СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-12214/09/9/0170
05.10.10 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіДадінської Т.В.,
суддів Єланської О.Е. , Санакоєвої М.А. секретар судового засіданняБожко О.О.
за участю сторін:
представник позивача, Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз"- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Цикуренко А.С. ) від 23.11.09 по справі №2а-12214/09/9/0170
за позовом Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз" (вул. Училіщна, 42 А, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95001)
до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим (вул.Леніна, 22а, м.Алушта, Автономна Республіка Крим,98500)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 23.11.2009 року позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз" до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, задоволені. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Алушта в АР Крим від 07.10.2009 №0000742301/0 про визначення відкритому акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації “Кримгаз” податкового зобовязання за збором у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ у сумі 3452,51 грн. Також, судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Не погодившись із зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 23.11.2009 року, прийняти нове рішення по справі яким в задоволенні позовних вимог Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз" відмовити.
Апеляційна скарга мотивована невідповідністю судового рішення нормам матеріального та процесуального права. Заявник апеляційної скарги посилається на п.17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Порядок внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2005 №442.
Представники позивача та відповідача в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи були сповіщені належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, обговоривши у відкритому судовому засіданні доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування Окружним адміністративним судом АР Крим норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що у вересні 2009 року ДПІ у м.Алушта була проведена планова виїзна перевірка Алуштинського управління по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації “Кримгаз” з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008р. по 30.06.2009р..
За результатами перевірки відповідачем був складений акт від 30.09.2009р. №1360/23\25136367, де вказується, що у січні 2009 року до цільовій надбавці до діючого тарифу на газ підприємством був наданий уточнюючий розрахунок в ДПІ у м.Алушта від 30.04.2009 №11241, де підприємством збільшено суму збору в розмірі 69050,25 грн., але самостійно не застосована штрафна санкція від суми донарахованої за попередній період в розмірі 5%. В порушення пункту 17.2. статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі закон №2181) підприємством не сплачена штрафна санкція до цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ в сумі 3452,51 грн.
На підставі вказаного відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.10.2009 №0000742301/0 про визначення податкового зобовязання зі штрафних санкцій зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ у сумі 3452,51 грн.(а.с.12).
Статтею 1 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що розмір і механізм справляння збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядок внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2005 №442.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 №1161 внесені зміни до вищевказаного Порядку стосовно розміру ставки збору, що справляється на обсяги природного газу, які постачаються для таких категорій споживачів, як бюджетні організації і установи, промислові та інші субєкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, що використовують природний газ із зазначенням нульової ставки.
Відповідно до пункту 2 вказана постанова набирала чинності 01.01.2009 року.
Як вбачається з матеріалів справи, у звязку з прийняттям вказаної постанови позивачем направлено лист до ДПІ у м. Сімферополі з проханням надати розяснення про дату застосування нульової ставки використання природного газу (а.с. 53).
Листом №10914/10/31-0 від 05.03.2009 Державна податкова інспекція у м.Сімферополі Автономної Республіки Крим повідомила, що нульову ставку слід застосовувати з 01.01.2009 (а.с. 54).
Однак, Листом Державної податкової адміністрації України №10817/7/15-0917 від 05.05.2009 року надано розяснення про набрання законної сили Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 №1161 з 13.01.2009 року, з дати його публікації в офіційному виданні.
Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Виходячи з викладеного, судова колегія вважає, що відповідачем по справі необґрунтовано було прийнято податкове повідомлення-рішення стосовно Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Кримгаз".
Підпунктом 4.4.2 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що не може бути притягнутим до відповідальності платник податків, який діяв відповідно до наданого йому податкового роз'яснення (за відсутності податкових роз'яснень з цього питання, що мають пріоритет) або узагальнюючого податкового роз'яснення, тільки на підставі того, що у подальшому таке податкове роз'яснення чи узагальнююче податкове роз'яснення було змінено або скасовано, чи надано нове податкове роз'яснення такому платнику податків або узагальнююче податкове роз'яснення, що суперечить попередньому, яке не було скасовано (відкликано).
Таким чином, судова колегія дійшла висновку про те, що позивач діяв відповідно до роз'яснення податкового органу, а тому не може бути притягнутий до відповідальності за такі дії.
Відповідно до частини 1 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Частиною 2 даної статті встановлено, що законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. При вказаних обставинах Севастопольський апеляційний адміністративний суд дійшов до висновку про повне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, і їх достовірності, які суд першої інстанції визнав встановленими. Висновки, викладені в рішенні суду першої інстанції, відповідають обставинам справи. Порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права не встановлені.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 23.11.2009 року у справі №2а-12214/09/9/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законну силу з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 11 жовтня 2010 р.
Головуючий суддяТ.В. Дадінська
Судді О.Е.Єланська М.А.Санакоєва