка» несвоєчасно сплачено податок на прибуток. На підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181, ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка» нараховано штрафні санкції.

На підставі акту перевірки №2140/1540-00181705 від 20.12.2010 Краснодонською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.12.2010 №0001991540/0 про застосування до ВП «Шахтопрохідницьке управління №6» ПАТ «Трест «Луганськшахтопроходка» штрафних санкцій у сумі 13658,97 грн. за затримку строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток (а.с.15).

Під час розгляду справи представником позивача надано суду копії платіжних документів на підтвердження часткової сплати податкових зобов'язань з податку на прибуток, зазначених в акті перевірки №2140/1540-00181705 від 20.12.2010:

-декларація №20007 від 30.07.2008 та уточнюючий розрахунок від 29.08.2008 (термін сплати 19.08.2008, всього до сплати 10485,00 грн.) платіжне доручення №3057 від 29.08.2008 на суму 10485,00 грн. (а.с.30),

-декларація №29836 від 05.11.2008 (термін сплати 19.11.2008, сума до сплати 322382,00 грн.) платіжне доручення №4327 від 30.12.2008 на суму 105000,00 грн. (а.с.32), №4326 від 30.12.2008 на суму 207481,00 грн. (а.с.33),

-декларація №33236 від 17.12.2008 (термін сплати 30.12.2008, сума до сплати 20583,00 грн.) платіжне доручення №4285 від 30.12.2008 на суму 20583,00 грн. (а.с.34),

-декларація №12192 від 05.05.2009 (термін сплати 19.05.2009, сума до сплати 20583,00 грн.) платіжне доручення №634 від 15.05.2009 на суму 1131,00 грн. (а.с.85),

-декларація №22316 від 07.08.2009 (термін сплати 19.08.2009, сума до сплати 188142,00 грн.) платіжне доручення №216 від 19.08.2009 на суму 188142,00 грн. (а.с.86).

З відомостей картки особового рахунку позивача у справі вбачається, що податковим органом суми сплачені за зазначеними платіжними дорученнями розподілялися самостійно на погашення заборгованості та пені в порядку черговості. При цьому будь-яких податкових повідомлень про розподіл сплачених сум, за зазначеними в акті перевірки платіжними дорученнями, як це передбачено діючим законодавством відповідач позивачу не виставляв.

За таких обставин судом встановлено, що позивачем здійснювалася часткова оплата узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на прибуток за деклараціями зазначеними в акті перевірки від 20.12.2010, що підтверджується відповідними платіжними документами. Розрахунок суми штрафних санкцій здійснений податковим органом на підставі даних облікової картки платника податків, відповідно до якої зарахування суми сплачених податків відбувається в календарній послідовності залежно від часу виникнення податкового боргу. При цьому податковим органом не приймається до уваги факт своєчасної сплати платником податку узгоджених податкових зобов'язань у відповідності з призначенням платежу, зазначеним у платіжних дорученнях.

Матеріалами справи підтверджено своєчасна оплата позивачем узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на прибуток за декларацією №20007 від 30.07.2008, №29836 від 05.11.2008, №33236 від 17.12.2008, №12192 від 05.05.2009, №22316 від 07.08.2009.

Отже, відомості відображені в розрахунку розміру штрафних санкцій, наведеному в акті перевірки від 20.12.2010 не відповідають дійсності, а тому і рішення прийняте на підставі цього акту є необгрунтованим та таким, що підлягає скасуванню.

Скасовуючи оскаржуване оскаржуване рішення у повному обсязі, суд враховує ту обставину, що на підставі акту перевірки від 20.12.2010 №2140/1540-00181705 податковим органом було прийняте одне податкове повідомлення-рішення на всю суму штрафних санкцій за порушення строку сплати узгоджених податкових зобов'язань. Таким чином, навіть часткова невідповідність розрахунку суми штрафних санкцій за актом перевірки приводить до невірного визначення загальної суми штрафу, застосованого за податковим повідомленням-рішенням № 0001991540/0 від 21.12.2010.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні", здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі) є завданням органів державної податкової служби, які в межах наданих їм повноважень мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції за порушення податкового законодавства.

Суд в межах своєї компетенції досліджує правомірність та обґрунтованість прийнятого податковим органом рішення, в даному випадку податкового повідомлення-рішення, і не може брати на себе функції покладені законом на інший орган влади.

За таких обставин суд дійшов висновку про обгрунтованість уточнених заявлених позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Квитанцією від 29.12.2010 за №2676 позивачем підтверджено сплату судового збору у розмірі 20,40 грн., яка повинна бути стягнута з Державного бюджету України на користь позивача.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 16.02.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 18.02.2010, про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Уточнені позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» в особі структурного підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» до Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень, задовольнити у повному обсязі.

Визнати дії Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції щодо зміни цільового призначення коштів зі сплати податкових зобовязань, перерахованих Публічним акціонерним товариством «Трест Луганськшахтопроходка» в особі структурного підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» до бюджету, неправомірними.

Визнати протиправними і скасувати податкові повідомлення-рішення Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції №0003701640/0 від 21.12.2010 на суму 77357,86 грн., №0003721640/0 від 21.12.2010 на суму 60403,95 грн., №0003711640/0 від 21.12.2010 на суму 40922,31 грн., №0002001540/0 від 21.12.2010 на суму 70673,98 грн., №0001991540/0 від 21.12.2010 на суму 13658,97 грн., №0002021540/0 від 21.12.2010 на суму 360344,46 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» в особі структурного підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» судові витрати у розмірі 20 (двадцять) гривень 40 копійок.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 18.02.2011 року.

СуддяК.Є. Петросян