ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-6650/10/1670 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Єресько Л.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Прокурора Київського району м. Полтави, в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо суб"єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
20 грудня 2010 року Прокурор Київського району м. Полтави, в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб"єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на порушення відповідачем статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, виявлене проведеною Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Полтавській області 17.05.2010 року перевіркою додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та зафіксовані в акті № 164106, на підставі якого до відповідача постановою № 066876 від 14 червня 2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700,00 грн. Вказану постанову відповідачем не оскаржено, разом з тим фінансові санкції до Державного бюджету не перераховано, що порушує інтереси держави.
Конверт із копією ухвали про відкриття скороченого провадження, направлений відповідачу за зареєстрованим місцезнаходженням: АДРЕСА_1, повернувся до суду із відміткою пошти від 04.02.2011 року “за закінченням терміну зберігання”. З огляду на положення абзацу 2 ч. 3 ст. 167 КАС України копія ухвали про відкриття скороченого провадження вважається врученою відповідачу. У строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.
Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 р. № 2344-ІІІ державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті.
Згідно ч. 11 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до ч. 6 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, зокрема, для водія, є: посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно з ч. 1 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Відповідно до пунктів 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання.
Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Пунктом 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті передбачено, що у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання, справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно з п. 2 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Таким чином, враховуючи те, що первіркою від 18.05.2010 року було встановлено факт здійснення відповідачем перевезення пасажирів на таксі без оформлення ліцензійної картки, у зв'язку з чим постановою від 14.06.2010 року № 066876 до нього застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн., при цьому позивачем було направлено відповідачу повідомлення № 17-02-08/1643 від 25.05.2010 року про розгляд справи про порушення законодавства на автомобільному транспорті, яке було отримано відповідачем, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення, а також відповідачу було направлено постанову від 14.06.2010 року про застосування фінансових санкцій, яку у передбачений законом строк відповідачем не оскаржено, з огляду на те, що фінансові санкції до Державного бюджету не перераховано, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Повноваження прокурора звертатися до суду в інтересах держави передбачені ч. 2 ст. 61 КАС України, ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру».
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 39, 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", пунктами 25-28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Київського району м. Полтави в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до суб"єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Територіального управління Головавтотрансінспекції в Полтавській області до державного бюджету на р/р 31115106700002, код ЄДРПОУ 34698804 УДК в м. Полтаві, МФО 831019 код платежу 21081100 символ 106, фінансові санкції в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Єресько