Постанова № 13973151, 25.01.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.01.2011
Номер справи
2а-10027/10/1270
Номер документу
13973151
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.13

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 січня 2011 року Справа № 2а-10027/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Петросян К.Є.,

за участю секретаря Ковіній І.В.,

сторін:

представника позивача: Струкіна С.В. (довіреність №1 від 04.01.2011),

представника відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонське АТП - 10914» про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ:

20 грудня 2010 року Управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом, в якому посилається на наступне.

ВАТ «Краснодонське АТП-10914» зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області як платник страхових внесків. В порушення ст.20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», відповідач не здійснив своєчасно перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в строк, передбачений законом до Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області, у звязку із чим станом на 01.11.2010 року утворилася заборгованість в сумі 501214,45 грн., у тому числі: недоїмка 212944,28 грн., фінансові санкції 103360,11 грн., пеня 184910,00 грн. Відповідно до ст.106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» позивачем до ВАТ «Краснодонське АТП-10914» була направлена вимога про сплату боргу на суму 50121,45 грн. Зазначена сума заборгованості була частково стягнута у судовому порядку в сумі 106604,56 грн. Залишок нестягнутої заборгованості складає 394609,89 грн., в тому числі: недоїмка 106361,72 грн., фінансові санкції 103338,11 грн., пеня 184910,06 грн. На підставі викладеного, просить суд стягнути з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області недоїмку зі сплати страхових внесків за період у розмірі 394609,89 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.

Відповідач в судове засідання не прибув, про місце, дату та час слухання справи повідомлявся належним чином. Заявою від 25.0.2011 року суму заборгованості у розмірі 394609,89 визнав.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що ВАТ «Краснодонське АТП-10914» 15.02.1999 року зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області за реєстраційним номером №13871050001000432 (а.с.7) та відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин ВАТ «Краснодонське АТП - 10914» повинно нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно із ч.12 ст.20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати страхових внесків зобовязань із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).

Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ст.106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі- недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

- 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

- 20 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

- 50 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами 9 і 10 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів, передбачених частинами 9 і 10 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обовязковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка зі сплати страхових внесків.

Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Під час розгляду справи судом встановлено, що УПФУ в м.Краснодоні Луганської області відповідно до вимог ч.3 ст.106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» відповідачу була сформована та надіслана вимога від 05 листопада 2010 року про сплату боргу на суму 501214,45 грн., яка отримана уповноваженою особою відповідача 08 листопада 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.6).

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки відповідач суму недоїмки не сплатив, вимогу про сплату недоїмки з Управлінням Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області не узгодив та в судовому порядку її не оскаржив.

Вказана заборгованість була частково стягнута у судовому порядку в сумі 106604,56 грн. Залишок не стягнутої заборгованості складає 394609,89 грн., в тому числі недоїмка 106361,72 грн., фінансова санкція 103338,11 грн., пеня 184910,06 грн.

Частиною 1 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач- визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач- визнати адміністративний позов повністю або частково.

Відповідач визнав позовну заяву частково, про що виклав у письмовому зверненні до суду.

З огляду на викладене, суд вважає позов обґрунтованим таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат зі сплати судового збору судом не вирішується, оскільки позивач відповідно до пункту 34 частини1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року №7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14, 15, 17, 18, 20, 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-I, ст.ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонське АТП-10914» про стягнення заборгованості, задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонське АТП-10914» (94400, Луганська область, м.Краснодон, пр. 60 річчя СРСР. буд.2, код 03113236) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області (94404, Луганська область, м.Краснодон, Мікроцентр, 20, МФО 304665, код 21792382 недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування станом на 01.11.2010 року в сумі 106361,72 (сто шість тисяч триста шістдесят одна гривня 72 копійки), а також штрафну санкцію у розмірі 103338,11 (сто три тисячі триста тридцять вісім гривень 11 копійок) та пеню у розмірі 184910,06 (сто вісімдесят чотири тисячі девятсот десять гривень 06 копійок), разом 394609,89 (триста девяносто чотири тисячі шістсот девять гривень 89 копійок).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 31 січня 2011 року.

СуддяК.Є. Петросян