ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2011 р. № 2а-12428/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Хоми О.П., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова до Приватного підприємства «Крапфен»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Франківському районі Львівської області звернулася до суду з позовом до Приватного підприємства «Крапфен»про стягнення 190 грн. штрафних санкцій, визначених податковим органом за результатами перевірки з питань дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що на підставі висновків актів перевірки № 914/13/02/23/36248318 (реєстраційний №009267) від 25.09.2009 року, №195/13/02/23/36248318 (реєстраційний №019120) від 27.01.2010 року прийняті рішення №0004162330 від 07.10.2009 року та №0000722330 від 04.02.2010 року на суму 340,00 грн. та 92,50 грн. відповідно, за порушення вимог п. п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Сторони належним чином повідомлялись про розгляд справи в порядку скороченого провадження, підтвердженням чого є наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідачем не подано заперечення проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову у передбачений ч. 3 ст. 183-2 КАС України десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для прийняття рішення в порядку скороченого провадження, виходячи з наступного.
Відповідач –Приватне підприємство «Крапфен»- зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради 12.11.2008 року, внесений до ЄДРПОУ за №36248318 та узятий на облік платника податків у ДПІ у Франківському районі м. Львова.
За результатами проведеної 25.09.2009 року ДПІ у м. Львові перевірки магазину з відділом «Кава»по вул. Дудаєва 2/3 за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій складено акт № 914/13/02/23/36248318 (реєстраційний №009267) від 25.09.2009 року, яким зроблено висновки про порушення відповідачем п.9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків у книгах обліку розрахункових операцій.
На підставі висновків акту перевірки ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення №0004162330 від 07.10.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ПП «Крапфен»на суму 340 грн.
За результатами проведеної 27.01.2010 року ДПІ у м. Львові магазину з відділом «Кава»по вул. Дудаєва 2 за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій складено акт №195/13/02/23/36248318 (реєстраційний №019120) від 27.01.2010 року, яким зроблено висновки про порушення відповідачем ст. 3, ч.1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№98/96-ВР від 23.03.1996 року (з наступними змінами та доповненнями), п. п. 1,2,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265/95-ВР від 09.07.1995 року (з наступними змінами та доповненнями), а саме:
- провадження господарської діяльності без наявності (придбання) відповідного торгового патенту за період з 01.01.2010 року по 27.01.2010 року;
- не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій;
- не видача розрахункового документа встановленої форми на суму 18 грн. 50 коп.;
- не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 18 грн. 50 коп.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95 –ВР (далі –Закон № 265/95 –ВР).
Порядок проведення розрахунків суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, визначений статтею 3 вказаного Закону.
Відповідно до пункту до п. п. 1, 2, 9, 13 цієї статті суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно з п. п. 1, 4 ст.17 та ст. 22 Закону №1776-ІІІ за порушення вимог цього Закону до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції:
- у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
- у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, в разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті.
Згідно зі ст. 25 Закону № 265/95 –ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 –24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Матеріалами справи підтверджується наявність боргу ПП «Крапфен»перед бюджетом в розмірі 190 грн. 00 коп., із врахуванням часткової сплати штрафних (фінансових) санкцій, що вбачається з копії облікової картки відповідача та підтверджується довідкою ДПІ у Франківському районі м. Львова про суми податкового боргу платника податків станом на 08.11.2010 року.
Докази сплати відповідачем штрафних (фінансових) санкцій в повному обсязі відповідачем суду не представлені.
З урахуванням викладеного, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги ДПІ у Франківському районі м. Львова є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.7-14,69-71,86,87,94,159,160-163,183-2,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Крапфен»(місцезнаходження: вул. Генерала Чупринки 87/3, м. Львів, 79013, код ЄДРПОУ 36248318) до Державного бюджету України 190 (сто дев’яносто) грн. 00 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі протягом десяти днів з дня одержання копії постанови апеляційної скарги, яка подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, виконується негайно.
Суддя Хома О.П.