Постанова № 14052272, 28.02.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2011
Номер справи
2а-9760/10/1070
Номер документу
14052272
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

28 лютого 2011 р.№2а-9760/10/1070 Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ТОВ «Реєстратор А» простягнення штрафу в сумі 17000грн. ВСТАНОВИВ:Позивач Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача ТОВ «Реєстратор А», в якому просила стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у сумі 17000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачено штрафні санкції, застосовані постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 583-ДМ від 16 вересня 2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, у встановлені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» строки

Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому позивач звернувся до суду.

У судове засідання представник позивача не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, 28 лютого 2010 року представником позивача Мольченко К.Г. надано суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, в якому зазначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку підтримує позовні вимоги та просить розглянути справу у порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзив на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

На підставі ст. 122, ч. 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Розпорядженням про усунення порушень законодавства про цінні папери № 368- ДМ від 7 липня 2010 року встановлено, що ТОВ «Реєстратор А» порушено вимоги законодавства про цінні папери, а саме: глави 3 пункту 11 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку депозитарної діяльності, а саме діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, затверджених рішенням Комісії від 26.05.2006 року №348, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 11.08.2006 року за №973/12847, а також вимоги пунктів 2.3 та 3.2 Положення про складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів та подання відповідних документів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 24.06.2003 року №290, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2003 року за № 655/7976, а саме: не подано щоквартальні адміністративні дані за 1 квартал 2010 року до центрального апарату Комісії.

Актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 196-ДМ від 27 серпня 2010 року встановлено ознаки порушення ТОВ «Реєстратор А» вимог Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", а саме: невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 7 липня 2010 року №368-ДМ, термін виконання якого закінчився 09 серпня 2010 року. Станом на 27.08.2010 року інформація щодо виконання винесеного у відношенні ТОВ «Реєстратор А» розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 07.07.2010 р. №368-ДМ - відсутня.

Постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 583-ДМ від 16 вересня 2010 року за невиконання розпорядження про усунення про порушень законодавства про цінні папери накладено штраф на ТОВ «Реєстратор А» у розмірі 17000,00 грн.

Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» 30.10.1996 N 448/96-ВР визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Частиною першою статті пятої Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Положеннями статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено основні завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема якими є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань: встановлює порядок і реєструє саморегулівні організації, що створюються особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; встановлює вимоги та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства; розробляє і організовує виконання заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства України про цінні папери.

Відповідно до положень статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж та саморегулівних організацій; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; надсилати матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення.; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Статтею 10 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 8 ст. 11 Закону).

Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Статтею 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів: штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Аналізуючи матеріали справи, суд дійшов висновку, що постанова позивача №583-ДМ від 16 вересня 2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою до відповідача застосовано штраф у розмірі 17000,00 грн. прийнята в порядку та спосіб, визначений законодавством України, в тому числі Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», в судовому порядку не оскаржена, є обовязковою для виконання.

Вивчивши матеріали справи, суд встановив, що на день розгляду справи штраф у розмірі 17000,00 гривень відповідачем не сплачено.

Беручи до уваги те, що штраф до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі 17000,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; рішення про його застосування не оскаржив, доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

У відповідності до частини другої статті 19 Конституції України (№ 254 к/96-ВР від 28.06.1996 р.) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ТОВ «Реєстратор А» про стягнення штрафу в сумі 17000грн. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РеєстраторА» (08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Промислова, 9, ідентифікаційний код юридичної особи - 30051033) до Державного бюджету України штраф у сумі 17000 (сімнадцять тисяч) грн.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: (підпис)Лиска І.Г.

З оригіналом згідно. Суддя: