Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 лютого 2011 року Справа № 2а-158/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Кравцової Н.В.,
при секретарі: Бражник В.І.,
за участю сторін:
представника позивача: Татаренко О.Ю,;
представника відповідача: не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області доДержавного підприємства "Первомайськвантажтранс" про стягнення податкового боргу в сумі 1 322 233,50 грн.,-
ВСТАНОВИВ :
04 січня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до Державного підприємства "Первомайськвантажтранс" про стягнення податкового боргу в сумі 1 322 233,50 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.
Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Первомайської міської ради 28.12.2006 та перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Первомайську.
Підприємство має заборгованість перед бюджетом у розмірі 1 322 233,50 грн., що підтверджується податковими деклараціями.
ДПІ в м. Первомайську вживалися заходи щодо погашення податкового боргу ДП ""Первомайськвантажтранс", а саме, на адресу відповідача направлено першу податкову вимогу від 02.07.2008 № 1/67 та другу податкову вимогу від 04.08.2008 № 2/72, які вручено відповідачу.
Враховуючи, що самостійно податковий борг Державне підприємство "Первомайськвантажтранс" не сплатило, позивач просить стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 1 322 233,50 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство "Первомайськвантажтранс" зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської ради 28.12.2006р. за № 1388102 0000 000409 (арк. справи 12).
Згідно довідки № 164 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Державне підприємство "Первомайськвантажтранс" має правовий статус субєкта юридичної особи (арк. справи 6-7).
Відповідача взято на облік платника податків в Державній податковій інспекції в м. Первомайську Луганської області.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” втратив чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податкового боргу виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який був чинний на момент виникнення даних правовідносин.
Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а"- “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Керуючись п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.
У відповідності до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.
Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 3.1 Інструкції про порядок нархування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 11.06.03 № 290, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.03 за № 522/7843 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховується пеня.
Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було самостійно узгоджено податкові зобовязання з податку на додану вартість відповідно до податкових декларацій з податку на додану вартість на суму 1284576,00 грн. (арк. справи 17-36).
У звязку із закінченням встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) у розмірі 1284576,00 грн. нараховпно пеню в сумі 37657,50 грн., що підтверджується розрахунокм пені.
Таким чином, за Державного підприємства "Первомайськвантажтранс" утворилась податкова заборгованість у загальному розмірі 1 322 233,50 грн.
02 липня 2008 року позивачем винесено першу вимогу № 1/67, яку отримано уповноваженим представником ДП "Первомайськвантажтранс" 02.07.2008, що підтверджується особистим підписом такого представника на корінці першої податкової вимоги (арк. справи 15).
04 серпня 2008 року позивачем винесено другу вимогу № 2/72, яку отримано уповноваженим представником ДП "Первомайськвантажтранс", що підтверджується особистим підписом такого представника на корінці другої податкової вимоги (арк. справи 15 об.).
Однак зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.
У звязку з тим, що відповідач несвоєчасно сплачує до Державного бюджету України нараховані суми податків, податкова заборгованість складає 1 322 233,50 грн.
Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за можливе стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 1 322 233,50 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області доДержавного підприємства "Первомайськвантажтранс" про стягнення податкового боргу в сумі 1 322 233,50 грн. задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства "Первомайськвантажтранс" (93200, Луганська область, м. Первомайськ, вул. Тельмана, 9; код 26402902, ПАТ «Індекс-банк», р/р № 26001000003899, МФО 304308, філія Первомайське відділення ВАТ «Ощадбанк» м. Первомайськ, р/р 2600630100406, МФО 364207, філія ПАТ ПІБ в м. Луганськ, р/р 2600430187178, МФО 304308) на користь держави (р/р 31114029700054, отримувач УДК в м. Первомайську, код 14010100, ОКПО 54053509, МФО 804013) податковий борг в сумі 1322233,50 грн. (один мільйон триста двадцять дві тисячі двісті тридцять три гривні 50 копійок) за період з 01.03.2010 по 20.12.2010.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 28 лютого 2011 року.
СуддяН.В. Кравцова