Постанова № 14096775, 04.03.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2011
Номер справи
2а-12273/10/1370
Номер документу
14096775
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 березня 2011 р. № 2а-12273/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравчука В.М.,

за участі секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю.,

представника позивача Дорош А.Б.,

розглянувши адміністративну справу за позовом

Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова

до ТзОВ "Корабуд"

пропро стягнення коштів , В С Т А Н О В И В :

ДПІ у Сихівському районі м. Львова звернулось до суду з адміністративним позовом до ТзОВ «Корабуд» про стягнення податкового боргу в сумі 62000,00 грн..

В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що податковим органом встановлено порушення платником податків «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України», у звязку з чим нараховано штрафні санкції в розмірі 62000 грн. ТзОВ «Корабуд» не оскаржило нарахування суми заборгованості та не сплатило у встановлений строк, а тому вимога про стягнення зазначеної суми є безспірною.

Представник позивача просив позов задовольнити повністю.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, заперечень по суті спору та доказів на їх обґрунтування не надав, причини неявки суду не повідомив. Оскільки процесуальні права відповідача на участь у судовому засіданні були забезпечені, суд розцінює його неявку як небажання користуватися процесуальними правами, а тому вважає за можливе розглянути справу за наявними доказами відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України).

Перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідач ТзОВ «Корабуд»зареєстроване як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру та взятий на облік платника податків в ДПІ у Сихівському районі м. Львова.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач ДПІ у Сихівському районі м. Львова було проведено перевірку ТзОВ «Корабуд»з питань дотримання порядку ведення операцій з готівкою за період з 01.04.2008 р. по 30.06.2010 р., в результаті проведення якої встановлено порушення вимог п.2.3 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України» та виявлено перевищення встановлено ліміту каси на суму 31000, 00 грн. Відповідно до ст.. 1 Указу президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»нараховано штрафні санкції в розмірі 62000 грн. (31000,00 х 2).

07.09.2010 р. ДПІ у Сихівському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004103311 на суму 62000 грн.

Таким чином, спір виник щодо сплати ТзОВ «Корабуд»штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до п.2.3 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України»від 15.12.2004, № 637 гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Відповідно до зазначено Положення контроль за встановленням і дотриманням підприємствами встановлених лімітів каси та строків здавання готівкової виручки з каси здійснюють органи державної податкової служби України.

Статтею 1 Указу президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»від 12.06.1995 р. встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Статтею 3 зазначено Указу передбачено, що контроль за додержанням особами, зазначеними у статті 1 цього Указу (крім банків), норм з регулювання обігу готівки в національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, Міністерства внутрішніх справ України та фінансові органи, а банками - Національний банк України.

Аналогічними за змістом правами та функціями державні податкові інспекції наділені згідно з Законом України «Про державну податкову службу в Україні», таким чином ДПІ у Сихівському районі на виконання покладених на неї завдань звернулась до до суду з вимогою про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих відповідно до вказаних вище актів.

Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що нарахована сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 62000 грн. оспорювалася в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, Суд дійшов висновку, що нараховані податкові зобовязання є податковим боргом.

Відповідач не надав Суду доказів на підтвердження факту погашення заборгованості перед бюджетом та не спростував вимог позивача.

У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене, Суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 62000 грн., тому позов підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то такі у справі відсутні, а тому з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Корабуд»(ідентифікаційний код 35854688, місцезнаходження: м. Львів, вул. К.Анатольського, буд. 4, кв. 237) на користь бюджету 62000 (шістдесят дві тисячі) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 07 березня 2011 року.

Суддя Кравчук В.М.