Постанова № 13949516, 10.02.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2011
Номер справи
2а-518/11/1270
Номер документу
13949516
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №9.4.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 лютого 2011 року Справа № 2а-518/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Качуріної Л.С.

при секретарі Єретикової К.В.,

в присутності сторін:

представника позивача:Цілінченко Є.О., довіреність від 04.01.11;

представника відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Білокуракинський елеватор» про стягнення штрафних санкцій в сумі 850 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

12 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Прокурор міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Білокуракинський елеватор» про стягнення штрафних санкцій в сумі 850 грн.

У позовній заяві позивач просив суд стягнути з ВАТ «Білокуракинський елеватор» суму штрафної санкції у розмірі 850 грн. в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 31111106700118 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046834, код бюджетної класифікації 21081100.

В обґрунтування заявленого позову представник позивача зазначив, що ВАТ «Білокуракинський елеватор» порушило вимоги ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та вимоги Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року (далі Положення). Відповідно до вимог глави 7 розділу V цього Положення розкриття річної інформації шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Річну інформацію за 2009 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії ВАТ «Білокуракинський елеватор» розміщено не було. Ці дії відповідача кваліфікуються за п.6 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», тобто не розміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Уповноваженою особою Комісії у відношенні ВАТ «Білокуракинський елеватор» винесена постанова №175-ЛУ про накладення штрафної санкції у розмірі 850 грн., яка у 15 денний термін відповідачем до Державного бюджету не перерахована.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, на направлену ухвалу про відкриття провадження у справі заперечення до адміністративного позову не надав. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неприбуття суду не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що відповідач субєкт господарювання юридична особа Відкрите акціонерне товариство «Білокуракинський елеватор» (далі ВАТ «Білокуракинський елеватор» ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 00957181, знаходиться за адресою: 92200, Луганська область, селище міського типу Білокуракино, вул. Чапаєва, 238.

За наявними у справі доказами суд установив, що уповноважена особа Комісії головний спеціаліст сектору нагляду та регулювання професійної діяльності на ринку цінних паперів Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Брюховецька К.М. на підставі ст.9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та доручення №6-ЛУ від 11.01.2010 року склала постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Білокуракинський елеватор» згідно якої установила, що підприємство порушило вимоги Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за номером №97/13364 із змінами та доповненнями (далі Положення).

У постанові зазначено, що відповідно до п.1 глави 7 розділу V Положення розкриття річної інформації шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Але, річну інформацію за 2009 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії в термін, передбачений Положенням розміщено не було.

Таким чином уповноважена особа Комісії робить висновок, що ВАТ «Біцлокуракинський елеватор» порушило вимоги п.1 глави 7 розділу V Положення в частині розкриття річної інформації шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

Такі дії ВАТ «Білокуракинський елеватор» підпадають під правопорушення, за яке передбачена відповідальність згідно з п.6 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Тому, уповноваженою особою Комісії на підставі п.1 розділу ІІІ та п.1 розділу ІV Правил розгляду справ про порушення законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року №2272, було постановлено порушити справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Білокуракинський елеватор», а керівнику, або повноважному представнику, було запропоновано зявитися на підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень 08.07.2010 року до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

На підставі наявних у справі доказів суд установив 08.07.2010 року уповноважена особа Комісії головний спеціаліст сектору нагляду та регулювання професійної діяльності на ринку цінних паперів Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Брюховецька К.М. на підставі ст.9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» склала акт №175-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Білокуракинський елеватор» за ненадання річної інформації за 2009 рік у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії в термін, передбачений Положенням «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів».

Згідно постанови від 09.07.2010 року про розгляд справи №175-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів уповноважена особа Комісії, начальник Луганського територіального управління Державної Комісії з цінних паперів та фондового ринку Казакова О.І. направила акт про правопорушення на ринку цінних паперів №175-ЛУ від 08.07.2010 року на адресу ВАТ «Білокуракинський елеватор» з постановою про розгляд справи, та розяснила, що розгляд справи відбудеться 19.07.2010 року в Луганському територіальному управлінні Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно постанови від 19.07.2010 року №175-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів за порушення вимог законодавства про цінні папери нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, до ВАТ «Білокуракинський елеватор» застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 грн., який зобовязали перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок №31111106700118 в ГУДКУ в Луганській області на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету».

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 року №3480-ІV.

Статтею 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» передбачено, що:

1. Регулярна інформація про емітента - це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

2. Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється: для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно; для емітентів облігацій - з дня реєстрації випуску облігацій до 31 грудня звітного року включно.

3. Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок.

Емітент має право додатково подавати іншу інформацію.

4. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

5. Звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.

Квартальна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість); квартальна фінансова звітність; участь емітента у створенні інших підприємств, установ та організацій.

Емітент має право додатково подавати іншу інформацію.

6. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

7. Особливості подання та оприлюднення регулярної інформації інститутами спільного інвестування встановлюються законодавством.

Відповідно до пункту 15 частини другої статті 7 та пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», статей 15, 39-41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» рішенням від 19.12.2006 року №1591 Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку затверджено Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.

Відповідно глави VII розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів державний контроль за розкриттям Інформації емітентами цінних паперів відповідно до вимог законодавства, в тому числі нормативно - правових актів Комісії, здійснює Комісія.

За неопублікування, опублікування не в повному обсязі Інформації та/або опублікування недостовірної Інформації, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі Інформації та/або розміщення недостовірної Інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, неподання, подання не в повному обсязі Інформації та/або подання недостовірної Інформації до Комісії, передбаченої цим Положенням, юридична особа несе відповідальність відповідно до закону.

Згідно підпункту 1.6 пункту 1 розділу ХVІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2001 року №2272, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за номером №120/14811, за правопорушення на ринку цінних паперів до юридичних осіб застосовуються такі фінансові та інші санкції: нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, обґрунтованість застосування до відповідача санкції у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. 00 коп. підтверджується постановою про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 30.06.2010 року, реєстром відправки поштової кореспонденції від 01.07.2010 року, постановою про розгляд справи №175-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів від 09.07.2010 року, реєстром відправки поштової кореспонденції від 09.07.2010 року, актом №175-ЛУ від 08.07.2010 року та постановою №175-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.07.2010 року, реєстром відправки поштової кореспонденції від 21.07.2010 року.

Тому, з огляду на встановлені у судовому засіданні обставини та наявні докази суд дійшов висновку, що вимоги Прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо стягнення з ВАТ «Білокуракинський елеватор» суми штрафної санкції у розмірі 850 грн. в дохід Державного бюджету України, відповідають чинному законодавству України, підтверджені матеріалами справи, доведені у судовому засіданні і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158, - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Білокуракинський елеватор» про стягнення штрафних санкцій в сумі 850 грн., задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Білокуракинський елеватор" суму штрафної санкції у розмірі 850 грн. в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 31111106700118 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046834, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 15 лютого 2011 року.

СуддяЛ.С. Качуріна