Постанова № 14096575, 01.03.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2011
Номер справи
2а-967/11/1270
Номер документу
14096575
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №14

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 березня 2011 року Справа № 2а-967/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі Головуючого судді Качуріної Л.С..,

При секретарі: Єретиковій К.В.

За участю:

представника позивача : Цілінченко Є.О. (довіреність № 4-П/11 від 04.01.2011 року)

представника відповідача: не зявився,

розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 85 000,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

27 січня 2011 року Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) звернулося до Луганського окружного адміністративного суду про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» (далі - відповідач) суми штрафної санкції у розмірі 85 000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Відкрите акціонерне товариство «Антрацитшахтобуд» порушило вимоги ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.07 за № 97/13364, а саме річну інформацію за І квартал 2010 року в зазначений термін до Луганського теруправління ДКЦПФР надано не було. Такі дії ВАТ «Антрацитшахтобуд» підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.8 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»(зі змінами, внесеними згідно із Законом №801 від 24.12.2008 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів») - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У зв'язку з чим, керуючись ст.ст.9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», 21 вересня 2010 року начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні відповідача була винесена постанова № 399-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85 000,00 грн..

Постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувались. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанов, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суму штрафу в Держбюджет.

У зв'язку з чим позивач просив стягнути з відповідача суму штрафної санкції на суму 85 000,00 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив задовольнити позов та стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» суму штрафної санкції у розмірі 85 000,00 грн. у зв'язку з порушенням ним вимог пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення прокурора-заявника, представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ст. 6 Закону України від ЗО жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»).

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.

Відповідач зареєстрований в якості юридичної особи, яка зобов'язана у відповідності до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за № 97/13364 надавати регулярну квартальну інформацію шляхом її подання до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

В судовому засіданні встановлено, що 31.08.2010 на адресу відповідача Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку направлено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 30 серпня 2010 року у відношенні Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд», в якій пропонувалося керівнику або повноважному представнику з належним чином оформленою довіреністю з'явитися для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень 08.09.2010 року до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (а. с. 10).

08 вересня 2010 року уповноваженою особою Комісії складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 399-ЛУ, в якому зазначенні порушення Відкритим акціонерним товариством «Антрацитшахтобуд» вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за № 97/13364 (а. с. 12).

Представник ВАТ «Антрацитшахтобуд» на підписання акту не з'явився, неявка кваліфікована як відмова від підписання акту (а.с.12).

Вищезазначений акт та постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (а.с.14).

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-ІУ «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року (частина 5 статті 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-ГУ «Про цінні папери та фондовий ринок»).

Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) відповідно до частини 6 статті 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-IV «Про цінні папери та фондовий ринок» встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за № 97/13364, затверджено Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.

Відповідно до пункту 1 глави 1 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.

Пунктом 1 глави 3 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів встановлено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку має здійснюватись шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 11 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Постановою № 399-ЛУ від 21.09.2010 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - на загальну суму 85 000,00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України, за порушення вимог законодавства про цінні папери (а. с. 15).

Постанова № 399-ЛУ від 21.09.2010 направлялася відповідачу, що підтверджується матеріалами справи (а. с.16).

З пояснень позивача убачається, що постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.

Частиною 3 ст.11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 (зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 85 000,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» на р/р 31112106700010 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100 суму штрафної санкції у розмірі 85 000,00 грн.(вісімдесят п'ять тисяч гривень нуль копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 09 березня 2011 року.

СуддяЛ.С. Качуріна