КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
2 березня 2011 року №2-а-9831/10/1070
приміщення суду за адресою:
м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003
час прийняття постанови : 11 год. 15 хв.
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лиска І.Г.
при секретарі - Пономаренко Т.М.
за участю
представник позивача - Кривошеї Л.П.
відповідач - не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення 3400 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, фізичної особи підприємця ОСОБА_3, в якому просить стягнути до Державного бюджету України штраф у розмірі 3400 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 20 липня 2010 року посадовими особами ДПА в Київській області була проведена перевірка відповідача з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в Україні.
Перевіркою виявлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами проводилась без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
За результатами перевірки було складено Акт №289/32-2/НОМЕР_1 від 20 липня 2010 року , який був підписаний продавцем магазину відповідача ОСОБА_4 без зауважень. Керуючись ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки було прийняте рішення від 11 серпня 2010 року №101250-32-206-0281 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 34000 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу та отримане нею 14 серпня 2010 року. Протягом 30 днів після отримання, рішення відповідачем не виконано, тому сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.
У судовому засіданні представник позивача Кривошея О.Г. позовні вимоги підтримала в повному обсязі, підтвердила обставини викладені в позовній заяві, просила позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився , про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзив на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, не зважаючи на те, що судом були дотримані вимоги ст. 35 КАС України, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.
Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у справі доказів .
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
20 липня 2010р. посадовими особами Державної податкової адміністрації у Київській області, відповідно до направлень на перевірку від 20.07.2010 року №254 та була проведена перевірка Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 з питань дотримання вимог законодавства, що регулює готівковий обіг та обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів в Україні. Перевірка проводилась у магазині, що розташований за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. М. Стариця, вул. Леніна, 25 та використовується для здійснення підприємницької діяльності Фізичною особою підприємцем ОСОБА_3
Перевіркою, зокрема, виявлено, факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
За результатами перевірки, в присутності продавця магазину ОСОБА_4 було складено Акт від 20.07.2010 року №289/32-2/НОМЕР_1, який був підписаний ОСОБА_6 без зауважень.
В ході проведення перевірки ОСОБА_4 було надані письмові пояснення від 20.07.2010 року, в яких зазначено, що в магазині, де вона працює реалізувала пачку сигарет «Честер» по ціні 7 грн. 25 коп. та пляшку «Джинтоніка» по ціні 5 грн. 30 коп.
Відповідно ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. зі змінами та доповненнями, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі субєкта підприємницької діяльності терміном на один рік і підлягають обовязковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі субєкта підприємницької діяльності.
Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачено, що у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування штрафів, передбачених частиною другою ст. 17 цього Закону, приймаються органом , який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим , коньячним і плодовим , алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції , визначеної Законами України .
Керуючись ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки позивачем було прийняте рішення від 11 серпня 2010 року №101250-32-206-0281 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 3400грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій було вручено відповідачу особисто 14 серпня 2010 року , що підтверджується її підписом повідомленні про вручення поштового відправлення.
Відповідно до вимог п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках , один з яких залишається в органі , посадова особа якого прийняла це рішення; другий у 3-денний строк після його прийняття надсилається субєкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку ; третій надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації субєкту підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.
Частиною 5 та ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення органів , зазначених у частині 3 цієї статті , сума штрафу стягується на підставі рішення суду; дії органу , які мають право контролю за реалізацією норм цього закону , можуть бути оскарженні в місячний строк у судовому порядку .
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» також передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.
Доказів, на підтвердження того, що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду, або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку, а також інших доказів на спростування доводів позивача, відповідач суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області підлягають задоволенню .
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення 3400 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до Державного бюджету України (р\р 31110106700103, УДК у Київській області, МФО 821018, код ЗКПО 23570059, код платежу 21081100) штраф у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: (підпис) Лиска І.Г.
З оригіналом згідно. Суддя:
Повний текст постанови виготовлено 03.03.2011 р.