Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03 лютого 2011 року 11:55 № 2а-17174/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Суддя Добрянська Я.І.
секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.,
За позовомЗаступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд»
простягнення податкового боргу в розмірі 390288, 01 грн.
Представники: від позивача Овчаренко О.З. (посвідчення прокуратури м. Києва № 60) Старощук С.В. (довіреність № 5/10-21 від 10.01.2011 р.)
від відповідача не прибув Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 03.02.2010р. у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач Заступник прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд»про стягнення податкового боргу в розмірі 390288, 01 грн.
Представник позивача позов підтримав, посилаючись на те, що відповідач має заборгованість перед державним бюджетом по податку на додану вартість та по орендній платі з юридичних осіб в розмірі 390288, 01 грн.
Представник відповідача в судове засідання не зявився та не скерував свого представника, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання (поштове повідомлення про вручення відповідачу судової повістки, яку відповідач отримав 27.01.2011 р. міститься у матеріалах справи).
Однак 03.02.2011 р. до канцелярії суду надійшло клопотання відповідача про визнання адміністративного позову та відстрочення виконання судового рішення, в якому відповідач в повному обсязі визнає позов та просить суд відстрочити виконання відповідачем рішення суду по даній справі на дванадцять місяців з дня набрання ним законної сили.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю «Екобуд»(код ЄДРПОУ 31482028) в податкових деклараціях з податку на додану вартість за серпень 2010 р. та вересень 2010 р. були самостійно визначені суми податку на додану вартість, які підлягають сплаті до державного бюджету в розмірі 366498, 00 грн. та 28106, 00 грн. відповідно.
Також, в податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 р. Товариством з обмеженою відповідальністю «Екобуд»самостійно нараховано орендну плату за 2010 р. в розмірі 231997, 88 грн.
Проте, як вбачається зі зворотнього боку облікової картки ТОВ «Екобуд»по податку на додану вартість станом на 22.11.2010 р., відповідач має суму недоїмки зі сплати до державного бюджету суми податку на додану вартість в розмірі 348187, 72 грн. на яку нарахована сума пені в розмірі 130, 59 грн.
Також відповідач має суму недоїмки зі сплати до державного бюджету орендних платежів з юридичних осіб за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 31915, 45 грн. на яку нарахована сума пені в розмірі 147, 14 грн., що вбачається зі зворотнього боку облікової картки ТОВ «Екобуд»по орендній платі з юридичних осіб станом на 22.11.2010 р.
Згідно вимог п.5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.200 р. № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно вимог п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не сплачено в повній мірі суми зобовязань, самостійно визначених відповідачем в податкових деклараціях з податку на додану вартість за серпень 2010 р. та вересень 2010 р. а також в податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 р.
Згідно вимог п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Також, відповідно до акту № 2015/15-310 від 23.09.2010 р. про результати перевірки дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання платіжних доручень до установ банку по підприємству ТОВ «Екобуд», Державною податковою інспекцією у Святошинському районі м. Києва встановлено порушення відповідачем строків сплати податкових зобовязань, що визначені п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до встановлених в акті перевірки порушень відповідачем норм законодавства та згідно вимог п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Державною податковою інспекцією у Святошинському районі м. Києва винесено податкове повідомлення-рішення № 0020931504/0 в якому відповідачу визначена сума штрафних санкцій в розмірі 10% від узгодженої суми податкового зобовязання, що сплачена з затримкою в сумі - 1922, 12 грн.
У суду відсутні докази щодо оскарження відповідачем вищезазначеного податкового повідомлення-рішення.
Згідно п.п.6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вимог п.п.6.2.1 п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону, Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва було надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу № 1/1444 від 14.10.2010 р., що отримана відповідачем 18.11.2010 р., та другу податкову вимогу № 2/1588 від 03.12.2010 р., що отримана відповідачем 23.12.2010 р. (копії поштових повідомлень про вручення кореспонденції наявні в матеріалах справи).
Однак, сума консолідованого податкового боргу, що визначена в другій податковій вимозі, відповідачем в повному обсязі сплачена не була, та відповідно до наявних у матеріалах справи доказів, на час розгляду справи становить 390288, 01 грн.
Як було зазначено в поясненні обставин даної справи, відповідачем було подано клопотання про визнання адміністративного позову та відстрочення виконання судового рішення, в якому відповідач в повному обсязі визнає позов та просить суд відстрочити виконання відповідачем рішення суду по даній справі на дванадцять місяців з дня набрання ним законної сили.
Таким чином, відповідач в повному обсязі визнає наявну в нього суму заборгованості перед державним бюджетом по податку на додану вартість та по орендній платі з юридичних осіб з урахуванням штрафних санкцій в розмірі 390288, 01 грн.
Щодо клопотання відповідача про відстрочення виконання ним рішення суду по даній справі на дванадцять місяців з дня набрання таким рішенням законної сили, суд зауважує наступне.
Посилання відповідача на ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, щодо права суду надавати відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, суд прийняти не може, оскільки відповідно до норми на яку посилається відповідач, суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) за відповідною заявою особи, що бере участь у справі.
Однак, з наявних у справі матеріалів не вбачається належних доказів, які б прямо вказували на наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення, що визначені ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ, завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач визнав позов в повному обсязі, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом примусового стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд»податкового боргу в розмірі 390288, 01 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд»(код ЄДРПОУ 31482028, адреса: 03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9, кв.44) податкову заборгованість перед бюджетом в розмірі 390288, 01 грн.
Стягувач - Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва, 03115, Київ, вул. Верховинна, 9).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 07.02.2011 р.