Єдиний державний реєстр судових рішень
Єдиний унікальний номер 722/1485/26
Номер провадження 2/722/1047/26
У Х В А Л А
10 вересня 2026 року Сокирянський районний суд Чернівецької області
в складі:
головуючого судді Унгуряна С.В.
секретаря Ткач Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Сокиряни в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» звернулося до суду з вищевказаним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитними договорами в розмірі 61034,24 грн.
Ухвалою судді Сокирянського районного суду Чернівецької області від 12.08.2026 року було відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено судове засідання, в якій встановлено відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України.
24.08.2026 року відповідач ОСОБА_1 надіслав до суду заяву про продовження строку для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідно до частини першої статті 120 ЦПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до ч.1,2 ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до ч.7 ст.178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Як вбачається із поданої заяви, копію ухвали про відкриття провадження у справі відповідач ОСОБА_1 отримав 12.08.2026 року.
Таким чином, визначений ухвалою суду процесуальний строк на подання відзиву на позовну заяву повинен був закінчитися 27.08.2026 року.
При цьому, як вбачається із ухвали суду про відкриття провадження у справі, судове засідання було призначено на 10.09.2026 року, тобто через 14 днів після спливу строку на подання відзиву на позовну заяву.
Отже, судом було встановлено відповідачу достатній строк для подання відзиву, який дозволяв відповідачу вчасно підготувати вказаний відзив та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого судового засідання у справі.
З огляду на викладені обставини, суд не вбачає достатніх підстав для продовження відповідачу строку на подання відзиву на позовну заяву, а тому приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви відповідача.
Керуючись ст.ст.76, 83, 116, 259, 353, 354 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні заяви відповідача ОСОБА_1 про продовження строку для подання відзиву на позовну заяву відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.В.Унгурян
Судове рішення № 139654228, Сокирянський районний суд Чернівецької області було прийнято 10.09.2026. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 722/1485/26. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: