Постанова № 13973905, 30.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.11.2010
Номер справи
2а-14307/10/2670
Номер документу
13973905
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 листопада 2010 року 12:14 № 2а-14307/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкова Н.В. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомВідкритого акціонерного товариства "Автоальянс-ХХІ сторіччя"

до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва

проскасування повідомлення - рішення № 0002823540 від 26.03.2010року, № 0002823540/1 від 12.05.2010року, № 0002822540/2 від 13.08.2010року,№ 0002823540/3 від 24.11.2010 року

за участю представників сторін:

від позивача: Сидоренко О.І.;

від відповідача: Замковенко О.М.;

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 30 листопада 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

08 жовтня 2010 року відкрите акціонерне товариство "Автоальянс-ХХІ сторіччя"(далі-позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва (далі-відповідач) про скасування податкового повідомлення-рішення від 26 березня 2010 року №000 28 23 540/0, від 12 травня 2010 року №000 2823540/1, від 13 серпня 2010 року №0002823540/2. Позовні матеріали передані на розгляд судді 12 жовтня 2010 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 жовтня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-14307/10/2670.

Ухвалою суду про закінчення підготовчого провадження від 12 жовтня 2010 року справу призначено до судового розгляду в судовому засіданні.

30 листопада 2010 року представник позивача збільшив позовні вимоги, а саме:

- визнати незаконними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.03.10 №№000 28 23 540/0;

- визнати незаконними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12 травня 2010 року №000 2823540/1;

- визнати незаконними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 13 серпня 2010 року №0002823540/2;

- визнати незаконними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 24.11.10.№ 0002823540/3.

Позивач позов визнав в повному обсязі.

Відповідач просив суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,

В С Т А Н О В И В:

Державною податковою інспекцією у м. Києві проведено невиїзну документальну перевірку відкритого акціонерного товариства «Автоальянс-ХХІ сторіччя»(код за ЄДРПОУ 31282328) з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства при проведені фінансово-майнових операцій з акціями, емітованих ВАТ «Гідробетон»(код ЄДРПОУ 33806433), за період з 01.04.2006 року по 31.12.2008.

Під час перевірки встановлено порушення вимог пп.7.6.1 пп.7.6.3, п.7.6 ст.7 Закону України від 22.05.1997р. №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»в редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР зі змінами та доповненнями (далі по тексту -Закон №334), в результаті чого зменшено витрати звітного періоду від операцій з цінними паперами за звітний період І квартал 2007р. на загальну суму 325 000,0 грн., півріччя 2007р. на загальну суму 400 000,0 грн. та п.4.1.3 п.4.1 ст.4 вищезазначеного Закону №334 в результаті чого у ВАТ «Автоальянс XXI сторіччя»припадає недоплата податку на прибуток за звітні періоди: І квартал 2008р. на загальну суму 81250,0 грн., Півріччя 2008р., в тому числі II квартал 2008 на загальну суму 18750,0 грн.

Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва на підставі акту перевірки ДПА у м. Києві було прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.03.2010р. №0002823540/0, яке було отримано підприємством 12.04.2010р., згідно поштового повідомлення.

Як свідчать обставини справи, за період з 01.04.2006р. по 31.12.2008р. ВАТ «Автоальянс XXI сторіччя»здійснювало операції з купівлі-продажу цінних паперів - акцій, що не відповідають вимогам законодавства та втратили статус об'єктів цивільних прав.

Відкрите акціонерне товариство «Автоальянс XXI сторіччя»в перевіряємому періоді придбало акції згідно договору купівлі-продажу цінних паперів № Б 30/1р. від 14.08.2007р. на загальну суму - З 537 553,00 грн., в тому числі акції ВАТ «Гідробетон»на загальну суму - 400 000,0 грн.

В окремому податковому обліку фінансових результатів операцій з цінними паперами витрати на придбання акцій ВАТ «Гідробетон»у сумі 400 000,0 грн., були відображені в загальному розрахунку фінансових результатів операцій з цінними паперами, корпоративними правами та деривативами в рядку 1.2 додатка КЗ до рядка 01.4 до декларації з податку на прибуток підприємства наступним чином: в І кварталі 2008року в сумі 325 000,0 грн. та в II кварталі 2008року на суму 75 000,0 грн.

Під час перевірки було встановлено, що 27.10.2008р. акції ВАТ «Гідробетон»були списані з балансу у бухгалтерському обліку та скориговані (в сторону зменшення) показники податкового обліку на суму 400 000,0 грн., як зазначено в акті перевірки.

Оскільки Господарський суд Дніпропетровської області по справі №А8/181-07 від 17.07.2007 визнав недійсний запис про проведення державної реєстрації ТОВ «Гідробетон», установчі документи ТОВ «Гідробетон»з моменту їх реєстрації та свідоцтво про державну реєстрацію з моменту його видачі, а також визнав недійсним запис про проведення перереєстрації ВАТ «Гідробетон»та свідоцтво про державну перереєстрацію з моменту його видачі, а також визнав недійсною реєстрацію випуску акцій ВАТ «Гідробетон»з моменту внесення інформації про неї до загального реєстру випуску цінних паперів; визнав недійсним свідоцтво про реєстрацію випуску акцій ВАТ «Гідробетон»з моменту його видачі і припинив юридичну особу ВАТ «Гідробетон».

Дана постанова Господарського суду Дніпропетровської області по справі №А8/181-07 від 17.07.07 набрала законної сили на момент розгляд у справи, тому суд вважає обставини в встановлені в рішенні такими, які не потрібно доказувати.

Підстави та порядок скасування реєстрації випусків акцій регулюється Порядком скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 30.12.1998р. №222, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 24.03.1999р. №180/3473 (далі - Порядок №222).

Згідно з розпорядженням від 09.10.07 №131-3 ДКЦПФР встановлено, що уповноважена особа, директор департаменту корпоративних відносин Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, за дорученням т.в.о. Голови Комісії від 09.07.07 №21-КФ, на підставі постанови Господарського суду Дніпропетровської області по справі №А8/181-07 від 17.07.07 та рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.10.2007р. №2013 ВАТ «Гідробетон», код за ЄДРПОУ - 33806433, місцезнаходження: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, пл. Леніна, 1, постановив зупинити обіг акцій відкритого акціонерного товариства «Гідробетон».

Відповідно до п.1.4 ст.1 Закону №334 цінний папір - документ, який засвідчує право володіння або відносини позики та відповідає вимогам, установленим законодавством про цінні папери.

Пп.1.31 ст. 1 Закону №334 передбачено, що продаж товарів - це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари, зокрема цінні папери, за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання.

Відповідно до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23.02.2006р. №3480-ІV (надалі Закон №3480-ІУ): п. 1 ст.3 цінні папери - документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника, та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів, іншим особам; цінні папери придбані позивачем емітовані підприємством ВАТ «Гідробетон», щодо якого судом визнано недійсними записи про проведення державної реєстрації, установчі документи та свідоцтво про державну реєстрацію з моменту їх видачі і визнано недійсними реєстрації випуску акцій з моменту внесення інформації про них до Загального реєстру випуску акцій з моменту їх видачі.

Відтак ВАТ «Автоальянс XXI сторіччя»відсутні законні підстави для оподаткування таких операцій на підставі п.7.6 ст.7 Закону.

Сума коштів або вартість майна, отримана внаслідок відчуження таких акцій, відповідно до пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону №334 повинна включатись до складу валового доходу як доходи з інших джерел.

Таким чином, судом встановлено, що дійсно ВАТ «Автоальянс XXI сторіччя»занижено податок на прибуток в І кварталі 2008 р. на 81250 грн., в І півріччі 2008р. на 18750, всього на суму 100000,00грн.

Період,

на який припадає недоплатаПеріод (вручення)

податкового

повідомлення

-рішенняКіль кість періодів недоплатСума

недоплати,

грн.Розрахункова

сума

штрафних

(фінансовий)

санкцій

(гр.4хгр.ЗхН)

%)Сума

штрафних

(фінансовий)

санкцій, що

підлягає

застосуванню

відповідно до

пп. 17.1.3 п.17.1

ст. 17 Закон\

№2)81Сума

донарахова

ного

податку за результатом перевірки

1234 567

І квартал 2008 року

Півріччя 2008І квартал 2010 року881250,0 | 65000,0

XX

718 750,0 13 125,0X X

всьогоXX100 000,0* | 78 125,050 000,0 х *сукупна сума недоплат

Пунктом 2.8 Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби (затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.2001р. №110, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.03.2001р. №268/5459, із змінами та доповненнями), визначено, що недоплата - це заниження суми податкового зобов'язання за відповідні базові податкові періоди.

Відповідно до пп. 17.1.3. п.17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000р. №2181-111 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та пп.6.1.3 Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби (затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.2001р. №110, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.03.2001р. №268/5459, із змінами та доповненнями) у разі коли за даними документальних перевірок результати діяльності платника податків свідчать про заниження суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях, і контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно із частиною 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Отже, суд вважає, що податкове повідомлення-рішення, яким визначено податкове зобов'язання та застосовані штрафні (фінансові) санкцій до ВАТ «Автоальянс XXI сторіччя»було винесено правомірно та у відповідності із Законами України, а саме п. 17.1.3. ст.17 та п.п. «б»4.4.2, ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями № 2181-III від 21.12.2000р.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства "Автоальянс-ХХІ сторіччя" відмовити повністю.

2. Судові витрати стягненню з позивача не підлягають.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо постанова не оскаржена в апеляційному порядку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.В. Клочкова

Повний текст рішення складено та підписано 07 грудня 2010 року.