Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-14871/09/2/0170
02.12.10 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіДугаренко О.В.,
суддів Кучерука О.В. , Горошко Н.П. секретар судового засіданняКлюкіна Н.С.
без участі представників сторін,
розглянувши апеляційну скаргу Державного підприємства "Видавництво і друкарня "Таврида" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Яковлєв С.В. ) від 18.02.10 у справі №2а-14871/09/2/0170
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим (вул. М.Залки, 1/9,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95053)
до Державного підприємства "Видавництво і друкарня "Таврида" (вул. Г. Васильєва, 44,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95040)
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 18.02.2010 року позовні вимоги Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АР Крим задоволені.
Стягнуто з Державного підприємства видавництво та друкарня „Таврида” (95040, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Генерала Васильєва,44; ЄДРПОУ 05905680; р/р № 26009008000098 ВАТ „Родовід банк”, м. Київ, МФО 321712) на користь Державного бюджету заборгованість з:
- податку на додану вартість у розмірі 521833,50 грн. (код податку 3014010100 на р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405);
- податку на прибуток державних підприємств у розмірі 282900,24 грн. (код податку 3011020100 на р/р 31119002700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405);
- частини чистого прибутку (доходу) що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2008 році у розмірі 152445,00 грн. (код податку 3021010100 на р/р 31114074700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405);
- земельного податку у розмірі 94092,37 грн. (код податку 5213050103 на р/р 33219811700005 в УДК в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405).
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 18.02.2010 року та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2010 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державного підприємства "Видавництво і друкарня "Таврида" .
Сторони в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи сповіщались.
Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим були надані декларації з податку на додану вартість:
-декларація № 185541 за вересень 2008 року на суму 70513,00 грн.;
-декларація № 221821 за жовтень 2008 року на суму 57236,00 грн.;
-декларація №238731 за листопад 2008 року на суму 66685,00 грн.;
-декларація № 267038 за грудень 2008 року на суму 65380,00 грн.;
-декларація № 11154 за січень 2009 року на суму 29614,00 грн.;
-декларація № 19734 за лютий 2009 року на суму 64584,00 грн.;
-декларація № 51488 за березень 2009 року на суму 29342,00 грн.;
-декларація № 90640 за квітень 2009 року на суму 68670,00 грн.;
-декларація № 9000375121 за червень 2009 року на суму 16054,00 грн.
Також відповідач надав у порядку звітності позивачу наступні уточнюючи розрахунки податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок:
-уточнюючий розрахунок № 112537 за січень 2009 на суму 188,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 9,00 грн.;
-уточнюючий розрахунок № 112539 за вересень 2008 на суму 6009,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 300,00 грн.;
-уточнюючий розрахунок № 112540 за серпень 2008 на суму 6040,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 302,00 грн.;
-уточнюючий розрахунок № 112542 за жовтень 2008 на суму 445,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 22,00 грн.;
-уточнюючий розрахунок № 115151 за липень 2008 на суму 4798,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 240,00 грн.;
-уточнюючий розрахунок № 115152 за червень 2008 на суму 13188,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 659,00 грн.;
-уточнюючий розрахунок № 115153 за лютий 2009 на суму 885,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 44,00 грн.;
Колегія суддів встановила, що позивачем по справі було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». В результаті перевірки було складено акт № 6960/15-2/05905680.
На підставі акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення №0013351502/0 від 04.08.2009, згідно з яким відповідач зобовязаний сплатити штраф у сумі 20626,50 грн.
Вищевказані сумі фінансових зобовязань відповідачем сплачені не були. Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом самостійно задекларованих відповідачем зобовязань зі сплати податку на додану вартість, а також штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на додану вартість становить 521833,50 грн.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств»п.п. 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополь декларації з податку на прибуток.
Відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим була надана декларація з податку на прибуток № 213568 від 10.11.2008 за ІІІ квартали 2008 року на суму 258829,00 грн. Отже сума самостійно задекларованих відповідачем зобовязань з податку на прибуток становить 258829,00 грн.
11.03.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету в ході якої встановлено порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»та п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що складений акт № 2408/15-1.
На підставі зазначеного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0006171501/0 від 18.03.2009 року, згідно з яким відповідач зобовязаний сплатити штраф у сумі 24071,24 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом самостійно задекларованих відповідачем зобовязань зі сплати податку на прибуток, а також штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на прибуток становить 282900,24 грн.
Крім того, відповідачем у порядку звітності до позивача був поданий розрахунок частини чистого прибутку (доходу) що підлягає сплаті до державного бюджету № 213771 за 3 квартали 2008 року, з якого вбачається, що відповідачем за вказаний період, до державного бюджету повинна була бути сплачена частина чистого прибутку сумі 152445,00 грн.
Відповідно до ст. 2 Законом України «Про плату за землю»використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю»сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Законом України «Про плату за землю»підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю»платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки земельного податку: розрахунок № 3052 за період липень - грудень 2008 року від 29.01.2008 року на суму 28825,09 грн. (сплачено частково у розмірі 4774,15), розрахунок № 2216 за період січень жовтень 2009 року від 27.01.2009 року на суму 56814,40 грн., а також уточнюючи розрахунки земельного податку № 22121 за липень грудень 2008 року від 01.04.2008 року на суму 746,69 грн., № 24214 за липень грудень 2008 року від 02.04.2008 року на суму 60,16 грн., № 15740 за період січень жовтень 2009 року від 03.03.2009 року на суму 6,28 грн.
16.01.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати відповідачем у бюджет земельного податку за період з 31.03.2008 року по 16.01.2009 року, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». В результаті перевірки було складено акт № 260/15-3/05905680.
В результаті перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000401503/0 від 27.01.2009, яким відповідач зобовязаний сплатити штраф у сумі 2536,57 грн. за платежем: податок на землю.
17.02.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати відповідачем у бюджет земельного податку за період з 30.04.2008 року по 17.02.2009 року, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». В результаті перевірки було складено акт № 1476/15-3/05905680.
В результаті перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001491503 від 27.02.2009, яким відповідач зобовязаний сплатити штраф у сумі 2469,33 грн. за платежем: податок на землю.
10.04.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати відповідачем у бюджет земельного податку за період з 30.05.2008 року по 10.04.2009 року, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». В результаті перевірки відповідачем було складено акт № 3508/15-3/05905680.
За результатами перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003621503/0 від 17.04.2009, яким відповідач зобовязаний сплатити штраф у сумі 4938,66 грн. за платежем: податок на землю.
18.08.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати відповідачем у бюджет земельного податку за період з 30.07.2008 по 18.08.2009, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». В результаті перевірки було складено акт № 8004/15-3/05905680.
За результатами перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007071503/0 від 25.08.2009, яким відповідач зобовязаний сплатити штраф у сумі 2469,34 грн. за платежем: податок на землю.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з земельного податку складає 94092,37 грн.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У звязку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/318 від 31.01.2008 та друга податкова вимога № 2/788 від 12.03.2008, які були отримані відповідачем 09.02.08 та 18.03.2008 відповідно, згідно поштових повідомлень № 1458499 та № 1924538.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом станом на день розгляду справи, з урахуванням часткової сплати, становить 1052429,90 грн., у тому числі 521833,50 грн. з податку на додану вартість, 282900,24 грн. з податку на прибуток державних підприємств, 152445 грн. з частини чистого прибутку (доходу) що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2008 році, 94092,37 грн. з земельного податку.
Відповідно до частини 1 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Частиною 2 даної статті встановлено, що законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. При вказаних обставинах Севастопольський апеляційний адміністративний суд дійшов до висновку про повне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, і їх достовірності, які суд першої інстанції визнав встановленими. Висновки, викладені в рішенні суду першої інстанції, відповідають обставинам справи. Порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права не встановлені.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державного підприємства "Видавництво і друкарня "Таврида" залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 18.02.10 у справі №2а-14871/09/2/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 07 грудня 2010 р.
Головуючий суддяпідписО.В.Дугаренко
Судді підпис О.В.Кучерук підпис Н.П.Горошко З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Дугаренко