ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______
У Х В А Л А
04.03.11 Справа № 01-10/17-49/2011.
Суддя Фонова О.С., розглянувши матеріали за позовом
Луганської обласної ради, м. Луганськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м. Луганськ
про стягнення 43 727 039 грн. 05 коп.
в с т а н о в и в :
Суть спору: позивачем заявлені вимоги про стягнення з відповідача 43727039,05 грн.
04.03.2011 до господарського суду Луганської області надійшла позовна заява №1/10-417 від 01.03.2011 за позовом Луганської обласної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення 43727039 грн. 05 коп.
Згідно з пунктами 3, 3№ ч.1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
В порушення вимог вищевказаної норми, до позовної заяви позивачем не надано належних доказів сплати державного мита у встановленому порядку та розмірі та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у встановленому розмірі.
Відповідно до п. п. „а” п. 2 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, розмір державного мита по майновим спорам становить 1% від ціни позову, але не менш 6 та не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто не менше 102 грн. та не більше 25 500 грн.
Крім того, відповідно до вимог розділу II Постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до розмірів витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ" від 21.12.2005 №1258, яка набрала чинності 13.08.2009 –розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу становить 236 грн.
За змістом пунктів 4, 10 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України неподання доказів сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у встановлених порядку та розмірі є підставою для повернення позовної заяви заявнику без розгляду.
В даному випадку, Декрет Кабінету Міністрів України «Про державне мито»не надає позивачу пільги щодо сплати судових витрат та не звільняє взагалі від такої оплати.
Позивач не виконав вимоги пунктів 3, 3№ ч.1 ст. 57 ГПК України, тому позовну заяву слід повернути на підставі пунктів 4, 10 ст. 63 ГПК України.
За таких обставин, дану позовну заяву слід повернути заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись п. 4, 10 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1. Повернути позовну заяву заявнику без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Додаток (тільки заявнику): на “118“ аркушах.
Суддя О.С. Фонова