Постанова № 13971839, 25.02.2011, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2011
Номер справи
2а-98/11/2470
Номер документу
13971839
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ВИЖНИЦЬКОМУ РАЙОНІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЄНИ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а-98/11/2470

14:45 год.

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Левицького В.К.,

за участю секретаря судового засідання Левчука Д.С.,

сторін:

представника позивача - Дутчак М.М., за довіреністю;

відповідач - не з'явився;

прокурора - Мельничук Н.І., на підставі посвідчення № 223,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомпрокурора Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Вижницькому районі Чернівецької областідоОСОБА_2про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Вижницькому районі Чернівецької області (далі - позивач) звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 3091,95 грн.

Позов мотивовано тим, що за відповідачем обліковується заборгованість в сумі 3091,95 грн. з податку з власників транспортних засобів за 2008-2010 рр.

Оскільки заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена прокурор в інтересах ДПІ у Вижницькому районі Чернівецької області звернувся до суду з вимогою про стягнення вказаної заборгованості.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлений в їх інтересах позов та просили суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання в третє не зявився, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не направив. Про дату, час та місце проведення судового засідання відповідача повідомлено за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується довідками Укрпошти від 14.02.2011 р., 28.02.2011 р. та розпискою про отримання судової повістки, яка передана відповідачу представником позивача 24.02.2011 р., про що свідчить підпис останнього. Відповідно до ст. 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру. Таким чином, суд вважає, що відповідач про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином. Незявлення у судове засідання відповідача та ненадання заперечення проти позову, згідно ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 (59210, АДРЕСА_1 Чернівецька область, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований, як фізична особа-підприємець Вижницькою районною державною адміністрацією Чернівецької області 14.03.2006 р. (а.с. 25).

Частиною 1 ст. 67 Конституції України визначено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції, що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).

Відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків та зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законодавством України покладено обовязок сплачувати податки та збори.

Згідно із ст. 1, ч. 2 ст. 3 та ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» (в редакції, що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби. Податок сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Відповідно до п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 р. № 606 «Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів» технічному огляду підлягають автомобілі. Періодичність огляду визначено один раз на рік - засоби, призначені для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни, один раз на два роки - засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більш як девять з місцем водія включно та для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою до 3,5 тонни.

Пунктом 23 вказаної Постанови визначено, що техогляд засобів проводиться Державтоінспекцією в строк з 15 січня по 15 грудня - для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач є власником вантажного автомобіля марки MAN-10224, 2000 року випуску, обєм двигуна 6871 куб. см, державний номер НОМЕР_2.

Згідно з ст. 2 Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», об'єктами оподаткування є в т.ч. автомобілі вантажні - код 8704.

Класифікація товарів за УКТЗЕД здійснюється за правилами, затвердженими Законом України «Про Митний тариф України». В товарній позиції 8704 згідно з УКТЗЕД класифікуються моторні транспортної засоби для перевезення вантажів.

Відповідно до ч. 5 ст.6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього Закону.

Згідно ст. 3 Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» ставка податку на рік (з 100 куб. см об'єму циліндрів двигуна, з 1 кВт потужності двигуна або 100 см довжини)на вантажні автомобілі (код 8704) з об'ємом циліндрів двигуна до 8200 куб. см складає 15 грн. з 100 куб. см.

Таким чином, сума податку на рік з відповідача, який є власником вантажного транспортного засобу (код 8704) з об'ємом циліндрів двигуна 6871 куб. см складає 1030,65 грн. ((6871/100)*15).

Згідно розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2008-2010 рр., за відповідачем обліковується заборгованість на загальну суму 3091,95 грн., в т.ч. за 2008 р. 1030,65 грн., за 2009 р. 1030,65 грн., за 2010 р. 1030,65 грн.

Відповідно до положень ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органам в межах повноважень визначених законом.

У відповідності до п.1 та п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів); подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань плати податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язковихплатежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції Закону, що діяв на момент виникнення спірних відносин, далі - Закон № 2181-III) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Як встановлено судом, на момент розгляду справи, сума податкового зобовязання в розмірі 3091,95 грн. по податку з власників транспортних засобів відповідачем в добровільному порядку несплачена, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. На час вирішення справи відповідач не надав доказів відсутності або погашення ним податкового боргу.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог, в сумі 3091,95 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст. 129 Конституції України, ст. ст. 71, 86, 158, 162, 160- 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з ОСОБА_2 (59210, АДРЕСА_1 Чернівецька область, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податок з власників транспортних засобів за 2008-2010 рр. в сумі 3091,95 грн. на рахунок 33216808700009, одержувач місцевий бюджет Вашківецька міська рада 12020200, код одержувача 23246100, банк одержувача ГУДК України в Чернівецькій області, МФО 856135.

Порядок та строки набрання постановою законної сили та оскарження.

Відповідно до ч. 3 ст. 254 КАС України судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова, згідно ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано судом 02.03.2011 р.

Суддя В.К. Левицький